• ZDROWY STYL ŻYCIA

• Zdrowy styl życia

Po długich godzinach spędzonych przed monitorami w czasie edukacji zdalnej, wracamy do szkoły, do tradycyjnego nauczania. W związku z tym zachęcamy do aktywności fizycznej w szkole i w domu. Jak wiadomo ruch korzystnie wpływa na dobre samopoczucie, prawidłową postawę ciała, lepszą kondycję fizyczną i właściwy rozwój umysłowy, sprzyja utrzymaniu odpowiedniej masy ciała.

Nie zapominajmy także o innych zasadach dotyczących zdrowego stylu życia: prawidłowym i urozmaiconym odżywianiu, właściwym odpoczynku, odpowiedniej ilości snu, higienie ciała oraz ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranem telewizora, komputera i telefonu.

Rozwijajmy pasje i zainteresowania na miarę swoich możliwości. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa  i dbajmy o zdrowie.  Możliwości jest bardzo dużo, niech inspiracją będą nadesłane zdjęcia.

• W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

• UCZNIOWIE 0B W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

19.05.2021 r. w oddziale przedszkolnym 0b odbyła się niezwykle ciekawa lekcja – dzieci przeniosły się do pracowni krawieckiej: miały szansę dowiedzieć się nieco o zawodzie krawcowej i poznały przybory potrzebne do jej pracy. Najciekawszymi okazały się maszyna do szycia i owerlok.

Dzieci chętnie wzięły także udział w badaniu właściwości różnych materiałów, nauczyły się rozróżniać tkaniny i dzianiny. Na koniec miały za zadanie złożyć różne części garderoby z kawałków - poradziły sobie wyśmienicie.

Po zajęciach każde dziecko miało możliwość, pod czujnym okiem nauczyciela, własnoręcznie zszyć woreczek z ryżem na maszynie. Wszyscy byli zachwyceni.

Kinga Kwiatkowska

• DBAJCIE O SIEBIE

• Tym razem 2a w Piosence o niebezpiecznym świecie. Uczniowie pokazują jak dookoła czyhają różne niebezpieczeństwa, ale oni, już od najmłodszych lat wiedzą jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. Dbajcie o siebie i bądźcie ostrożni.

Zapraszam do wysłuchania.

Kamila Bartczak

• WIARA W SIEBIE

• Jakże ważna jest wiara w siebie, zwłaszcza w aktualnej sytuacji. Klasa 2a przygotowała piosenkę. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia teledysku. Kamila Bartczak

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

• 7 kwietnia 2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku, już po raz drugi święto ma szczególny charakter, z uwagi na pandemię COVID-19, z którą mierzy się świat i która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. W Polsce uroczystościom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie na zajęciach przyrody i biologii przygotowali podziękowania dla Medyków. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Nauczycielki przedmiotów przyrodniczych oraz Zespół ds. Promocji Zdrowia

• Z KULTURĄ MI DO TWARZY

• Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

"Z kulturą mi do twarzy"

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw  i respektowanie norm społecznych.

Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej dla szkół podstawowych:

1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania  i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
              2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej  i etnicznej;
              3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
              4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe:

• promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno;
              • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;
              • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym;
              • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm;
              • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych;
              • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku;
              • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie;
              • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki;

Po zrealizowaniu wszystkich zadań wynikających z udziału w ww projekcie, otrzymaliśmy certyfikat.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej akcji to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Uczniowie klas IV-VIII aktywnie przyłączyli się do działań. Zbierali śmieci, na które natknęli się podczas rodzinnych spacerów w okolicznych lasach, docenili również wartość otaczającej nas przyrody poprzez przytulanie się do drzew, pracy w ogrodzie, pobawienia się ze swoim pupilem, uporządkowania swojej okolicy. Pamiętajmy: „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”. Postępujmy tak, jakby każdy dzień był Światowym Dniem Ziemi. Zapraszamy do obejrzenia galerii.