• Przygoda z chemią

      28.09.2022

      W dniu 24.09 chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wybrali się na warsztaty Przygoda z chemią na Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, realizowane w ramach Festiwalu Nauki. Na uczestników czekał pokaz wybuchowych doświadczeń oraz trzy pracownie laboratoryjne, w których uczniowie mogli przeprowadzić 30 różnych doświadczeń i eksperymentów. Stworzenie perfum wg własnej kompozycji, wykonanie mydeł, babeczek kąpielowych czy wyhodowanie swojego własnego chemicznego ogrodu było świetną pamiątką obok niezapomnianych wrażeń.

     • Szlachetna Paczka

      12.09.2022

      Szanowni Państwo,

      z ogromną radością przekazuję informację o zakończeniu działań związanych z ubiegłoroczną Szlachetną Paczką. We wrześniu wykonany został remont zrujnowanego sufitu i ścian u naszej Paczkowej Rodziny. Panowie Stanisław i Sylwester (prawdziwe imiona) przesyłają całej naszej społeczności szkolnej serdeczne podziękowania za okazaną im dobroć, troskę, za wsparcie materialne. Obaj panowie są schorowani, słabi i biedni, ale pogodni, zaradni i pełni wdzięczności za okazaną im pomoc.

    • Konkurs literacki w świetlicy szkolnej
     • Konkurs literacki w świetlicy szkolnej

      27.05.2022

      Pisać każdy może..... . Spróbowaliśmy przekonać się o tym w świetlicy szkolnej.

      W kwietniu uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie literackim ,,Inne zakończenie mojej ulubionej książki".
      Najmłodsze dzieci wykonały rysunki. Starsi uczniowie przygotowali krótkie teksty ozdobione ilustracjami.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a niektóre prace zostały szczególnie wyróżnione.
      Konkurs był zorganizowany we współpracy z biblioteką szkolną. Nagrody sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2023.

    • UWAGA! LAUREACI SĄ WŚRÓD NAS!
     • UWAGA! LAUREACI SĄ WŚRÓD NAS!

      13.04.2022

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Marta Adrich z klasy 8 a została laureatką olimpiady kuratoryjnej z języka polskiego, a Mateusz Kilim z klasy 8 c - laureatem konkursu biologicznego.

      Marta i Mateusz są jedynymi laureatami tych dwóch olimpiad spośród uczniów szkół podstawowych w Józefowie.

     • TRZEBA BYĆ DOBRY JAK CHLEB

      06.04.2022

      Klasa 7d podczas wycieczki upiekła pieczywo, z którego przygotowała kolację dla dzieci z Ukrainy przyjętych przez Nasze Miasto. Przekazane zostały też zebrane i zakupione produkty. Jest to też okazja dla poznania historii działalności charytatywnej w Polsce oraz postaci Świetego Brata Alberta, powstańca styczniowego, wybitnego malarza, opiekuna ubogich i bezdomnych.

     • DZIEŃ ŻELKA

      07.04.2022

      Klasa 3a obchodziła jeden z wielu nietypowych dni - Dzień Żelka. Uczniowie samodzielnie wyprodukowali żelki, zadanie wcale nie było takie trudne, zobaczcie sami:

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

      06.04.2022

      W ramach Światowego Dnia Wody uczniowie kl. 1b poznawali właściwości wody - sprawdzali rozpuszczalność, co pływa, co tonie, odpowiadali na zagadki związane z wodą.

      Na koniec wykonali pracę plastyczną do której inspiracją była kropla wody.

     • „Co należy jeść, aby być zdrowym?”

      05.04.2022

      Klasa 1a wzięła udział w tym roku szkolnym w w dwunastej edycji projektu ogólnopolskiego „Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem p. Agaty Kornahauser-Dudy.

      Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

     • St. Patrick Day

      05.04.2022

      Niedawno w klasach 1-3 na lekcjach języka angielskiego świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka (St. Patrick Day)- bardzo popularne święto irlandzkie. Było bardzo radośnie i zielono. Dzieci poznały legendę o krasnoludkach pilnujących garnków złota po drugiej stronie tęczy, a także rysowały własnego krasnoludka (leprechaun) Każdy skrzat jest bardzo wyjątkowy, zresztą zobaczcie sami

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

      30.03.2022

      Szanowni Państwo,

      informujemy, że został zmieniony termin zebrań z rodzicami.

      Zebrania – informujące o postępach w nauce i zachowaniu uczniów odbędą się według następującego harmonogramu:

      5 kwietnia 2022 r. (wtorek) w godzinach 18:00 – 19:30 dla klas I-III

      6 kwietnia 2022 r. (środa) w godzinach 17:30-19:00 dla klas IV-VIII

    • „SZKOŁA PEŁNA KWIATÓW – WYMIANA SADZONEK”
     • „SZKOŁA PEŁNA KWIATÓW – WYMIANA SADZONEK”

      30.03.2022

      Dziś w SP 1 w Józefowie, z inicjatywy biblioteki szkolnej i nauczycielek przyrody, odbyła się akcja „Szkoła pełna kwiatów – wymiana sadzonek”.

      Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele przynieśli kilkadziesiąt sadzonek roślin doniczkowych.

      Wymiany dokonywano na zasadzie: weź jedną, zostaw jedną. Wybór nie był łatwy, bo pojawiły się (zgodnie z prośbą organizatorek) przede wszystkim rośliny oczyszczające powietrze z toksycznych związków: sansewierie, trzykrotki, zielistki, skrzydłokwiaty, epiremnia, aloesy i bluszcze. Przyniesiono też sadzonki grudników oraz owadożernej rosiczki. Każda doniczka zaopatrzona była w metryczkę, w której podano nazwę rośliny, jej właściwości i zasady pielęgnacji.

  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Herb Polski