• ???

• Z „Jedynką” po Niepodległość

13 października, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 1 razem z klubem UKS „Jedynka”, zorganizowała bieg przełajowy ścieżkami naszego pięknego lasu.

Linia startu znajdowała się na skrzyżowaniu ulic Różanej i Matejki, meta zaś - przy Pomniku Lotników - miejscu, w którym w nocy z 14 na 15 sierpnia 1944 r. rozbił się samolot niosący pomoc dla walczącej Warszawy.

W biegu wzięło udział wiele osób – uczniowie SP1 z rodzicami, dyrekcja, nauczyciele
          i inni pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście – wszyscy,  ubrani w okolicznościowe koszulki, dzielnie podążali wyznaczoną trasą pod „Górę Lotnika”. Tam czekały
          pamiątkowe medale i dyplomy. Jednak nie wynik przecież był najważniejszy, ale ten razem
          spędzony, piękny, jesienny poranek i wspólnota, którą stworzyliśmy.
          Bohaterowie na pewno byli z nas dumni…

Katarzyna Stachelska