MENU

MENU

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

   ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

   Uroczystość odbędzie się w poszczególnych sektorach na boisku szkolnym w reżimie sanitarnym.

    

   godz. 9.00 – KLASY I – III

   SEKTOR A – KLASY III

   SEKTOR B – KLASAY II

   SEKTOR C – KLASY I

    

   godz. 10.00 - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

    SEKTOR A - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0a i 0 b

    

   godz. 11.00  - KLASY IV - VII

   SEKTOR A - KLASY VII

   SEKTOR B - KLASY VI

   SEKTOR C - KLASY IV  i V

    

   godz. 13.00 – KLASA 8A

   SEKTOR A 

  • KONCERT CHARYTATYWNY "JEŻELI MIŁOŚĆ JEST..." - 11.06.2021 R.

   KONCERT CHARYTATYWNY "JEŻELI MIŁOŚĆ JEST..." - 11.06.2021 R.

   W dniu 11.06.2021 r. w naszej szkole miał miejsce koncert charytatywny "Jeżeli miłość jest...". Został on zorganizowany na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku. Można było posłuchać piosenek i recytacji wierszy w wykonaniu naszych uczennic, uczniów i pracowników szkoły, obejrzeć układ taneczny dzieci i pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary zawodowych tancerzy, wystawę prac plastycznych dzieci (a także je nabyć) oraz zakupić książki i pyszne ciasta.Podczas koncertu na rzecz Hospicjum uzbieraliśmy 5 844,14 zł.

   Bardzo wszystkim dziękujemy!

   Organizatorzy

  • SPACERKIEM PO SP1 W JÓZEFOWIE

   SPACERKIEM PO SP1 W JÓZEFOWIE

   Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole przygotowanego przez trzecioklasistów.

   Narracja: uczniowie z klasy 3c

   Zdjęcia, filmy: Beata Mętrak, Marzena Ragus.

  • Koło matematyczno-informatyczne z elementami kodowania w klasie 3c

   Koło matematyczno-informatyczne z elementami kodowania w klasie 3c

   W tym roku szkolnym na zajęciach koła matematyczno-informatycznego z elementami kodowania w klasie 3c wiele się działo. Zapoznawaliśmy się z programem Scratch i tworzyliśmy krótkie animacje. Byliśmy też uczestnikami ogólnopolskiego programu Uczymy dzieci programować EDU SENSE. Ten cykl zajęć najbardziej podobał się uczniom. Wykorzystywaliśmy pomoce z grantu uzyskanego przez szkołę z ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Maty do kodowania, Ozoboty wraz z dodatkowymi modułami, Lego Technics cieszyły się wśród uczestników koła olbrzymim zainteresowaniem. Zbudowanie z klocków Lego pojazdu, a następnie zakodowanie jego trasy w programie Lego Mindstorms Education było największym wyzwaniem dla trzecioklasistów.

   Zapraszamy do fotorelacji z zajęć koła,

   prowadząca:

   Beata Mętrak.

  • "OLIMPUS" Z PRZYRODY

   "OLIMPUS" Z PRZYRODY

   JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

   Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus”  z przyrody, biologii ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności i wiadomości z wyżej wymienionych  przedmiotów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. Efekt?

   Przyrodę, biologię  da się lubić!

   Julia Malinowska kl. 6b  zajęła 1  miejsce.

   Helena Bartczak zajęła 3 miejsce.

   Jagoda Skup zajęła 5 miejsce.

   Laura Łączyńska zajęła 8 miejsce.

   Franciszek Kołodziejczyk zajął 9 miejsce.

    Gratulujemy!!! 

  • ZDROWY STYL ŻYCIA

   ZDROWY STYL ŻYCIA

   Zdrowy styl życia

    

   Po długich godzinach spędzonych przed monitorami w czasie edukacji zdalnej, wracamy do szkoły, do tradycyjnego nauczania. W związku z tym zachęcamy do aktywności fizycznej w szkole i w domu. Jak wiadomo ruch korzystnie wpływa na dobre samopoczucie, prawidłową postawę ciała, lepszą kondycję fizyczną i właściwy rozwój umysłowy, sprzyja utrzymaniu odpowiedniej masy ciała.

   Nie zapominajmy także o innych zasadach dotyczących zdrowego stylu życia: prawidłowym i urozmaiconym odżywianiu, właściwym odpoczynku, odpowiedniej ilości snu, higienie ciała oraz ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranem telewizora, komputera i telefonu.

   Rozwijajmy pasje i zainteresowania na miarę swoich możliwości. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa  i dbajmy o zdrowie.  Możliwości jest bardzo dużo, niech inspiracją będą nadesłane zdjęcia.

  • W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

   W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

   UCZNIOWIE 0B W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

    

   19.05.2021 r. w oddziale przedszkolnym 0b odbyła się niezwykle ciekawa lekcja – dzieci przeniosły się do pracowni krawieckiej: miały szansę dowiedzieć się nieco o zawodzie krawcowej i poznały przybory potrzebne do jej pracy. Najciekawszymi okazały się maszyna do szycia i owerlok.

    

   Dzieci chętnie wzięły także udział w badaniu właściwości różnych materiałów, nauczyły się rozróżniać tkaniny i dzianiny. Na koniec miały za zadanie złożyć różne części garderoby z kawałków - poradziły sobie wyśmienicie.

    

   Po zajęciach każde dziecko miało możliwość, pod czujnym okiem nauczyciela, własnoręcznie zszyć woreczek z ryżem na maszynie. Wszyscy byli zachwyceni.

    

   Kinga Kwiatkowska

  • DBAJCIE O SIEBIE

   DBAJCIE O SIEBIE

   Tym razem 2a w Piosence o niebezpiecznym świecie. Uczniowie pokazują jak dookoła czyhają różne niebezpieczeństwa, ale oni, już od najmłodszych lat wiedzą jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. Dbajcie o siebie i bądźcie ostrożni.

   Zapraszam do wysłuchania.

   Kamila Bartczak

    

    

    

  • WIARA W SIEBIE

   WIARA W SIEBIE

   Jakże ważna jest wiara w siebie, zwłaszcza w aktualnej sytuacji. Klasa 2a przygotowała piosenkę. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia teledysku. Kamila Bartczak

  • VI EDYCJA CHARYTATYWNEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK

   VI EDYCJA CHARYTATYWNEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK
  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

   7 kwietnia 2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku, już po raz drugi święto ma szczególny charakter, z uwagi na pandemię COVID-19, z którą mierzy się świat i która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. W Polsce uroczystościom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie na zajęciach przyrody i biologii przygotowali podziękowania dla Medyków. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

   Nauczycielki przedmiotów przyrodniczych oraz Zespół ds. Promocji Zdrowia

  • Z KULTURĄ MI DO TWARZY

   Z KULTURĄ MI DO TWARZY

   Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

   "Z kulturą mi do twarzy"

    Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw  i respektowanie norm społecznych.

   Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej dla szkół podstawowych:

   1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania  i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
   2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej  i etnicznej;
   3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. 
   4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom. 

   Cele szczegółowe:

   • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno;
   • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;
   • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym;
   • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm;
   • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych;
   • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku;
   • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie;
   • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki;

    

   Po zrealizowaniu wszystkich zadań wynikających z udziału w ww projekcie, otrzymaliśmy certyfikat.

    

  • „POD LUPĄ”

    „POD LUPĄ”

   Jak napisać opowiadanie detektywistyczne? Klasa 6a uczyła się tego najęzyku polskim podczas omawiania powieści „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Powstał zbiór intrygujących tekstów ze śledztwami i zagadkami kryminalnymi w tle. Zapraszamy do lektury numeru specjalnego czasopisma detektywistycznego „POD LUPĄ”.

   LINK ==> https://view.genial.ly/606db731b6d5bc0da61d218f/presentation-gazeta-detektywistyczna

    

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

   22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej akcji to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Uczniowie klas IV-VIII aktywnie przyłączyli się do działań. Zbierali śmieci, na które natknęli się podczas rodzinnych spacerów w okolicznych lasach, docenili również wartość otaczającej nas przyrody poprzez przytulanie się do drzew, pracy w ogrodzie, pobawienia się ze swoim pupilem, uporządkowania swojej okolicy. Pamiętajmy: „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”. Postępujmy tak, jakby każdy dzień był Światowym Dniem Ziemi. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  • TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM

   TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM

   \Każdego roku, tuż przed majówką, cała społeczność szkolna zbiera się na górnym holu, by obejrzeć apel dotyczący Święta Narodowego Trzeciego Maja. W tym roku również nie będzie uroczystej akademii, ale przygotowałyśmy dla Was TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM. Powodzenia!

    

   LINK==> https://view.genial.ly/60846bcd793b9c0d3739fb8b/interactive-content-trzeciomajowy-escape-room

   Magda Jedlińska, Katarzyna Stachelska

  • DZIEŃ ZIEMI

   DZIEŃ ZIEMI

   Ziemia prosi o pomoc!

   Wszyscy nasi uczniowie wiedzą jak dbać o swoją planetę.

   Z małego ekologa - będzie dorosły ekolog, który zadba o swoje środowisko.

   Dlatego już teraz działamy :)

    

   1 A

   1 B

   2 A

   2 C

   3 A

   3 B

   3 C

  • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

   ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

   23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich.

   Czas ten zdaje się wyjątkowo sprzyjać lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak i wspólnemu czytaniu z bliskimi, przede wszystkim zaś z dziećmi, u których w ten sposób wykształca się nawyk czytania przez całe życie.

   Uczniowie klasy 3b dzielą się pasją do lektury i płynącą z niej wiedzą, nie ma lepszego sposobu na przezwyciężenie poczucia samotności, zgodnie z zasadą: czytając, nigdy nie czujesz się sam.

  • 44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA

   Mamy zaszczyt poinformować, iż w eliminacjach miejskich 44. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” uczniowie naszej szkoły zajęli cztery czołowe miejsca i tym samym będą  reprezentowali Józefów w kolejnym, powiatowym etapie  konkursu.

   W kategorii klas 0-III – 2. miejsce zajęła Wiktoria Szepeluk (kl. 2b),  w kategorii klas IV-VI – 1. miejsce – Helena Bartczak (kl. 5b), 2. miejsce – Martyna Nowak (kl. 4a), a w kategorii klas VII-VIII – 1. miejsce zajął Cezary Malik (kl. 7d).

   Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w eliminacjach powiatowych.

    

   Martyna Nowak, kl. 4

   https://sp1jozefow-my.sharepoint.com/personal/a_wojdowicz_sp1jozefow_onmicrosoft_com/Documents/Pliki%20z%20czat%C3%B3w%20w%20aplikacji%20Microsoft%20Teams/lv_0_20210328212958.mp4

    

   Helena Bartczak,kl. 5
   https://www.youtube.com/watch?v=_cEWjOyOVNo

    

   Cezary Malik, kl. 7

   https://youtu.be/8C-TaUUh8Ik

  • CYBER.MIL Z KLASĄ

   CYBER.MIL Z KLASĄ


   UWAGA OŚMIOKLASISTO!

   Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

   CYBER.MIL Z KLASĄ - INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

   Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.

   Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

    

   W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

   Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

    

   Nie tylko w szkole

    

   „Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.

    

    

   I co później?

    

   Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

    

    

   Tylko szesnaście szkół realizujących  programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

    

    

   Brzmi zachęcająco?

    

   Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkoły w całym kraju. Po jednej w województwie.

   Od września bądź jednym z nielicznych bo maksymalnie 15 uczniów w określanej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak ekskluzywnych klasach.

       Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.

    

    

    

    

    

   ------------------------------------------------------

   CZYTAJ SZCZEGÓŁY

   Oferta dla najlepszych

   Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby się do Projektu zakwalifikować szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.

   Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych. Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości. Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.

   Trzy lata specjalistycznej edukacji

   „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

   W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży ceberbezpieczeństwa.

   Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

   Pokaźne wsparcie z budżetu

   Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.

   Drzwi do kariery

   Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Ale także na rynku cywilnym: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.

    

  • PODZIĘKOWANIA

   PODZIĘKOWANIA
  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12
   (22) 789-14-95
   (22) 789-18-23

  Mapa