• INNOWACJA PEDAGOGICZNA „W KRAINIE ORTOGRAFII”

• Uczniowie z klasy 2c uczestniczyli przez cały rok szkolny w innowacji mającej na celu poznanie tajników Krainy Ortografii. Kryje ona w sobie niezmiernie zawiłe i skomplikowane tajemnice, które stopniowo były odkrywane przez uczestników programu. Podczas zajęć z edukacji polonistycznej udało się nam rozwiązać wiele zagadek np. Po co w wyrazie róża jest kolec nad o? Dlaczego żółw ma pancerz w kształcie litery ó? Dlaczego jaskółka kręci kółka? Dlaczego po spółgłoskach piszemy rz, a w wyrazie pszenica już nie???

Wyniki naszych klasowych przemyśleń prezentowaliśmy w „Kąciku ortograficznym” w naszej sali. Niestety przyszła pandemia i pozostała nam tylko praca zdalna.  Podsumowaniem naszej rocznej pracy są wspaniałe lapbooki ortograficzne, które prezentujemy poniżej.

Autorka innowacji oraz wychowawczyni klasy 2c

Beata Mętrak

PS. Dziękuję serdecznie rodzicom moich uczniów za wsparcie i pomoc dzieciom w trudnym czasie pracy zdalnej.

• ZDROWIE NA TALERZU

• Nasi uczniowie w czasie nauki zdalnej nie zapominają o zdrowych nawykach żywieniowych, włączając do swojej diety warzywa bogate  w witaminy i minerały. Świadczą o tym przesłane zdjęcia  pysznych, zdrowych,  i bajecznie kolorowych kanapek. Dziękujemy dzieciom z oddziałów przedszkolnych i kl I –III za podzielenie się  swoimi pomysłami.

Zespół ds. promocji zdrowia

• UŁÓŻ TEKST Z TYTUŁÓW KSIĄŻEK

Wyniki konkursu czytelniczego "Ułóż tekst z tytułów książek"

Zapraszam do obejrzenia prac nadesłanych na konkurs. Zadanie polegało na ułożeniu krótkiego tekstu z tytułów, znajdujących się na grzbietach książek oraz na zrobieniu zdjęcia efektu końcowego.

Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i poczuciem humoru. Brawa dla wszystkich!

Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

KLIKNIJ >>TUTAJ<<

• DZIEŃ DZIECKA

Życzenia od nauczycieli