• Specjaliści

• Ważne informacje dla rodziców

• POMOC MATERIALNA O CHARAKTERZE SOCJALNYM
            DLA UCZNIÓW ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA JÓZEFOWA

Osoby, które chcą skorzystać ze stypendium szkolnego proszone są o złożenie w terminie do 14 września 2022 r. wniosku wraz z wymaganymi załącznikami.

Druki wniosków o stypendium szkolne należy pobrać ze strony internetowej  urzędu miasta lub Szkoły Podstawowej nr 1 (zakładka sekretariat).

W tym roku o stypendium mogą się ubiegać rodziny, w których dochód na osobę  nie przekroczył 600 zł netto w sierpniu 2022.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Plik do pobrania:

W celu zapobiegania negatywnym skutkom aktywności osób małoletnich w sieci we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Otwocku postanowiliśmy udostępnić Państwu informator na temat specyfiki i potencjalnych zagrożeń związanych z popularnymi wśród dzieci i młodzieży aplikacjami oraz grami on-line. Informator ten został opracowany przez Radosława Jóźwika, twórcę akademii kompetencji cyfrowych dla dzieci CyberSkill. Znajdują się w nim najważniejsze informacje dotyczące tego, o co chodzi w poszczególnych grach, jakie zagrożenia ze sobą niosą oraz są tam wskazówki dla rodziców, na co powinni szczególnie zwrócić uwagę.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tymi informacjami.

palakt_CyberSkill_GTA_pdf.pdf

plakat_CyberSkill_among_us_pdf.pdf