• KONSULTACJE 1-7.VI

• Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 14 maja 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  od 01.06.2020 r. do 07.06.2020 r. szkoła zapewnia uczniom  konsultacje indywidualne/grupowe z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz umożliwia korzystanie z biblioteki szkolnej.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły w zakładce – Edukacja zdalna.

Dyrektor szkoły zaleca  zapoznać się z dokumentami opracowanymi na podstawie wytycznych GIS, MZ i MEN, aby zapewnić sprawną organizację pracy szkoły oraz bezpieczeństwo uczestników zajęć.

1. Zarządzenie nr 14/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie z dnia 22 maja 2020 r.
            2. Wewnętrzna Procedura Bezpieczeństwa nr 3 w zakresie organizacji konsultacji dla uczniów klas I-VII w czasie epidemii.
            3. Wewnętrzna Procedura Bezpieczeństwa nr 3a – zapewnienie bezpieczeństwa w bibliotece w czasie epidemii.
            4. Instrukcje postępowania w sytuacji podejrzenia u dziecka lub pracownika objawów chorobowych – załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do wewnętrznych procedur bezpieczeństwa.
            5. Regulamin korzystania z biblioteki w czasie epidemii COVID-19.
            6. Ramowy harmonogram konsultacji dla uczniów klas I-VII.

Szczegółowy harmonogram konsultacji dla uczniów opracują nauczyciele przedmiotów/edukacji we współpracy z rodzicami i uczniami.

Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny.

• OPIEKA W KL.I-III

• Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki dla uczniów klas I-III  będą zorganizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia od  25.05.2020 r. w godzinach 8 00 - 16 00. Zajęcia dla uczniów będą prowadzili nauczyciele- wychowawcy świetlicy.

Warunkiem zgłoszenia dziecka jest pobranie przez rodzica ze strony internetowej szkoły z zakładki – Edukacja wczesnoszkolna  - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki wniosku o zorganizowanie zajęć  w czasie  epidemii, wypełnienie go i przesłanie na adres mailowy: sekretariat@sp1.jozefow.pl  lub złożenie wniosku osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 8 00 – 12 00.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 13/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1  im. Olofa Palmego w  Józefowie z dnia 20 maja 2020 r. dyrektor w terminie 2 dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez rodzica przekaże informację o możliwości wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki w czasie epidemii dla dziecka, korzystając z danych kontaktowych podanych we wniosku.

Szczegółowe  informacje o zasadach organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki  zawarte są w Wewnętrznej Procedurze Bezpieczeństwa nr 2 w zakresie  organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki dla klas I-III w czasie epidemii COVID-19 z załącznikami – zakładka na stronie internetowej szkoły – Edukacja wczesnoszkolna.

Ewa Ziemińska – dyrektor szkoły

• ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE

• Opieka dla dzieci będzie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia od  11.05.2020 r. w godzinach 8 00 - 16 00.

Warunkiem zgłoszenia dziecka jest pobranie przez rodzica ze strony internetowej szkoły z zakładki - Oddziały Przedszkolne - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze wniosku o wznowienie opieki przedszkolnej w okresie epidemii, wypełnienie go i przesłanie na adres mailowy: sekretariat@sp1.jozefow.pl

Zgodnie z Zarządzeniem nr 42/2020 Burmistrza Miasta Józefowa z dnia 6 maja 2020 r. dyrektor szkoły na rozpatrzenie wniosku rodzica ma 2 dni.

Szczegółowych  informacji o organizacji pracy oddziałów przedszkolnych udzielają nauczyciele wychowawcy i są one dostępne w zakładce na stronie internetowej szkoły  - oddziały przedszkolne - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Ewa Ziemińska - dyrektor szkoły

• OBCHODY ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

• Drodzy Przyjaciele!

Trzeci Maja radością wiosenną

wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,

Sztandarami biało-czerwonymi

umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się też pierwszym kwieciem

łąki, pola i w ogrodach drzewa,

Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny

zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

Rozpłynęła się już pieśń radosna

głośnym echem po ojczystym kraju

– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,

pamiętny Trzeci Maju.

S. Aleksandrzak Rocznica

Pomimo obecnej, jakże trudnej sytuacji , uczniowie klasy 2c i 3b, którzy uczestniczą w projekcie Szkoła 6.0, nie zapomnieli o Narodowym Święcie Trzeciego Maja i uczcili je w gronie rodzinnym.

Relację możecie także obejrzeć na szkolnym Facebooku.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Jan_Brodowicz_klasa_2c_Polska_moja_ojczyzna.pptx

Magda Jedlińska i Katarzyna Stachelska