• ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
     • ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

     • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  -   8.11.2021 r. -14.11.2021 r.

       

      Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

       

      Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

       

      Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szeroki projekt, w skład którego wchodzi wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie).

       

      Planowane działania w naszej szkole:

      1. Wychowawcy klas we współpracy ze szkolnym doradcą zawodowym przeprowadzą z uczniami zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego we wszystkich klasach od I-do VIII oraz w oddziale przedszkolnym.

      2. Udział uczniów w powiatowym konkursie z doradztwa zawodowego dla uczniów klas I-VIII – „Ja w przyszłości – zawód moich marzeń”, uczniowie mogą przedstawić swój wymarzony zawód w formie pracy plastycznej – stworzymy galerię zawodów.

      3. Samorząd Uczniowski przygotuje debatę dla uczniów nawiązującą do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

      4. Wychowawcy klas we współpracy z nauczycielami uczącymi w danym oddziale klasowym przygotują działania promujące aktywną postawę uczniów w szkole. W tych dniach zespoły klasowe wspólnie ze swoimi nauczycielami będą mogły się wyróżnić swoją kreatywnością i pomysłowością.

      5. Inne pomysły nauczycieli i szkolnego doradcy zawodowego we współpracy z uczniami i ich rodzicami.

      DYREKTOR

      Ewa Ziemińska

       

    • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     •  

       

       

      OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      Ze względu na czas pandemii i konieczność zachowania reżimu sanitarnego obchody Święta Niepodległości będą przebiegały w następujący sposób:

      1. Godz. 11:11 - Szkoła do hymnu 2021 - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

       

      2. Zapoznanie się z prezentacją przygotowaną przez uczniów klasy 5b na temat Święta Niepodległości (godzina wychowawcza, historia, język polski). Rozmowy wychowawców na temat postaw patriotycznych, symboli narodowych.

       

      3. Śpiewanie pieśni patriotycznych na lekcjach muzyki 8-10 listopada.

       

      4. Ale historia! - wystawa w bibliotece szkolnej książek z historią w tle, w dniach 8-10.11.2021.

       

      5. Wywieszenie w dniu 11 listopada przez uczniów flagi narodowej na swoich posesjach, domach, balkonach, czy też po prostu z okna mieszkania - z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu i przesłanie zdjęć do wychowawców w celu zrobienia szkolnej galerii.

      PREZENTACJA. KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Origami uczniowie próbowali swoich sił w sztuce składania papieru. Zabawa wymagała cierpliwości, wytrwałości i skupienia uwagi.Dzieci wykazały się kreatywnością, a przy okazji rozwijały sprawność manualną. Z papieru powstały urocze psy i koty, motyle, nietoperze, żaby i wiele różnych przedmiotów, np. kubki. Efekty pracy naszych uczniów można podziwiać na szkolnych korytarzach.Jest to niewątpliwie jeden z wielu sposób na spędzanie wolnego czasu w długie jesienne wieczory.

    • SZKOŁA PAMIETA 2021
     • SZKOŁA PAMIETA 2021

     • Szkoła pamięta 2021

      Już po raz trzeci  uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach MEiN zachęca  szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

      Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału, będzie mogła pobrać specjalny logotyp, a po zakończeniu przedsięwzięcia otrzyma pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki.

      W ramach akcji  „Szkoła pamięta” – zaplanowane zostały przez społeczność szkolną następujące działania m.in.:

      • odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii;
      • uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy;
      • przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii;
      • przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych;
      • odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat;
      • zorganizowanie wycieczki patriotycznej;

      Szkoła Pamięta 2021

      „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

       

       

       

       

      Klasa 7 d nawiedziła jozefowski cmentarz parafialny i grób śp.Jadwigi Barcickiej. Pamiętamy i uczymy o Naszej przedwojennej nauczycielce, instruktorce harcerskiej, która całe swoje życie poświęciła dzieciom. To dzięki jej staraniom udało się zbudować gmach Naszej Szkoły. 

    • TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
     • TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

     • Tydzień Zdrowia Psychicznego

      W dniach 10 – 15 października w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego.W poszczególnych klasach odbyły się zajęcia dotyczące emocji, budowania poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresem, dbania o dobry nastrój oraz o depresji. Uczniowie tworzyli plakaty, książeczki emocji, dzielili się własnymi sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach,dowiedzieli się, jak nazywać swoje emocje w języku angielskim, pojawiły się również ulotki z radami i niezbędnymi adresami, nie zabrakło też filmów edukacyjnych. Dzieci miały także okazję poznać propozycje książek, które znajdują się w naszej szkolnej bibliotece i poruszają ważne zagadnienia.Celem podejmowanych działań było kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych, dbania o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do większej dbałości o własne zdrowie psychiczne wśród społeczności szkolnej.Nad całością czuwały pedagog Aneta Łęczycka oraz psycholog Małgorzata Kmieć.

    • POMOC DLA SCHRONISKA W FALENICY
     • POMOC DLA SCHRONISKA W FALENICY

     • Pomoc dla schroniska w Falenicy

      W ramach Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 2 b wykonali plakaty zachęcające do pomocy zwierzętom. Karma i inne akcesoria będą przekazane dla schroniska w Falenicy. 

      Wszystkich pragnących wziąć udział w akcji zapraszamy z niespodziankami dla zwierząt do sali 19. Zbiórka trwa do 16 listopada

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej obejrzeliśmy dziś występ przygotowany przez koło artystyczne, którego opiekunką jest pani Agnieszka Wojdowicz oraz klasę 7b, której wychowawczynią jest pani Kinga Karpińska-Łączyńska.

      Uczniowie recytowali wiersze nawiązujące do święta, a następnie zaprezentowali cechy najczęściej występujących typów nauczycieli.

      Miał też miejsce pokaz niezwykle oryginalnych pomocy szkolnych, m.in. różowych okularów, młotków do wbijania wiedzy do uczniowskich głów, urządzenia SSM (Super Strój Maskujący) i uniwersalnej przepuszczarki wiedzy i informacji z ucha do ucha.

      Na zakończenie członkowie kółka złożyli wszystkim nauczycielom piękne życzenia.

      Dziękujemy!

    • Code Week 2021.
     • Code Week 2021.

     • Code Week 2021  czyli Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole!

       

      11 października grupa pierwszoklasistów z koła „Kodowanie na dywanie. Mali programiści” wzięła udział w wydarzeniu CodeWeek. Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali planszową i wirtualną matę do kodowania. Ich zadaniem było zebranie rozłożonych na macie symboli darów jesieni: warzyw, owoców, kolorowych  liści, kasztanów. Zadanie było utrudnione ponieważ na „zbieraczy” czekał stworek „Pożeracz jabłek”. Układanie kodu trasy za pomocą strzałek kierunkowych było wspaniałą zabawą dla dzieci.

       

      12 października grupa uczniów z klas 2 i 3 uczestników koła „Kodowanie na dywanie. Mali programiści” wzięła udział w wydarzeniu Code Week. Zajęcia w tej grupie wiekowej odbyły się z wykorzystaniem puzzli do Ozobota oraz samych ozobotów. Poruszały ważny temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Zadaniem uczniów było zbudowanie z puzzli trasy i zakodowanie w taki sposób, żeby przejeżdżający po nich robot przestrzegał wszystkich mijanych znaków. Emocje towarzyszące dzieciom widoczne są nawet na zdjęciach.

       

       

      Prowadząca koło: Beata Mętrak

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     •     W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.

      W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, rodzice, dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawczynie z oddziału przedszkolnego.

      Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń zaprezentowali krótki program artystyczny. Swoją postawą udowodnili, że mogą już pełnić obowiązki ucznia.

         Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

         Miłą niespodzianką było złożenie ślubowania przez rodziców. Rodzice ślubowali, że będą wspierać swoje pociechy w nauce, pomagać w potrzebie, doceniać ich starania, cieszyć się z każdej spędzonej wspólnie chwili.

         Po ślubowaniu uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia i udali się do sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Były jeszcze pamiątkowe dyplomy, zakładki, medale oraz tarcze szkolne.

      Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

    • BIEG PRZEŁAJOWY "Z JEDYNKĄ PO NIEPODLEGŁOŚĆ" 2021
     • BIEG PRZEŁAJOWY "Z JEDYNKĄ PO NIEPODLEGŁOŚĆ" 2021

     • W dniu 16.10.2021 odbyła się kolejna edycja biegu. Na starcie stawili się uczniowie, ich rodziny, a także kilka psów i jeden kot.

      Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie, harcerze ZHP ze Szczepu Józefów oraz patrole policji i straży miejskiej.

      Bieg podzielony był na dwie tury. Najpierw wystartowali uczniowie oddziałów 0-III, a następnie oddziałów IV-VIII.

      Dzielnie pokonując nierówności terenu, wszyscy biegacze dotarli do mety, gdzie czekały na nich medale, dyplomy, jabłka, woda i batoniki.

      Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Lotnika i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

      Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w organizację i przeprowadzenie biegu.

      Do zobaczenia za rok!

      Więcej zdjęć - na stronie szkoły na Facebooku.    • ŚWIĘTO JABŁKA
     • ŚWIĘTO JABŁKA

     • Święto Jabłka w klasach pierwszych

      Uczniowie dowiedzieli się jakie witaminy mają jabłka i dlaczego powinniśmy je jeść, a przed zjedzeniem umyć dokładnie. Wniosek: Jabłka są zdrowe i smaczne.

      Uczniowie byli zdziwieni, że jest tyle odmian jabłek. Mieli okazję próbować je na różne sposoby. Rodzice przygotowali pyszności z jabłkiem w roli głównej: była szarlotka, różnego rodzaju ciasteczka z jabłkiem, placuszki z jabłkiem, chipsy jabłkowe oraz kompot z jabłek i naturalny sok jabłkowy. Dzieci samodzielnie wykonały szaszłyki z jabłek. Każde dziecko z 1a miało  na główce symbol tego dnia, czyli opaskę z jabłuszkiem. Nie zabrakło też pracy plastycznej- uczniowie swoimi zwinnymi paluszkami zrobili wydzierankę jabłko.

      Wychowawcy bardzo serdecznie dziękują za zaangażowanie rodziców. Dzieciom wszystko baaardzo smakowało.Wszystko było pyszne, a szczególnie zasmakował im sok jabłkowy.

      Zachęcamy wszystkich, aby nie zapominali o tych pysznych owocach. To samo zdrowie.

      Smacznego

      Beata Mętrak i Marzena Ragus

    • „Z JEDYNKĄ PO NIEPODLEGŁOŚĆ”
     • „Z JEDYNKĄ PO NIEPODLEGŁOŚĆ”

     •                

       

       

       

       

       „Z Jedynką po niepodległość” – organizator UKS „Jedynka” i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

                                     „ W  SPORTOWYM  CIELE  PATRIOTYCZNY  DUCH”

      Cele biegu:

      - upamiętnienie 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości;

      - kształtowanie postaw patriotycznych;

      - propagowanie zdrowego trybu życia;

      - popularyzacja biegania jako formy sportu i rekreacji;

      Termin biegu – 16.10.2021 r.

      Cała społeczność szkolna powinna być zaangażowana w realizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności uczniowie i ich rodzice oraz trenerzy klasy VI b – sportowej. Wychowawcy oddziału przedszkolnego, klas I-VIII wybierają spośród swoich wychowanków minimum 5-osobowe drużyny / w skład zespołu  wchodzą wybrani uczniowie oraz dodatkowo  rodzice każdego z uczestników biegu/.

      Warunkiem uczestnictwa w biegu jest zarejestrowanie się i odbiór pakietu startowego – pakiety odbierają rodzice dzieci i podpisują informację, że nie istnieją przeciwskazania zdrowotne do udziału dziecka w biegu.

      Pakiety startowe będą rozdawane 16.10.2021 r.  w miejscu Startu Biegu od godziny 9 30 do 9 55.

      Bieg odbędzie się w 2 turach:

      I tura klasy I-III i oddział przedszkolny – start godz. 10 00

      II tura klasy IV-VIII – start godz. 10 15

      START – RÓG ULICY Jana Matejki i ulicy Różanej w Józefowie

      META – POMNIK LOTNIKA

      Na mecie uczestnicy biegu ustawiają się pod Pomnikiem Lotnika, gdzie będzie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Szczegóły organizacji imprezy sportowej na plakatach i tablicach informacyjnych w szkole.

                       Przedsięwzięcie finansowane przez Urząd Miasta Józefowa

       

       

       

    • SPRZĄTANIE JÓZEFOWA
     • SPRZĄTANIE JÓZEFOWA

     • Nie śmiej śmiecić. Sprzątanie Józefowa z Programem Czysta Polska

      25 września nasi uczniowie razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez miasto Józefów i Stowarzyszenie Czysta Polska, której celem było sprzątanie terenów miejskich i zielonych. Naszym poczynaniom towarzyszyli reporterzy Polsat News, którzy zdali relację z wystawy prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli  Sławomir i jego żona Kajra. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    • JESIEŃ
     • JESIEŃ

     • Klasy 1a i 3a przywitały jesień zbierając liście, tworząc obrazki graficzne i układając napis z darów jesieni (żołędzi, patyków i szyszek, mchu i liści) uroczy napis Jesień. Zaś klasa 2a nie zapomniała o Dniu Spadającego Liścia i zebrała piękne bukiety z różnokolorowych liści, stworzyła śliczne kompozycje i prace plastyczne kalkując i rysując liście.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • 15 września klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie włączyli się w różne działania, począwszy od kropkowego stroju poprzez rozmowy o abstrakcjach kropkowych, alfabecie Braille'a, po tworzenie kompozycji z kropek, kropkowe makijaże i poszukiwanie kropek w naturze.

    • NARODOWE CZYTANIE 2021 W SP1 - 4.09.2021
     • NARODOWE CZYTANIE 2021 W SP1 - 4.09.2021

     • Po raz kolejny spotkaliśmy się w szkolnym ogrodzie, aby wspólnie czytać polską literaturę. W tym roku była to "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

      Swoje role, z wielkim zaangażowaniem, odtwarzali Państwo:

      - Wanda Zagawa, redaktor naczelna pisma samorządowego "Józefów nad Świdrem",

      - pracownicy Urzędu Miasta w Józefowie: Piotr Gąszcz, Krystyna Olesińska, Magdalena Oleksiak, Edyta Komińczyk oraz Michalinka Komińczyk,

      - członkowie Klubu Artystycznego "Vena", działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie,

      - nauczycielki SP1: Małgorzata Kanabus-Zielińska, Małgorzata Wargocka, Kamila Bartczak, Kinga Karpińska-Łączyńska, Agnieszka Wojdowicz, Magdalena Jedlińska, Bożena Wach-Ciszewska, Monika Kurdej, Aneta Łęczycka,

      - bibliotekarka Magdalena Rosłoniec z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie (filia Mchalin),

      - rodzice uczniów naszej szkoły: Agnieszka Gąsiorowska, Paweł Gąsiorowski, Anna Pawlińska, Adam Drosio.

      W czasie trwania wydarzenia można było wpisać się do kroniki szkolnej oraz otrzymać okolicznościowe zakładki, a także odciski pamiątkowej pieczęci.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kolejnej edycji Narodowego Czytania w naszej szkole.

      Do zobaczenia za rok!

      Więcej zdjęć można znaleźć na stronie szkoły na Facebooku. Autorka zdjęć: Agnieszka Laskowska.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     •  

       

       

       

      ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA

      ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      Uroczystość odbędzie się w poszczególnych sektorach na boisku szkolnym w reżimie sanitarnym.

      godz. 9.00  - KLASY IV - VIII

      SEKTOR A - KLASY VII - VIII

      SEKTOR B – KLASY V -  VI

      SEKTOR C - KLASY IV 

       

      godz. 10.30 – KLASY I – III I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      SEKTOR A – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY ORAZ KLASY I - II

      SEKTOR B – KLASY III

    • „Koduj z Gigantami”
     • „Koduj z Gigantami”

     • Zapraszamy wszystkich Uczniów naszej Szkoły do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej „Koduj z Gigantami”.

      Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Miasta Otwocka.

      Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Otwocku przy ulicy Kołłątaja 4 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

      Dla Uczniów ze Otwocka i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

      • klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
      • klasy 4-6: programowanie w Scratch, tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor oraz tworzenie gier w Roblox
      • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python
      • szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python

      Termin warsztatów to sobota i niedziela, 18-19. września.

      Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 23. sierpnia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl

      W załączeniu dodatkowe materiały do wykorzystania: