Inne działania

Narodowe Czytanie 7.09.2019

Nad tym ogólnopolskim wydarzeniem patronat objęła Para Prezydencka. Podczas imprezy chętni uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście czytali fragmenty XIX-wiecznych nowel: "Dym" Marii Konopnickiej, "Sachem" Henryka Sienkiewicza, "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej oraz "Katarynka" Bolesława Prusa.

.

"Prześcignąć swój czas" 20.09.2019

W Centrum Olimpijskim PKOL miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – premiera biografii Ireny Szewińskiej „Prześcignąć swój czas”.

W premierze książki uczestniczyło wiele osób ze świata kultury, dziennikarstwa i sportu. Wspomnieniami związanymi z Ireną Szewińską podzielili się nie tylko autorzy książki, ale także przybyli goście, a wśród nich m.in.: Krystyna Kasperczyk, Teresa Sukniewicz,  Jacek Wszoła i Władysław Kozakiewicz. Film, który prezentował osiągnięcia Ireny Szewińskiej, wywołał dużo emocji wśród zebranych.

W uroczystym spotkaniu autorskim brali również udział przedstawiciele z SP1 -  dyrekcja szkoły,  Marian Podrażko – nauczyciel wychowania fizycznego, trener lekkiej atletyki, Piotr Stańczak – prezes UKS Jedynka oraz Urszula Stańczak – uczennica klasy IV B – sportowej.

Ciekawym punktem programu było również zwiedzanie zbiorów Muzeum Sportu.

Współpraca z polską szkołą w Irlandii w ramach projektu "Szkoła 6.0", organizowanym przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", we współpracy z Senatem RP

Naszym partnerem w projekcie jest ABC Polska Szkoła Popołudniowa Carrigaline z  Irlandii. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Przewidzianych jest wiele aktywności, rozpoczynając  od korespondencji, poprzez wizyty studyjne kadry, a na mobilności uczniów kończąc. Projekt zakłada, że będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Irlandii.

W projekcie bierze udział także Klub Czytelniczy "Łączy nas czytanie". Planowana jest korespondencja z wymianą informacji na temat książek wartych uwagi, polecanie sobie poszczególnych tytułów, dyskusja nad ekranizacjami wybranych pozycji.