• Dla dzieci i rodziców

      • Domowi Detektywi - program profilaktyczny

      • Nowa galeria Domowi Detektywi - program profilaktyczny została dodana do albumu fotograficznego

                   Od lutego wśród wszystkich uczniów klas V realizowany był rekomendowany program profilaktyczny "Domowi Detektywi", którego podstawowym założeniem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej u młodzieży. Uczniowie pracowali zarówno podczas zajęć, jak i w domu z rodzicami, zdobywając wiedzę na temat szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie młodego człowieka i tego, jak media i środki masowego przekazu wpływają na przekonania młodego człowieka na  temat alkoholu. Piątoklasiści  pogłębiali także relacje z bliskimi.     

                 Zwieńczeniem programu był zorganizowany 26 marca tzw. "Wieczorek Jasia i Małgosi". Podczas spotkania uczniowie prezentowali sobie nawzajem i rodzicom efekty swojej pracy w postaci plakatów i pokazów - prezentacji. Organizowane były także zabawy integrujące rodziców i dzieci, aby uczniowie mogli sami doświadczyć tego, że można się doskonale bawić bez sięgania po używki.

       Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizacje programu, serdecznie dziękujemy.

        

       Aneta Łęczycka

       Pedagog Szkolny

      • "Zmaluj coś w Jedynce"

      • 🤩Rozwiązanie konkursu "Zmaluj coś w Jedynce" 👨‍🎨👩‍🎨

       Komisja w składzie:

       😎 Magdalena Car - mieszkanka Józefowa, mama dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie, ilustratorka i malarka, instruktorka zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

       😎Emilia Nielepko - Dyrektorka Jedynki, znawca fauny i flory

       😎 M. Jedlińska, M. Kaniewska-Pieniak - opiekunki Samorządu Uczniowskiego, energetyczne wulkany kreatywnej działalności

       👉wyłoniła zwycięską pracę Nikodema z 6B🤩

       Będzie ona inspiracją do stworzenia projektu malowidła ściennego przedstawiającego patrona SP1 Olofa Palmego. 🏆🎨

       👉Magdalena Car: Chciałabym bardzo docenić pomysł Nikodema: wybrał ciekawe zdjęcie pokazujące polityka w swobodnej, przyjacielskiej pozie. Widzimy tu także elementy nawiązujące do klimatu Józefowa. Przy projektowaniu malowidła wezmę pod uwagę podobne założenia.

       Wyróżnienie: Ula Pawlak z klasy 7a 🥳🤩

       Serdecznie gratulujemy 🥳🥳🥳

      • Stypendium "Młodzież poznaje Europę"

      • Dziś w Józefów Miasto odbyła się komisja, która przyznała naszym uczniom stypendium w ramach programu "Młodzież poznaje Europę". Dzięki temu będzie możliwość dofinansowania wymiany Polsko-Czeskiej - a do Cech nasi uczniowie wyjeżdżają już w kwietniu!

      • REKRUTACJA - DO 15 MARCA

      • Przypominamy, że do 15 marca trwa rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych (zerówek). Szczegóły w zakładce REKRUTACJA/ZAPISY