• Dla dzieci i rodziców

      • Wyjazd do Berlina 2024

      • Nowa galeria Wyjazd do Berlina 2024 została dodana do albumu fotograficznego

       TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO BERLINA I POCZDAMU - część 1 galerii zdjęć

       W dniach 24-26 kwietnia 2024 r. Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką Pani Dyrektor, P. Emilii Jurek oraz P. Agnieszki Rusek brali udział w trzydniowej wycieczce do Berlina i Poczdamu.

       Był to niezwykle intensywny czas. Uczniowie poznali zabytki i kulturę stolicy Niemiec oraz miasta Poczdamu. Pani przewodnik oprowadziła nas po najważniejszych miejscach Berlina (Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska, Muzeum Pergamońskie, Plac Aleksandra, Plac Poczdamski, wieża telewizyjna, Brama Brandenburska, Żydowski Cmentarz w centrum Berlina, Uniwersytet Humboldtów, Humboldt Forum – odbudowany Pałac Berliński, przejście graniczne Checkpoint Charlie).

       Uczniowie poznali historię podziału Niemiec na Wschodnie i Zachodnie. W związku z tym zobaczyliśmy również pozostałości Muru Berlińskiego pokryte różnymi malunkami. Ekscytującym punktem zwiedzania, który dał Uczniom wiele radości, była możliwość podziwiania panoramy Berlina z tarasu Pałacu Berlińskiego oraz kopuły i tarasu Reichstagu – parlamentu niemieckiego. W planie była również wizyta w Muzeum Techniki, w którym można było podziwiać kolekcję techniki, eksponaty związane z lotnictwem, żeglugą, kolejnictwem, transportem drogowym oraz działy poświęcone chemii, farmacji, informatyce, technice fotograficznej, filmowej, produkcji biżuterii itp.

       Po intensywnym zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek oraz spróbowanie niemieckiego kebaba, który zyskał wysokie noty u naszych Uczniów i Nauczycieli.

       W Poczdamie główną atrakcją czekającą na Uczniów był Pałac Sansoucci (dawna rezydencja Fryderyka II) oraz park otaczający pałac, z wieloma pięknymi eksponatami, roślinami, zielenią oraz herbaciarnią. Następnie udaliśmy się do Nowego Pałacu w parku Sansoucci, w którym mogliśmy podziwiać wystrój komnat, sal oraz posłuchać związanych z nimi historii. Naprzeciwko Pałacu mogliśmy zobaczyć okazały Uniwersytet Poczdamski.

       Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w kraju niemieckojęzycznym, w którym mogli również wypróbować swoich sił w używaniu języka niemieckiego w praktyce.

       Pogoda i humor wszystkim dopisały i szkoda było, że wycieczka tak szybko się skończyła.

       Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólnie mile i wesoło spędzony czas i czekamy na kolejne wyjazdy.

       Zapraszamy Wszystkich do obejrzenia obszernej z trzech dni wycieczki galerii zdjęć.