• A JA ROSNĘ JAK ZUZIA LALKA NIEDUŻA - WYNIKI

• A JA ROSNĘ JAK ZUZIA LALKA NIEDUŻA

Znamy już wyniki gminnego konkursu plastycznego.

Kategoria 4 i 5 latki:

(1 miejsce ) Pola Wierbitowicz Miejskie Przedszkole nr 1

(2 miejsce) Nina Pyrgiel Przedszkole Willa Jakubówka

(2 miejsce) Pola Nielepko Miejskie Przedszkole nr 2

(3 miejsce) Wiktoria Podwika Szczęśliwe Dzieci

(3 miejsce) Natalia Oracka Szczęśliwe Dzieci

(wyróżnienie) Jakub Zaczek Miejskie Przedszkole nr 2

(wyróżnienie) Alicja Lisak Przedszkole Willa Jakubówka

Kategoria oddziały przedszkolne 0 i kl.1:

(1 miejsce) Szymon Sojka Szkoła Podstawowa nr1

(2 miejsce) Grzegorz Kobza Szkoła Podstawowa nr 3

(3 miejsce) Lena Czarnecka Szkoła Podstawowa nr 1

(wyróżnienie) Jakub Bartczak Szkoła Podstawowa nr 3

(wyróżnienie) Nina Celińska Szkoła Podstawowa nr 1

(wyróżnienie) Kinga Buczyńska Szkoła Podstawowa nr1

Kategoria klasy 2 i 3:

(1 miejsce) Jan Nowak Szkoła Podstawowa nr 1

(2 miejsce) Barbara Rogowska Szkoła Podstawowa nr 1

(3 miejsce) Julia Fiołek Szkoła Podstawowa nr 1

(wyróżnienie) Anastazja Buńka Szkoła Podstawowa nr 3

(wyróżnienie) Anna Chada Szkoła Podstawowa nr1

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, laureatów zapraszamy wraz ze swoimi grupami i klasami na uroczystą galę wręczenia nagród już w najbliższy czwartek (27 kwietnia) na 9.30 do naszej szkoły.

• 5a piecze ciasta

• Nowa galeria 5a piecze ciasta została dodana do albumu fotograficznego

5A korzysta dziś z pracowni kulinarnej i na godzinie wychowawczej stara się wnieść swój wkład w przygotowania do świąt! Ciasto wyrobione - czekamy aż wyrośnie i bierzemy się za pieczenie. Każdy wróci z blachą pachnącego wypieku! Smaczenego!

• 2a podstawy programowania

• Nowa galeria 2a podstawy programowania została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 2a uczestniczą podczas zajęć w kursie online z Podstaw programowania zorganizowanym przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Pracując na szkolnych tabletach, uczą się kodowania blokowego, układają labirynty, kody do muzyki, poznają tajniki magii Scratcha Juniora i tworzą zabawne opowieści w Scratchu. Może wyrosną z nich przyszli programiści?

• WIOSNA W 0A - ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

• Nowa galeria WIOSNA W 0A - ZAJĘCIA PRAKTYCZNE została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj grupa 0a miała zajęcia z panią z kwiaciarni, a dotyczyły one kwiatów wiosennych.

Dzieci dowiedziały się, jak sadzić kwiatki. Z bratków i hiacyntów powstały stroiki Wielkanocne.

Dzieci były zachwycone. Czekamy na prawdziwą Wiosnę!

• Przegląd Teatralny

• Nowa galeria Przegląd Teatralny została dodana do albumu fotograficznego

26 marca 2023 r. SP-inki z Jedynki wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Teatralnym im. Ignacego Gogolewskiego. Celem projektu było pokazanie, jak wielki potencjał i talent aktorski mają uczniowie ze szkół powiatu otwockiego.SP-inki z Jedynki to zespół artystyczny naszej szkoły, tworzą go same dziewczynki z klas I-V. W niedzielę SP-ineczki przybliżyły widzom postać Doroty Gellner. Młode aktorki, wcielając się w role rodziców autorki wielu wierszy dla dzieci, wspominały jej młodzieńcze lata i odkrywały na nowo mądrość płynącą z jej utworów. Nie zabrakło śpiewu, tańca, elementów akrobatycznych i świetnej zabawy. Spektakl pt. "A ja rosnę jak Zuzia lalka nieduża" wyreżyserowany przez Kamilę Bartczak otrzymał wyróżnienie, a zespół nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł. Ogromne gratulacje!

• Mam talent 2023

• Nowa galeria Mam talent 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Czy Jedynka ma talent? Wiedzieliśmy, że tak, ale to, co zobaczyliśmy dziś, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Mamy mnóstwo utalentowanych uczniów, którzy:

- malują

- tańczą

- śpiewają

- wyginają śmiało ciało

- grają.

Gratulujemy zwycięzcom! Gratulujemy wszystkim występującym, jesteście wspaniali! I wiemy, że przy następnej edycji chętnych będzie dużo więcej!

• SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

Śpiewasz, tańczysz, a może układasz kostkę Rubika?

Jeśli masz jakiś talent, a my o tym nie wiemy, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

20 marca organizujemy szkolny „Mam talent”.

Wypełnij kartę zgłoszenia i  dostarcz ją do p. Aleksandry Gierach, p. Magdaleny Jedlińskiej lub p. Małgorzaty Kaniewskiej-Pieniak. Masz czas do 14 marca.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły oraz na tablicy Samorządu Uczniowskiego przy sali numer 9.

• Spotkanie z Afryką w świetlicy szkolnej

• Nowa galeria Spotkanie z Afryką w świetlicy szkolnej została dodana do albumu fotograficznego

W ramach realizacji zadań z projektu „Świetliczaki na tropie….kolorów Świata” uczniowie poznali ciekawostki z życia mieszkańców Afryki. Czytaliśmy fragmenty książki pt. „Afryka Kazika”, wykonaliśmy bransoletki z kolorowych elementów oraz tworzyliśmy wizytówki wykorzystując egipskie hieroglify. Zobaczyliśmy, jak wygląda prawdziwy męski strój arabski. Poznaliśmy też zwierzęta żyjące w Afryce.

• Nowa galeria logo została dodana do albumu fotograficznego

Nowe logo naszej szkoły wg projektu Michaliny Laskus

Dzień dobry!

Pamiętacie, że jakiś czas temu ogłaszaliśmy konkurs na nowe logo SP1? No i mamy!

Nasi wspaniali, zdolni uczniowie przysyłali swoje propozycje, komisja wyłoniła zwycięski projekt - wygrała JEDYNECZKA projektu Michaliny Laskus z klasy 4c Serdecznie gratulujemy! Na Facebooku możecie pomóc nam wybrać wariant kolorystyczny!