MENU

MENU

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

   7 kwietnia 2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku, już po raz drugi święto ma szczególny charakter, z uwagi na pandemię COVID-19, z którą mierzy się świat i która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. W Polsce uroczystościom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie na zajęciach przyrody i biologii przygotowali podziękowania dla Medyków. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

   Nauczycielki przedmiotów przyrodniczych oraz Zespół ds. Promocji Zdrowia

  • Z KULTURĄ MI DO TWARZY

   Z KULTURĄ MI DO TWARZY

   Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

   "Z kulturą mi do twarzy"

    Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw  i respektowanie norm społecznych.

   Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej dla szkół podstawowych:

   1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania  i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
   2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej  i etnicznej;
   3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. 
   4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom. 

   Cele szczegółowe:

   • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno;
   • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;
   • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym;
   • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm;
   • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych;
   • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku;
   • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie;
   • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki;

    

   Po zrealizowaniu wszystkich zadań wynikających z udziału w ww projekcie, otrzymaliśmy certyfikat.

    

  • „POD LUPĄ”

    „POD LUPĄ”

   Jak napisać opowiadanie detektywistyczne? Klasa 6a uczyła się tego najęzyku polskim podczas omawiania powieści „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Powstał zbiór intrygujących tekstów ze śledztwami i zagadkami kryminalnymi w tle. Zapraszamy do lektury numeru specjalnego czasopisma detektywistycznego „POD LUPĄ”.

   LINK ==> https://view.genial.ly/606db731b6d5bc0da61d218f/presentation-gazeta-detektywistyczna

    

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

   22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej akcji to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Uczniowie klas IV-VIII aktywnie przyłączyli się do działań. Zbierali śmieci, na które natknęli się podczas rodzinnych spacerów w okolicznych lasach, docenili również wartość otaczającej nas przyrody poprzez przytulanie się do drzew, pracy w ogrodzie, pobawienia się ze swoim pupilem, uporządkowania swojej okolicy. Pamiętajmy: „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”. Postępujmy tak, jakby każdy dzień był Światowym Dniem Ziemi. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  • TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM

   TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM

   \Każdego roku, tuż przed majówką, cała społeczność szkolna zbiera się na górnym holu, by obejrzeć apel dotyczący Święta Narodowego Trzeciego Maja. W tym roku również nie będzie uroczystej akademii, ale przygotowałyśmy dla Was TRZECIOMAJOWY ESCAPE ROOM. Powodzenia!

    

   LINK==> https://view.genial.ly/60846bcd793b9c0d3739fb8b/interactive-content-trzeciomajowy-escape-room

   Magda Jedlińska, Katarzyna Stachelska

  • DZIEŃ ZIEMI

   DZIEŃ ZIEMI

   Ziemia prosi o pomoc!

   Wszyscy nasi uczniowie wiedzą jak dbać o swoją planetę.

   Z małego ekologa - będzie dorosły ekolog, który zadba o swoje środowisko.

   Dlatego już teraz działamy :)

    

   1 A

   1 B

   2 A

   2 C

   3 A

   3 B

   3 C

  • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

   ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

   23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich.

   Czas ten zdaje się wyjątkowo sprzyjać lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak i wspólnemu czytaniu z bliskimi, przede wszystkim zaś z dziećmi, u których w ten sposób wykształca się nawyk czytania przez całe życie.

   Uczniowie klasy 3b dzielą się pasją do lektury i płynącą z niej wiedzą, nie ma lepszego sposobu na przezwyciężenie poczucia samotności, zgodnie z zasadą: czytając, nigdy nie czujesz się sam.

  • 44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

   44. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA

   Mamy zaszczyt poinformować, iż w eliminacjach miejskich 44. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” uczniowie naszej szkoły zajęli cztery czołowe miejsca i tym samym będą  reprezentowali Józefów w kolejnym, powiatowym etapie  konkursu.

   W kategorii klas 0-III – 2. miejsce zajęła Wiktoria Szepeluk (kl. 2b),  w kategorii klas IV-VI – 1. miejsce – Helena Bartczak (kl. 5b), 2. miejsce – Martyna Nowak (kl. 4a), a w kategorii klas VII-VIII – 1. miejsce zajął Cezary Malik (kl. 7d).

   Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w eliminacjach powiatowych.

    

   Martyna Nowak, kl. 4

   https://sp1jozefow-my.sharepoint.com/personal/a_wojdowicz_sp1jozefow_onmicrosoft_com/Documents/Pliki%20z%20czat%C3%B3w%20w%20aplikacji%20Microsoft%20Teams/lv_0_20210328212958.mp4

    

   Helena Bartczak,kl. 5
   https://www.youtube.com/watch?v=_cEWjOyOVNo

    

   Cezary Malik, kl. 7

   https://youtu.be/8C-TaUUh8Ik

  • CYBER.MIL Z KLASĄ

   CYBER.MIL Z KLASĄ


   UWAGA OŚMIOKLASISTO!

   Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

   CYBER.MIL Z KLASĄ - INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

   Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.

   Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

    

   W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

   Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

    

   Nie tylko w szkole

    

   „Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.

    

    

   I co później?

    

   Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

    

    

   Tylko szesnaście szkół realizujących  programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

    

    

   Brzmi zachęcająco?

    

   Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkoły w całym kraju. Po jednej w województwie.

   Od września bądź jednym z nielicznych bo maksymalnie 15 uczniów w określanej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak ekskluzywnych klasach.

       Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.

    

    

    

    

    

   ------------------------------------------------------

   CZYTAJ SZCZEGÓŁY

   Oferta dla najlepszych

   Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby się do Projektu zakwalifikować szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.

   Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych. Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości. Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.

   Trzy lata specjalistycznej edukacji

   „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

   W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży ceberbezpieczeństwa.

   Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

   Pokaźne wsparcie z budżetu

   Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.

   Drzwi do kariery

   Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Ale także na rynku cywilnym: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.

    

  • PODZIĘKOWANIA

   PODZIĘKOWANIA
  • PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

   PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI
  • mLegitymacja

   mLegitymacja

   Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

   Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

   W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.

   Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.

   Więcej informacji na temat uruchomienia mLegitymacji  w zakładce „Sekretariat”

  • LEKTURA W PUDEŁKU, "AKDAEMIA PANA KLEKSA", KL.4 A

   LEKTURA W PUDEŁKU, "AKDAEMIA PANA KLEKSA", KL.4 A

   Co pan Kleks jadał na śniadanie? Do czego służyła pompka powiększająca? Jak wyglądał gmach Akademii pana Kleksa?

   Na te pytania (oraz na wiele innych) uczniowie klasy 4a odpowiedzieli w nietypowy sposób. W ramach projektu „Lektura w pudełku” przygotowali makiety Akademii pana Kleksa i Kuferki Sekretów pana Kleksa.

   Oto podsumowanie:

    

   https://view.genial.ly/606c2b6936e1a80d18b3231b/presentation-lektura-w-pudelku-pan-kleks

   Agnieszka Wojdowicz

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   Internet to fajna rzecz, ale pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, najważniejsze!

   Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!  w SP 1

  • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY W SP1

   OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY W SP1

   „Co dla Ciebie oznacza woda?”

   „Wodo, nie masz ani smaku,
   ani koloru, ani zapachu, nie
   można ciebie opisać, pije się
   ciebie, nie znając ciebie. Nie
   jesteś niezbędną do życia:
   jesteś samym życiem.”

    

   Antoine Saint-Exupery

    

   Dla jednych żywioł, dla drugich najbardziej niezwykła substancja na Ziemi.

   22 marca obchodzimy jej dzień. Hasło tegorocznej edycji Światowego Dnia Wody to: Co dla Ciebie oznacza woda?

   W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach przyrody, biologii, geografii oraz na godzinach wychowawczych budujemy świadomość ekologiczną uczniów na temat konieczności ochrony zasobów wodnych na Ziemi. Utrwalamy informacje o ilości wody słodkiej na naszej planecie,​ staramy się zaciekawić „śladem wodnym” różnych produktów, a także wspólnie dyskutujemy o tym, czym jest woda dla każdego z nas i jak możemy ją oszczędzać.

   Zachęcamy do zagrania w gry online o wodzie, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły:

   Nauczycielki przedmiotów przyrodniczych,
   Małgorzata Kaniewska-Pieniak i Emilia Nielepko

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAGIEŁŁO DLA UCZNIÓW KLAS VI - VIII

   SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAGIEŁŁO DLA UCZNIÓW KLAS VI - VIII

   SPOTKANIE AUTORSKIE ON LINE Z PANIĄ JOANNĄ JAGIEŁŁO

   Dziś w naszej szkole gościła on line autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży - Pani Joanna Jagiełło.

   Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas 6-8 i odbywało się za pomocą aplikacji Teams.

   Tematem spotkania były relacje rodzinne, przyjacielskie i miłosne.

   Pani Joanna Jagiełło najpierw opowiedziała o sobie, o przyczynach, dla których została pisarką.

   Następnie Autorka zaprezentowała swoje książki, w których pojawiają się tematy relacji. Barwnie opowiadała o postaciach z poszczególnych powieści, wskazywała główne tematy książek. Opisała także sytuacje ze swojego życia, które sprawiły, że poruszyła dane tematy, czy stworzyła konkretne postacie.

   Przedstawione przez Autorkę jej książki to: "Zielone martensy", "Kawa z kardamonem", "Tiramisu z truskawkami", "Czekolada z chili", "Mleko z miodem", "Tylko gdy pada deszcz", "Jak ziarnka piasku", oraz opowiadanie ze zbioru "Wszystkie kolory świata".

   Pani Joanna ma już pomysł na kolejną książkę dla młodzieży, której akcja będzie działa się prawdopodobnie podczas epidemii.

   Serdecznie dziękujemy i żywimy nadzieję na spotkanie na żywo! :) :)

   Głównym organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie - dziękujemy!

   Książki Autorki można zamawiać (przez Librusa lub mailem: panizbiblioteki@wp.pl) i wypożyczać w szkolnej bibliotece (odbiór pozycji - u pań woźnych przy wejściu głównym do szkoły).

   Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

   PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

   W marcu 2021 roku klasy pierwsze przybyły do biblioteki szkolnej na specjalne lekcje. Uczniowie dowiedzieli się, po co jest biblioteka w szkole, co można w niej robić i jak należy się zachowywać.

   Z powodu panującej epidemii nie odbyło się tradycyjne pasowanie bardzo starą książką, natomiast wszystkie dzieci otrzymały wyprawki, przekazane do naszej szkoły przez Instytut Książki w Krakowie, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka, wielki człowiek": https://www.instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html

   Na wyprawkę składa się książka dla uczniów "Pierwsze abecadło" oraz broszura dla rodziców "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem".

   Dodatkowo uczniowie otrzymali dwustronne plakaty "Kreatywny alfabet" z literami alfabetu, które można wyciąć i układać z nich słowa.

   Autorką ilustracji jest Iwona Chmielewska, znana i wielokrotnie nagradzana artystka.

   Życzę dzieciom i rodzicom udanego czytania 

   Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

  • MOJA ULUBIONA POTRAWA Z KUCHNI HISZPAŃSKIEJ

   MOJA ULUBIONA POTRAWA Z KUCHNI HISZPAŃSKIEJ

   Konkurs dla uczniów klas IV - VIII "MOJA ULUBIONA POTRAWA Z KUCHNI HISZPAŃSKIEJ"

   Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Języka Hiszpańskiego, który będzie obchodzony w naszej szkole 23.04.2021 r.

    

   Organizatorzy:

   • Agnieszka Laskowska - nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel wychowawca świetlicy,

   • Martin Chavez – nauczyciel języka hiszpańskiego.

    

   ZASADY KONKURSU

    

   Uczestnicy: Chętni uczniowie klas IV - VIII.

    

   Zawartość pracy (punkty obowiązkowe):

   • imię i nazwisko ucznia, klasa,

   • zdjęcie przepisu na dowolne danie z kuchni hiszpańskiej - przepis powinien być w formie pracy plastycznej (np. plakatu),

   • zdjęcie przygotowanej potrawy,

   • uwagi własne ucznia – dlaczego wybrał taki przepis, czy potrawa była trudna do wykonania, czy smakowała, czy będzie ją robił częściej.

    

   Sposób przekazania prac:

   • mailem do p. Agnieszki Laskowskiej na adres: panizbiblioteki@wp.pl,

   • w tytule maila proszę napisać „Konkurs - potrawa z kuchni hiszpańskiej” oraz podać imię i nazwisko ucznia.

    

   Termin przekazania prac: do 4.04.2021 r.

    

   Nagrody:

   • nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu,

   • punkty dodatnie z zachowania dla wszystkich uczestników,

   • cząstkowe oceny celujące i bardzo dobre z języka hiszpańskiego dla uczniów klas siódmych.

   Atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowała Ambasada Hiszpanii oraz Instytut Cervantesa w Warszawie.

   UWAGA! Dla klasy, z której najwięcej uczniów prześle prace konkursowe, Dyrektor Szkoły ufunduje nagrodę specjalną!

    

   Ogłoszenie wyników: 23.04.2021 r.:

   • na stronie szkoły na Facebooku,

   • na stronie internetowej szkoły.

    

   Wręczenie nagród: po powrocie uczniów do szkoły.

    

   Cele konkursu:

   • promocja języka hiszpańskiego w środowisku szkolnym i lokalnym,

   • promocja szkoły w środowisku lokalnym,

   • zaangażowanie uczniów w poznawanie kultury, literatury i kuchni krajów hiszpańskojęzycznych,

   • rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz zdolności manualnych uczniów (wyszukiwanie i opracowywanie informacji w Internecie, wykonywanie zdjęć, wykonywanie prac plastycznych),

   • rozwijanie myślenia krytycznego uczniów (przedstawianie w pracy konkursowej własnych opinii i uwag),

   • promocja czytelnictwa.

  • BOHATERON PODZIĘKOWANIA

   BOHATERON PODZIĘKOWANIA

    

    

    

    

   WŁĄCZ HISTORIĘ - Nasza Szkoła po raz kolejny przystąpiła do Akcji BOHATERON.  Otrzymaliśmy  dyplom z podziękowaniami za udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii z zakresu edukacji historycznej. Przygotowanie kartek z życzeniami dla powstańców warszawskich było piękną i ważną szkołą patriotyzmu.

  • SZKOŁA PRZYJACIELEM ZWIERZĄT

   SZKOŁA PRZYJACIELEM ZWIERZĄT

   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów na rzecz zwierząt w schroniskach. Przekazaliśmy je do:

   • Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie
   • Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy
   • Otwockiemu Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt.
  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12
   (22) 789-14-95
   (22) 789-18-23

  Mapa