• Dla dzieci i rodziców

      • pływacy z Jedynki

      • Nowa galeria pływacy z Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Brawo pływacy z Jedynki!

       Nasza szkolna drużyna pływacka odniosła duży sukces w XX Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Józefowa.

       Startowało 42 uczniów z klas I - VIII, którzy zdobyli łącznie 19 medali w konkurencjach indywidualnych i 6 pucharów w sztafetach.

       Po zawodach mieliśmy spotkanie z Panią Dyrektor, która gratulowała naszym sportowcom i podarowała im słodkie niespodzianki.

       Wielkie brawa dla wszystkich!

      • Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki

      • Nowa galeria Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki została dodana do albumu fotograficznego

       Dzień Świętego Marcina - klasy siódme.

       Uczniowie klas siódmych z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Świętego Marcina (Der Martinstag) w Niemczech przygotowali piękne plakaty i lampiony.

       Prace uczniów można podziwiać na gazetce szkolnej znajdującej się na dolnym korytarzu, a przy okazji można zapoznać się ze słownictwem i symbolami związanymi z obchodami tego Święta. Serdecznie zachęcamy!

       Dziękuję uczniom za zaangażowanie i kreatywność.

       Nauczycielka języka niemieckiego :)

      • Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności

      • Nowa galeria Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności została dodana do albumu fotograficznego

       24 i 25 listopada wolontariusze (uczniowie kl. 7 i 8 wraz z nauczycielami) ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierali produkty żywnościowe w sklepie Stokrotka w Józefowie i w sklepie REMI w Michalinie. Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności we współpracy z Bankiem Żywności jest już niejako tradycją naszej szkoły. W tym roku przez dwa dni wolontariuszom udało się zebrać w sumie 337 kg! Wszystkim mieszkańcom Józefowa, którzy wsparli nas w trakcie trwania zbiórki, serdecznie dziękujemy!

      • 85 lecie Jedynki

      • Nowa galeria 85 lecie Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Cóż to był za wspaniały wieczór. Pełen miłości i czasu. Żeby powspominać 85 lat trzeba by minimum kilku dni. Dziękujemy wszystkim cudownym gościom za piękne historie wywołujące uśmiechy i wyciskające łzy wzruszenia. Za mądre słowa, uściski, piosenki, życzenia i wiersze. Za to że włożyli Państwo w Jedynkę tyle serca.

      • Obchody 85 lecia naszej kochanej Jedynki

      • Drodzy Państwo,  za nami bardzo intensywny czas. 85 lecie wywołało w nas mnóstwo emocji. Chcielibyśmy dzielić się materiałami z tego pięknego wydarzenia powoli, dawkować te wielkie emocje. Na początek materiał, który bardzo mocno chwycił nas za serca. Marysiu - kochamy Cię! 

      • 85 lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie

      • Szanowni Państwo, Droga Rodzino Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       Już w najbliższą środę o 17.30 zapraszamy na niezwykłą podróż w przeszłość. To już 85 lat, od kiedy Jedynka stała się miejscem dla wspaniałych ludzi. Zapraszamy absolwentów, pracowników, wszystkich związanych ze szkolną społecznością. Będzie można spotkać koleżanki i kolegów ze szkolnej ławki, wychowawców, nauczycieli, powspominać. A do tego posłuchać wspaniałej muzyki.

      • Dziadoween 2023

      • Nowa galeria Dziadoween 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Dziadoween staje się już tradycją SP1.

       „Dziady” cz. 2 Adama Mickiewicza stają się żywe - wywołujemy ducha literatury. Jest strasznie przyjemnie, kiedy uczniowie odczytują utwór sprzed dwóch wieków, czując jego przesłanie i atmosferę. Dziękujemy, że przyszliście, wczuliście się. Takie czytanie jest najprzyjemniejsze. Sala 26 stała się na chwilę lochami. Przybyli nawet absolwenci - było nam bardzo miło znów zobaczyć Was w naszych murach! A do tego zadbaliśmy o przysmaczek słodki …

       Były pączki, ciasta, mleczko

       I owoce, i jagodki. 

       Czyścowe duszeczki najedzone, uczniowie najedzeni. Wszyscy szczęśliwi!

      • Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023

      • Nowa galeria Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Bieg z Jedynką 2023  cieszył się dziś olbrzymim zainteresowaniem.

       Biegli mali i duzi, każdy w pięknej koszulce z logo SP1, wszyscy zwyciężyli, każdy dotarł do mety i otrzymał medal i dyplom.

       Przy Pomniku Lotnika na biegaczy czekał ciepły posiłek (grochóweczka i kiełbaska z cebulką) oraz zdrowy deser.

       Wielkie podziękowania dla radosnych uczestników biegu, ich rodziców, sponsorów koszulek, kucharek z SP1, Rady Rodziców SP1, wolontariuszy, pielęgniarki, nauczycieli i wszystkich, którzy się do nas uśmiechali. 

       Do zobaczenia za rok!

      • Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska

      • Nowa galeria Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska została dodana do albumu fotograficznego

       W naszej szkole prawdziwy rollercoaster. Wczoraj przywitaliśmy gości ze szkoły w Kyjovie. Rozpoczęła się międzynarodowa wymiana uczniów. Dziś raniutko powitał nas w Józefowie Wiceburmistrz Piotr Gąszcz w siedzibie Józefów Miasto.

       Potem razem z przyjaciółmi z Město Kyjov - oficiální profil uczyliśmy się angielskiego, pszczelarstwa i wspinaczki. Teraz jedziemy pokazać czeskim znajomym Warszawę. Bardzo dziękujemy wspaniałym nauczycielom za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć. Dzieciakom i rodzicom za opiekę.

       A w dodatku Samorząd Uczniowski zorganizował dziś Dzień Owoców i Warzyw, więc mogliśmy poczęstować gości pyszną dawką witamin. Mniam.

      • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

      • Nowa galeria Światowy Dzień Owoców i Warzyw została dodana do albumu fotograficznego

       20 października to Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

       Samorząd Uczniowski przygotował zdrowe soki pełne witamin. Jest dziś pysznie i zdrowo! A w dodatku po korytarzach przechadzają się banany, marchewki, cytryny i ananasy! Brawa dla wszystkich zaangażowanych!

      • Zajęcia Badmintona

      • Nowa galeria Zajęcia Badmintona została dodana do albumu fotograficznego

       Pogoda już nie rozpieszcza, ale… na jesienne przymrozki najlepszy jest ruch!

       Dziś na lekcjach wychowania fizycznego mieliśmy dla uczniów niespodziankę.

       Spotkanie ze wspaniałymi sportowcami.

       Agnieszka Wojtkowska i Adrian Dziółko to byli reprezentanci Kadry Narodowej. Na swoim koncie mają między innymi duże sukcesy na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Agnieszka jest wielokrotną Mistrzynią Polski w grach podwójnych, złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Europy oraz brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Świta. Adrian natomiast specjalizuje się w grze pojedynczej i w tej kategorii jest wielokrotnym Mistrzem Polski oraz Olimpijczykiem z Rio de Janerio z 2016 r.

       Któż z nas nie grał w badmintona? Ale któż z nas na poziomie olimpijskim?

       A dziś nasi uczniowie mieli szansę spróbować się z najlepszymi! Dali radę! Brawo!

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

       Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej.

       Na co dzień zapominamy, że możliwość uczenia się to ogromny przywilej, który pozwala pójść w życiu dowolną ścieżką. Ten dzień pozwala to sobie przypomnieć i docenić.

       Szkoła to przede wszystkim ludzie i dzięki współpracy całej społeczności ta machina świetnie działa.

       Dziś chcielibyśmy podziękować WSZYSTKIM za niezwykłe zaangażowanie Bo w szkole nie ma osób niepotrzebnych. Wszyscy są równie ważni - uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji - cała szkolna rodzina.

       Rodzice i dzieciaki przygotowali słodką niespodziankę, by ten dzień był szczególny. Było wspaniale zjeść pyszne ciasto, napić się herbaty i porozmawiać. Dziękujemy wszystkim dzieciakom i wszystkim rodzicom!

       Klasy 2a i 5a dały dwa występy artystyczne!

       Przy szumie fal i krzykach mew nauczyciele i pracownicy szkoły wybrali się w podróż pirackim statkiem. Nie było to na szczęście porwanie, tylko spokojny rejs, podczas którego stosowano różnorodne techniki relaksacyjne.

       Po zejściu na brzeg każdy uczestnik otrzymał serdeczne życzenia oraz różę.

       Bardzo dziękujemy za wspaniałe przedstawienie i włożony trud! Doceniamy także dopracowaną w najmniejszym detalu scenografię.