• Informacje ogólne

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. OLOFA PALMEGO
            W JÓZEFOWIE

Rozdział 6

Szczegółowe zasady korzystania z podręczników

1. Biblioteka nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki na dany rok szkolny, z obowiązkiem ich zwrotu. Podręczniki są użytkowane co najmniej przez 3 lata przez kolejne oddziały uczniów.

2. Biblioteka przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.

3. Uczniowie są zobowiązani szanować podręczniki: chronić je okładkami, chronić przed uszkodzeniem, zniszczeniem i zagubieniem, nie dokonywać w nich wpisów.

4. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, Dyrektor Szkoły zażąda od rodziców lub opiekunów prawnych ucznia zwrotu kosztów zakupu podręczników.

5. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, zanim zakupiony zostanie dla niego nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.

6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do zwrotu do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.

7. Uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej po podręczniki i ćwiczenia całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. Jeśli ćwiczenia lub podręczniki występują w kilku częściach, wychowawca lub nauczyciel przedmiotu decyduje o terminie ich otrzymania przez uczniów.

8. Podręczniki należy zwrócić w terminie uzgodnionym z nauczycielem bibliotekarzem, najpóźniej 7 dni przed zakończeniem roku szkolnego.