• CODE WEEK 2020
     • CODE WEEK 2020

     • CODE WEEK 2020

      SIECIOZGREDEK – ATAKUJE!

      W dniu 21 października 2020 r. grupa uczniów z klasy 3c i 6b brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK 2020.

      Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów.

      Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

      Uczestnicy koła informatycznego z klasy 6b i koła matematyczno-informatycznego z elementami kodowania z klasy 3c, brali udział w zajęciach pt.”Sieciozgredek-atakuje!”

      Celem zajęć było uwolnienie dostępu do pracowni komputerowej, która została przejęta przez wirusa komputerowego zwanego Sieciozgredkiem. Wirus sprawiał dzieciom niesamowite psikusy. Żeby się od niego uwolnić należało poprawnie wykonać szereg zadań w formie online (odczytywanie kodów QR, wykorzystanie wirtualnej maty do kodowania, szyfrogramów, sudoku, łamigłówek itp.). Każda rozwiązana zagadka zbliżała dzieci do uratowania pracowni z rąk groźnego wirusa. W końcu udało się pokonać Sieciozgredka, a pracownia szkolna została uratowana!

      Ambasador akcji CODE WEEK 2020 przesłał uczestnikom gratulacje i certyfikat uczestnictwa.

                                                                                   Opiekunowie kół zainteresowań

                                                                                   Beata Mętrak i Emilia Nielepko

       

       

       

    • PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP
     • PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP

     •  

      Warszawa, 12 października 2020 roku

       

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Jozefowie

       

      Szanowni Państwo!

       

      Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuje za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć wspólną lekturą.

       

      Chciałbym podziękować za Państwa inwencję? i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. Balladyna interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, ze klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo

      radości.

       

      Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku.

       

      Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

       

    • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2020
     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2020

     •  

       

       

       

      Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2020

      Dysleksja inspiruje do  (nie)zwykłych działań”

      Fotoreportaż z realizacji działań

       

       

      Działania szkoły podejmowane na rzecz dzieci z dysleksją:

      Wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, które umożliwiają dzieciom kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, wyzwalają w wychowankach kreatywność i pomysłowość:

      - „Magiczny dywan” – podłoga interaktywna, zdobywanie  wiedzy i umiejętności poprzez odkrywanie, przeżywanie oraz praktyczne i twórcze działanie;

      - tablice/monitory  interaktywne – odpowiadające na potrzeby uczniów o różnych stylach uczenia się.

      - zestawy gier edukacyjnych usprawniających umiejętności pisania, czytania, ortografii, gramatyki, orientacji przestrzennej, twórczego myślenia;

      - wykorzystywanie pakietu edukacyjnego „Ortograffiti” publikacji zalecanej przez Polskie Towarzystwo Dysleksji;

       

      Różnorodne formy PPP dla uczniów: 

      - indywidualizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego – udział szkoły w programie Indywidualni.pl;

      - dostosowywanie wymagań edukacyjnych do możliwości psychofizycznych uczniów, stosowanie się  do zaleceń poradni psychologiczno-pedagogicznej  priorytetem szkoły;

      - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacja, wsparcie dla uczniów przez nauczycieli współorganizujących kształcenie, konsultacje ze specjalistami szkolnymi.

      - efektywna współpraca z rodzicami.

       

      Dzięki  działaniom szkoły uczniowie stają się samodzielni, odpowiedzialni i  osiągają sukcesy   na miarę swoich możliwości. Wszelkie trudności pokonują pod opieką nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkolnych.

      Dzieci z dysleksją to nie tylko osoby z trudnościami w uczeniu się. Podobnie jak inni mają swoje talenty, pasje, unikalne umiejętności, które nasza szkoła pozwala im odkrywać.

      ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z FOTORELACJĄ:

      PODZIĘKOWANIA:

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

     • We wrześniu po raz 27 odbyła się akcja Sprzątanie Świata. W tym roku nasze plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, ale w myśl tegorocznego hasła „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” przystąpiliśmy do działania. Uczniowie użyli swojej wyobraźni i wykonali prace „Drugie życie plastiku”. Coś co na pierwszy rzut oka wydaje nam się odpadem, może zyskać „drugie życie” i stać się np. skarbonką, miotłą, piórnikiem, doniczką, koralami. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6c, 7b i 8a.

      Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

       

    • RODACY BOHATEROM
     • RODACY BOHATEROM

     • Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”.

       

      Jest to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen na Białorusi. Zaczęło się od świątecznej zbiórki na święta (Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach) Obecnie Rodacy Bohaterom to nie tylko zbiórki darów dla weteranów, a także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

       

      Zbieramy żywność z długim terminem ważności i niewymagające przechowywania w warunkach chłodniczych (np.: olej, cukier, ryż, makaron, kasza, konserwy, kawa, słodycze). Produkty można zostawić w specjalnych pudełkach za drzwiami do szkoły lub w sali nr 27. Można poprosić wychowawcę o pkt z zachowania za udział w akcji. Zbiórka trwa do końca października.

       

      Dziękujemy za pomoc

    • NARODOWY DZIEŃ SPORTU
     • NARODOWY DZIEŃ SPORTU

     •  

      W piątek 18.09.2020 roku nauczyciele WF wraz z uczniami klas 7a i 7c postanowili uczcić w nietypowy sposób Narodowy Dzień Sportu. Wspólnie odbyliśmy wycieczkę na Górę Lotnika, gdzie w otoczeniu jeszcze letniego lasu rozmawialiśmy o sporcie i jego wybitnych przedstawicielach z Polski. Była to ciekawa i zupełnie inna lekcja. Zapraszamy na nasze zajęcia.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • 15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci z klas 2b i 2c oraz oddziału przedszkolnego 0b po wysłuchaniu inspirującej książki o Vasthi, przystąpiły do działań plastycznych, których motywem przewodnim była oczywiście kropka.

      Często rozmawiamy o zdrowiu, zapominając nieco o swoim samopoczuciu. A to właśnie zdrowie psychiczne, szczególnie w tych trudnych dla nas czasach, jest niezwykle ważne. Pamiętajmy o wyjątkowym przesłaniu „Kropki”. Do wszystkiego dochodzimy krok po kroku. Warto doceniać drobne postępy, bo właśnie one procentują i w przyszłości przeradzają się w wielkie sukcesy.

      Najważniejsza jest wiara we własne możliwości oraz wsparcie życzliwych nam osób.

    • NARODOWE CZYTANIE
     • NARODOWE CZYTANIE

     • Narodowe Czytanie – „Balladyna” Juliusza Słowackiego


             5 września 2020 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wydarzenie, któremu patronuje Para Prezydencka,  nie mogło odbyć się, jak zazwyczaj, w skąpanym w słońcu ogrodzie naszej szkoły, dlatego wykorzystaliśmy narzędzia TIK i całość można było śledzić na szkolnym FB (>>TUTAJ<<).

              

                 Relację rozpoczął list od Dyrekcji SP1, a do lektury zaprosił sam Juliusz Słowacki. W dalszej części pojawiły się filmy przygotowane przez uczniów i przyjaciół naszej szkoły, przedstawiające wybrane fragmenty dzieła. W Akcie I mogliśmy obejrzeć uczniów klasy 7b  a także  Justynę Sieńczyłło, Emiliana Kamińskiego i Adama Turniaka z Teatru Kamienica, Sławomira Koźlaka ze Szkoły Rzemiosł Artystycznych KamArti oraz Rodziców uczniów  kl. 8a. Akt II został przygotowany przez grupę artystyczną VENA działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, zaś pracownicy Urzędu Miasta Józefowa przeczytali Akt III. O Akt V zadbali uczniowie kl. 7b i 8a wraz z nauczycielami języka polskiego.


      Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczne Narodowe Czytanie  w naszej szkole. Po raz kolejny udowodniliście, że możemy na Was liczyć.


      Na pamiątkę można pobrać zamieszczoną poniżej zakładkę:


      Magdalena Jedlińska

      Katarzyna Stachelska

    • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „W KRAINIE ORTOGRAFII”
     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „W KRAINIE ORTOGRAFII”

     • Uczniowie z klasy 2c uczestniczyli przez cały rok szkolny w innowacji mającej na celu poznanie tajników Krainy Ortografii. Kryje ona w sobie niezmiernie zawiłe i skomplikowane tajemnice, które stopniowo były odkrywane przez uczestników programu. Podczas zajęć z edukacji polonistycznej udało się nam rozwiązać wiele zagadek np. Po co w wyrazie róża jest kolec nad o? Dlaczego żółw ma pancerz w kształcie litery ó? Dlaczego jaskółka kręci kółka? Dlaczego po spółgłoskach piszemy rz, a w wyrazie pszenica już nie???

      Wyniki naszych klasowych przemyśleń prezentowaliśmy w „Kąciku ortograficznym” w naszej sali. Niestety przyszła pandemia i pozostała nam tylko praca zdalna.  Podsumowaniem naszej rocznej pracy są wspaniałe lapbooki ortograficzne, które prezentujemy poniżej.

      Autorka innowacji oraz wychowawczyni klasy 2c

      Beata Mętrak

      PS. Dziękuję serdecznie rodzicom moich uczniów za wsparcie i pomoc dzieciom w trudnym czasie pracy zdalnej.

    • ZDROWIE NA TALERZU
     • ZDROWIE NA TALERZU

     • Nasi uczniowie w czasie nauki zdalnej nie zapominają o zdrowych nawykach żywieniowych, włączając do swojej diety warzywa bogate  w witaminy i minerały. Świadczą o tym przesłane zdjęcia  pysznych, zdrowych,  i bajecznie kolorowych kanapek. Dziękujemy dzieciom z oddziałów przedszkolnych i kl I –III za podzielenie się  swoimi pomysłami.

      Zespół ds. promocji zdrowia

    • UŁÓŻ TEKST Z TYTUŁÓW KSIĄŻEK
     • UŁÓŻ TEKST Z TYTUŁÓW KSIĄŻEK

     •  

       

       

       

      Wyniki konkursu czytelniczego "Ułóż tekst z tytułów książek"

      Zapraszam do obejrzenia prac nadesłanych na konkurs. Zadanie polegało na ułożeniu krótkiego tekstu z tytułów, znajdujących się na grzbietach książek oraz na zrobieniu zdjęcia efektu końcowego.

      Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i poczuciem humoru. Brawa dla wszystkich!

      Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

      KLIKNIJ >>TUTAJ<<