• UWAGA! LAUREACI SĄ WŚRÓD NAS!

13.04.2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Marta Adrich z klasy 8 a została laureatką olimpiady kuratoryjnej z języka polskiego, a Mateusz Kilim z klasy 8 c - laureatem konkursu biologicznego.

Marta i Mateusz są jedynymi laureatami tych dwóch olimpiad spośród uczniów szkół podstawowych w Józefowie.

• TRZEBA BYĆ DOBRY JAK CHLEB

06.04.2022

Klasa 7d podczas wycieczki upiekła pieczywo, z którego przygotowała kolację dla dzieci z Ukrainy przyjętych przez Nasze Miasto. Przekazane zostały też zebrane i zakupione produkty. Jest to też okazja dla poznania historii działalności charytatywnej w Polsce oraz postaci Świetego Brata Alberta, powstańca styczniowego, wybitnego malarza, opiekuna ubogich i bezdomnych.

• DZIEŃ ŻELKA

07.04.2022

Klasa 3a obchodziła jeden z wielu nietypowych dni - Dzień Żelka. Uczniowie samodzielnie wyprodukowali żelki, zadanie wcale nie było takie trudne, zobaczcie sami:

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

06.04.2022

W ramach Światowego Dnia Wody uczniowie kl. 1b poznawali właściwości wody - sprawdzali rozpuszczalność, co pływa, co tonie, odpowiadali na zagadki związane z wodą.

Na koniec wykonali pracę plastyczną do której inspiracją była kropla wody.

• „Co należy jeść, aby być zdrowym?”

05.04.2022

Klasa 1a wzięła udział w tym roku szkolnym w w dwunastej edycji projektu ogólnopolskiego „Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem p. Agaty Kornahauser-Dudy.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

• Herb Polski