• Dla dzieci i rodziców

     • CODE WEEK 2020
      • CODE WEEK 2020

      • CODE WEEK 2020

       SIECIOZGREDEK – ATAKUJE!

       W dniu 21 października 2020 r. grupa uczniów z klasy 3c i 6b brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK 2020.

       Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów.

       Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

       Uczestnicy koła informatycznego z klasy 6b i koła matematyczno-informatycznego z elementami kodowania z klasy 3c, brali udział w zajęciach pt.”Sieciozgredek-atakuje!”

       Celem zajęć było uwolnienie dostępu do pracowni komputerowej, która została przejęta przez wirusa komputerowego zwanego Sieciozgredkiem. Wirus sprawiał dzieciom niesamowite psikusy. Żeby się od niego uwolnić należało poprawnie wykonać szereg zadań w formie online (odczytywanie kodów QR, wykorzystanie wirtualnej maty do kodowania, szyfrogramów, sudoku, łamigłówek itp.). Każda rozwiązana zagadka zbliżała dzieci do uratowania pracowni z rąk groźnego wirusa. W końcu udało się pokonać Sieciozgredka, a pracownia szkolna została uratowana!

       Ambasador akcji CODE WEEK 2020 przesłał uczestnikom gratulacje i certyfikat uczestnictwa.

                                                                                    Opiekunowie kół zainteresowań

                                                                                    Beata Mętrak i Emilia Nielepko

        

        

        

     • PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP
      • PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP

      •  

       Warszawa, 12 października 2020 roku

        

       Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Jozefowie

        

       Szanowni Państwo!

        

       Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuje za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć wspólną lekturą.

        

       Chciałbym podziękować za Państwa inwencję? i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. Balladyna interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, ze klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo

       radości.

        

       Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku.

        

       Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

        

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2020
      • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2020

      •  

        

        

        

       Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2020

       Dysleksja inspiruje do  (nie)zwykłych działań”

       Fotoreportaż z realizacji działań

        

        

       Działania szkoły podejmowane na rzecz dzieci z dysleksją:

       Wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, które umożliwiają dzieciom kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, wyzwalają w wychowankach kreatywność i pomysłowość:

       - „Magiczny dywan” – podłoga interaktywna, zdobywanie  wiedzy i umiejętności poprzez odkrywanie, przeżywanie oraz praktyczne i twórcze działanie;

       - tablice/monitory  interaktywne – odpowiadające na potrzeby uczniów o różnych stylach uczenia się.

       - zestawy gier edukacyjnych usprawniających umiejętności pisania, czytania, ortografii, gramatyki, orientacji przestrzennej, twórczego myślenia;

       - wykorzystywanie pakietu edukacyjnego „Ortograffiti” publikacji zalecanej przez Polskie Towarzystwo Dysleksji;

        

       Różnorodne formy PPP dla uczniów: 

       - indywidualizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego – udział szkoły w programie Indywidualni.pl;

       - dostosowywanie wymagań edukacyjnych do możliwości psychofizycznych uczniów, stosowanie się  do zaleceń poradni psychologiczno-pedagogicznej  priorytetem szkoły;

       - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacja, wsparcie dla uczniów przez nauczycieli współorganizujących kształcenie, konsultacje ze specjalistami szkolnymi.

       - efektywna współpraca z rodzicami.

        

       Dzięki  działaniom szkoły uczniowie stają się samodzielni, odpowiedzialni i  osiągają sukcesy   na miarę swoich możliwości. Wszelkie trudności pokonują pod opieką nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkolnych.

       Dzieci z dysleksją to nie tylko osoby z trudnościami w uczeniu się. Podobnie jak inni mają swoje talenty, pasje, unikalne umiejętności, które nasza szkoła pozwala im odkrywać.

       ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z FOTORELACJĄ:

       PODZIĘKOWANIA:

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
      • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

      • We wrześniu po raz 27 odbyła się akcja Sprzątanie Świata. W tym roku nasze plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, ale w myśl tegorocznego hasła „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” przystąpiliśmy do działania. Uczniowie użyli swojej wyobraźni i wykonali prace „Drugie życie plastiku”. Coś co na pierwszy rzut oka wydaje nam się odpadem, może zyskać „drugie życie” i stać się np. skarbonką, miotłą, piórnikiem, doniczką, koralami. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6c, 7b i 8a.

       Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

        

     • RODACY BOHATEROM
      • RODACY BOHATEROM

      • Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”.

        

       Jest to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen na Białorusi. Zaczęło się od świątecznej zbiórki na święta (Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach) Obecnie Rodacy Bohaterom to nie tylko zbiórki darów dla weteranów, a także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

        

       Zbieramy żywność z długim terminem ważności i niewymagające przechowywania w warunkach chłodniczych (np.: olej, cukier, ryż, makaron, kasza, konserwy, kawa, słodycze). Produkty można zostawić w specjalnych pudełkach za drzwiami do szkoły lub w sali nr 27. Można poprosić wychowawcę o pkt z zachowania za udział w akcji. Zbiórka trwa do końca października.

        

       Dziękujemy za pomoc