• Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • XVII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Otwock 2020 - gala rozdania nagród i koncert laureatów.
      Gratulujemy zajęcia III miejsca grupie wokalnej pod kierownictwem Pani Kamili Bartczak.

    • Rodzinne kolędowanie
     • Rodzinne kolędowanie

     • RODZINNE KOLĘDOWANIE W SP 1 - 17.01.2020 r.                        

      Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych.  O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.”

      O prawdziwości, znaczeniu tych słów przekonaliśmy się w styczniowy wieczór, słuchając pięknych kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek w wykonaniu Rodzin, dzieci i pracowników szkoły, biorących udział w Rodzinnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W pięknie udekorowanym holu, przy świątecznych stolikach zasiedli wykonawcy,  ich goście i pracownicy szkoły.

      Oprócz występów indywidualnych i zespołowych  uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali znane kolędy. Jesteśmy pod dużym wrażeniem różnorodności instrumentów wykorzystanych podczas prezentacji.

      Po występach spotkaliśmy się na karnawałowych warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których robiliśmy tajemnicze, błyszczące maski karnawałowe.

      Była to kolejna propozycja służąca integracji społeczności szkolnej.

      Dziękujemy za wspólne kolędowanie i wspaniałą atmosferę.

      Dyrekcja szkoły

    • Nowy sprzęt w pracowni komputerowej
     • Nowy sprzęt w pracowni komputerowej

     • Zadanie pn: „Modernizacja Pracowni Informatycznej w Szkole Podstawowej  nr 1 im. Olofa Palmego” zostało zrealizowane przy pomocy środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”

    • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
     • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

     • 4.12.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas szóstych z Panem Marcinem Koziołem. Jest on miłośnikiem i kolekcjonerem starych komputerów, podróżnikiem, autorem interaktywnych książek dla dzieci i młodzieży, wielkim przyjacielem zwierząt, a (jak się dziś okazało) także prawdziwym czarodziejem!

      Autor opowiadał, wyświetlał prezentację, fragmenty filmów, był cały czas w ruchu (dlatego zdjęcia są niezbyt ostre). Błyskawicznie nawiązał kontakt z uczniami i pomimo tego, że było obecnych sześć klas, potrafił zainteresować wszystkich uczniów.

      Autor skupił się przede wszystkim na swojej książce „Docent Pięć Procent… i szalona historia komputerów”. Uczniowie poznali „przodków” naszych smartfonów i tabletów. Mogli także dotknąć, a nawet rozebrać na części niektóre urządzenia. Ze srebrnych walizek Autor co chwilę wyciągał, niczym magik z kapelusza, kolejne elementy, omawiał je i dawał uczniom do obejrzenia. Mieli oni w rękach m.in. dziurkowaną kartę i taśmę do zapisywania danych z komputera, kasetę magnetofonową, różnego rodzaju dyskietki, walkmana ze słuchawkami, komputer Commodore 64. Cóż to była dla nich za atrakcja! Jakie emocje! Wciskali, rozkładali, składali z powrotem. Potem opowiadali, że wszystkie te elementy były ciekawe, inne, takie trochę śmieszne, ale generalnie super!

      Uczniowie dowiedzieli się także, jak można sobie pomóc, aby nie uzależnić się od telefonów, tabletów, Internetu. Pan Marcin za pomocą krótkich filmów i własnych doświadczeń polecał zmniejszenie czasu, jaki poświęcamy na przebywanie w sieci, wyciszanie się przed snem, znalezienie sobie także innego, wciągającego hobby, zwłaszcza jakiejś dyscypliny sportu.

      Chętni uczniowie mogli także kupić książki Pana Marcina, otrzymać autograf, porozmawiać, zadać dodatkowe pytania.

      Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

      Agnieszka Laskowska

    • eTwinning
     • eTwinning

     • „A drop in the ocean”  („Kropla w oceanie”) – program eTwinning

      Europejska społeczność szkolna

       

      Od wielu lat nasza szkoła uczestniczyła w projektach europejskich eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII a postanowili wraz z wychowawcą zmierzyć się z tym zadaniem. Wspólnie ze szkołą w Armenii (Abovyan N2 Basic School Armenia) założyliśmy projekt „A drop in the ocean”. Celem naszego projektu jest poznanie osób, które ryzykują życie aby pomóc innym. Uczniowie będą również, przedstawiać życie i działalność wybranego przez siebie bohatera  z ojczystego kraju. Poza tym będziemy promować naszą ojczyznę, miasto oraz szkołę w środowisku europejskim.

      Prezentacje bohaterów będą odbywać się za pomocą platformy TwinSpace. Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy od stycznia na stronie https://twinspace.etwinning.net/102524/home

    • „Młody obrońca Ziemi”, „Cyberbezpieczeństwo”
     • „Młody obrońca Ziemi”, „Cyberbezpieczeństwo”

     • Projekt unijny „WSGE dla młodzieży” w ramach ścieżek edukacyjnych

      „Młody obrońca Ziemi” oraz „Cyberbezpieczeństwo”

      Już po raz piąty uczestniczymy w realizacji projektu unijnego „WSGE dla młodzieży” w ramach ścieżek edukacyjnych „Młody obrońca Ziemi” oraz „Cyberbezpieczeństwa”

      Głównym celem realizacji ścieżki „Młody obrońca Ziemi” jest zapoznanie uczestników tematyką ekologii, dbania o planetę oraz wdrażanie dobrych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii, Uczniowie podczas warsztatów uczą się krytycznego myślenia, dokonują samooceny i weryfikacji własnych nawyków, rozwijają kompetencje z zakresu kreatywności. Zwieńczeniem zajęć jest uczestnictwo w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego, Pałacu w Rogalinie oraz otrzymanie certyfikatów ukończenia warsztatów.

      Drugą ścieżką, którą realizowaliśmy jest warsztat dotyczący cyberbezpieczeństwa. Zajęcia te uświadamiają uczniom zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z zasobów Internetu i technologii informacyjnej. Poza tym uczniowie samodzielnie projektów pod okiem prowadzącego strony www przy pomocy tabletów i odpowiedniego oprogramowania.

      Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej  w Józefowie za możliwość uczestnictwa naszych uczniów, w tak ciekawych i wnoszących wiele efektów kształcenia warsztatach.

    • SZKOŁA 6.0
     • SZKOŁA 6.0

     • Od listopada  nasza placówka uczestniczy w  projekcie  SZKOŁA 6.0.

      CZYM JEST PROJEKT "SZKOŁA 6.0"?

      Jest to projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi. Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.

      „Szkoła 6.0” to zachęta do nawiązywania stałych i pogłębionych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości ich nauczania. To również okazja do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim.


      PROJEKT ORGANIZOWANY JEST PRZEZ

      STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”WE WSPÓŁPRACY Z SENATEM RP.

      Pierwszy sukces – mamy partnerstwo

       Naszym partnerem w projekcie jest ABC Polska Szkoła Popołudniowa Carrigaline z  Irlandii. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Przewidzianych jest wiele aktywności, rozpoczynając  od korespondencji, poprzez wizyty studyjne kadry, a na mobilności uczniów kończąc. Projekt zakłada, że będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Irlandii. Już nie możemy się doczekać J

    • Stypendia im.Jana Pawła II przyznane...
     • Stypendia im.Jana Pawła II przyznane...

     • Stypendia im.Jana Pawła II przyznane przez Radę Miasta Józefowa, za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i wybitne osiągnięcia otrzymali:

      • Helena Głębicka - 5d
      • Cezary Malik - 6d.

      Gratulujemy serdecznie uczniom Naszej Szkoły.

       

    • Warsztaty kulinarne
     • Warsztaty kulinarne

     • 22 listopada w godz. 17.00 – 19.00 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne integrujące społeczność szkolną i wzmacniające właściwe postawy prozdrowotne. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział dużo chętnych.

      Warsztaty poprowadziła pani Monika Partyka, mama uczennicy z klasy III b.

      Dzieci wspólnie z rodzicami przyrządziły owsiankę na mleku ryżowym z jabłkiem prażonym jako dobry  pomysł na zdrowe śniadanie oraz skomponowały pyszny, rozgrzewający napar. Były to doskonałe propozycje na jesienną pogodę. W miłej i rodzinnej atmosferze uczestnicy obierali i kroili, wyciskali sok z pomarańczy, mieszali i gotowali bawiąc się przy tym świetnie. Unosząca się wokół woń aromatycznych przypraw zachęcała do degustacji  samodzielnie przygotowanego dania.

      Dodatkową atrakcją dla dzieci były zagadki wielozmysłowe, lepienie z masy solnej, oraz kolorowanki przygotowane przez nauczycieli z naszej szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

      Uczestnicy mogli się przekonać, ze zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne, a gotowanie łatwe i przyjemne. Była zabawa i zdobywanie umiejętności. Nie zabrakło integracji, rozmowy, współpracy oraz planowania i współdziałania.

       Kulinarne spotkanie w szkole może być także pomysłem rodzinnego gotowania w domu, jako dobry sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu.

      Serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Partyki za poświęcony czas i duże zaangażowanie w realizację warsztatów.

    • Światowy Dzień Życzliwości
     • Światowy Dzień Życzliwości

     • 21 listopada obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, stosowania  miłych  słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

      Na szkolnej gazetce pojawiły się  przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. Tego dnia nauczyciele rozmawiali z uczniami na ten temat, zachęcali do okazywania serdeczności

      i budowania właściwych relacji rówieśniczych, młodsze dzieci wykonały plakaty.

      Na korytarzu  stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało.

       Przesłanie akcji było proste: bądźmy dla siebie życzliwi codziennie a nie tylko od święta i pamiętajmy jak bardzo jest to ważne w życiu społecznym.   

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

      „JÓZEFOWSKIE BARWY JESIENI”

      zorganizowanego przez Szkołę Językową Vincent School

      ul. Mickiewicza 5 w Józefowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie

       

      Jury w składzie:

      Marcin Pawlak – przewodniczący

      Bożena Banulska –członek

      Elżbieta Strumidło –członek

      Anna Ziubińska –członek

       

      1 miejsce – nie przyznano

      2 miejsce – Mateusz Kilim(6c)

      3 miejsce ex aequo - Dominika Witkowska (1b)

                                      - Mikołaj Kazanecki  (7a)

      wyróżnienie – Valeria Kolos (4b)

       

      Pozostali uczestnicy konkursu:

      Martyna Nowak (3a)

      Maria Parzyńska (3a)

      Weronika Witkowska (3a)

      Zofia Parzyńska (5b)

      Magdalena Kielan (5b)

      Sophi Stellini (5c)

      Krzysztof Prywata (6c)

      Bartosz Serafin (7a)

      Laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy -  dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez              p. Marcina Pawlaka. Gratulujemy!

       

       

    • "11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze!''
     • "11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze!''

     •  

           W piątek, 8 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas 0-III z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.  Uczniowie z klas: IIa i IIc zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt.”Barwy ojczyste”. W sugestywnej scence przedstawili pokrótce tło historyczne tego doniosłego wydarzenia. Przypomnieli  o heroizmie i determinacji naszych przodków, którzy 101 lat temu, w 1918 roku, doprowadzili Polskę do niepodległości.

           Widownia aktywnie włączyła się w odśpiewanie hymnu Polski oraz recytację „Katechizmu polskiego dziecka”.

           Dopełnieniem przedstawienia były pieśni  i wiersze o tematyce patriotycznej oraz taniec z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu uczniów z klasy IIc.

           Na pewno słowa piosenki „Co to jest niepodległość?” na długo zostaną w pamięci najmłodszych, bo „każde dziecko dziś woła: niepodległość to polski dom,  polska szkoła…”

      Marzena Ragus, Beata Mętrak

    •  ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
     • ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

     • 18.11.2019 r. – 24.11.2019 r.

      ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE OBCHODOM w  SP1

      - WARSZTATY MARKETINGU DLA  UCZNIÓW

      - WARSZTATY KULINARNE DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

      - KREATYWNE LEKCJE DLA UCZNIÓW

      - PREZENTACJE RÓŻNYCH ZAWODÓW XXI WIEKU

      - INTERAKTYWNE PRZERWY

      - INICJATYWY NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

      - WYCIECZKI TEMATYCZNE

      - GAZETKI TEMATYCZNE W KLASACH

    • WARSZTATY KULINARNE
     • WARSZTATY KULINARNE

     • Już w kolejny piątek - 22.11.2019, w godzinach 17.00 – 19.00 odbędą się w naszej szkole warsztaty kulinarne. Warsztaty poprowadzi Monika Partyka /Cebula po mieście hula, mama Molly z naszej szkoły). Będziemy gotować sezonowo, jesiennie i rodzinnie. Wspólnie przyrządzimy owsiankę na mleku ryżowym, z prażonym jabłkiem (doskonała zdrowa propozycja śniadaniowa) oraz skomponujemy przepyszny, rozgrzewający napar. Obie propozycje doskonałe na jesienną aurę.Będziemy obierać i kroić, wyciskać z całej siły, mieszać ile się da i po prostu świetnie razem bawić. A wszystko to w przygotowanej na tę okoliczność przestrzeni warsztatowej.Działamy w duchu zero waste, a co za tym idzie nie marnujemy żywności. Dlatego tak bardzo ważne dla nas jest oszacowanie grupy zainteresowanych osób i dopasowanie ilości produktów do liczby warsztatowiczów.Chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do wychowawców klas do wtorku - 19.11.2019.Serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu przy wspólnym stole. Dajmy się ponieść jesiennym smakom. Będzie wesoło, kolorowo i na pewno pysznie! Organizatorzy

    • „Bohater ON – włącz historię”
     • „Bohater ON – włącz historię”

     • SP1 kształtuje postawy obywatelskie wśród uczniów

      Uczniowie z naszej szkoli włączyli się w IV edycję kampanii pod hasłem „Bohater ON – włącz historię”. To akcja polegająca na pisaniu patriotycznych kartek do powstańców warszawskich. Nadawcy podziękowali tym samym powstańcom za to, że mogą żyć w wolnym kraju i składali im życzenia. To jedna z okazji do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami i możliwość przekazania im słów wdzięczności za udział w walce o wolną Polskę. Liczymy na to, że dzięki naszemu zaangażowaniu uda nam się połączyć pokolenia i sprawić radość naszym bohaterom. Mamy nadzieję, że wywołały one uśmiech na twarzach odbiorców.

      Oto tylko nieliczne z prac wysłanych powstańcom.

    • Finał konkursu „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”
     • Finał konkursu „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”


     •       

       

       

       

       

       

      7 listopada 2019 r. -  Finał Gminnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza Miasta Józefowa

                „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”

      Cele konkursu:

      - rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa o ruchu drogowym;
      - rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg;

      - pobudzanie i rozwój inwencji twórczej uczestników;

      - promocja ucznia zdolnego.

      Konkurs odbywał się w 4 kategoriach wiekowych:
      - dzieci  od 3 do 5 lat

      -oddziały przedszkolne
      - szkoła podstawowa - kl.1-3;
      - szkoła podstawowa - kl. 4-8

       

       W konkursie wzięły udział przedszkola i szkoły z naszej gminy: m.in. Miejskie Przedszkole nr 1 i Miejskie Przedszkole nr 2, Przedszkole – Dębowe Ludki, Przedszkole – Willa Jakubówka, Przedszkole – Mini Przedszkolak oraz szkoły podstawowe  - nasza szkoła - SP nr 1,  SP nr 2 i SP nr 3.

      Podczas uroczystego finału uczestnikom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście. Finalistom konkursu nagrody wręczał komendant Straży Miejskiej  i przedstawiciele Policji w Józefowie.

      W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy.  Najmłodszy wyróżniony finalista konkursu to 2,5 letni chłopiec  z Publicznego Przedszkola  „Dębowe Ludki”.  Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, świadomością noszenia odblasków, zapinania pasów bezpieczeństwa i znajomością numerów alarmowych. Opiekunowie przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali dyplomy – podziękowania. Laureaci wspólnie z przedstawicielami Staży Miejskiej i Policji zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

      Kolejna inicjatywa naszej szkoły w zakresie budowania poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej zakończyła się sukcesem.

       

    • II POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
     • II POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     •  

              5.11.2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie odbył się II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wszystko co nasze, Polsce oddamy”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie. Konkurs honorowym patronatem objęli: Starosta Powiatu Otwockiego oraz Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie.

      Do konkursu zgłosiło się 13 szkół z powiatu otwockiego. Młodzi wykonawcy rywalizowali w pięciu  kategoriach wiekowych. Wysłuchaliśmy solistów, duety i zespoły, łącznie 104 wykonawców zaprezentowało się w 39 utworach.

      Młodzi wykonawcy wybrali różne utwory patriotyczne. Przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Lżejsze i popularne, mniej znane, również współczesne.   

      Konkurs przygotowali i koncert poprowadzili: wicedyrektor szkoły Elżbieta Strumidło oraz nauczyciel muzyki Michał Roman.

      W jury konkursu zasiedli:

      - Czesław Woszczyk – przewodniczący jury. Nauczyciel, wychowawca, animator życia kulturalnego w Otwocku, założyciel wielu zespołów chóralnych, instrumentalno – wokalnych oraz Studia Piosenki. Opiekun wielu laureatów w przeglądach i konkursach. Autor muzyki do licznych piosenek, w tym także o Otwocku. Obecnie dyrygent chóru Lira działającego przy Parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku.

      - Justyna Sieńczyłło – aktorka teatralna i filmowa, obdarzona pięknym głosem. Jej talent wokalny został doceniony przez realizatorów musicali w warszawskich teatrach muzycznych Syrena i Roma. Wraz z mężem Emilianem Kamińskim stworzyła i prowadzi w Warszawie Teatr Kamienica, w którym również występuje.

      - Przemysław Gręzak – nauczyciel, wychowawca, pedagog. Współorganizator koncertów „Pomóżmy Uli”, „Pomóżmy Agnieszce” oraz cyklicznego koncertu „Nauczyciele dzieciom”. Uczestniczył w organizacji Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

      - Maciej Murzacz – humanista, drukarz,  językoznawca, historyk. Miłośnik historii regionu od Czerska po Wawer. Pisze artykuły do lokalnej prasy otwockiej.

       

       

      Jury przyznało następujące miejsca:

      W kategorii  I – SOLIŚCI z oddziałów przedszkolnych i klas I –III:

      1. miejsce – Karina Wiktorowicz – SP 6 Otwock, „Serce w plecaku”
      2.  miejsce – Laura Kantor – SP3 Józefów, „Dziewczyna z granatem”
      3. miejsce – Lena Burzymowska – SP1 Józefów, „ Białe róże”

      wyróżnienie: Klara Stępień – SSP 96 Otwock, „Ojczyzna”

       

      W kategorii  II – SOLIŚCI z klas IV –VI

      1. miejsce ex aequo:

      - Małgorzata Kuźma – SP1 Józefów, „Powrócisz tu”

      - Paweł Drewnowski – SP6 Otwock, „Biały krzyż”

           2. miejsce -  Zuzanna Wachnik – ZSP Sobiekursk,  „Historie zaginione”

           3. miejsce - Stanisław Bogusz – SP3 Józefów, „Pałacyk Michla”

       

      W kategorii  III –  SOLIŚCI z klas VII –VIII

      1. miejsce – Aleksandra Gałecka – SP6 Otwock, „ Miejcie nadzieję”
      2. miejsce - Bartosz Serafin – SP1 Józefów, „Niepodległość”
      3. miejsce - Julia Młynarek – PSP Warszawice, „123 tyle lat niewoli”

      wyróżnienie za dobór repertuaru: Julia Masna – ZSP Sobiekursk, „Jedna chwila”

       

      W kategorii IV – DUETY I ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO –INSTRUMENTALNE  klas I-III

      1. miejsce - nie przyznano
      2. miejsce - Zespół „Różyczki” – PSP Siedzów, „Sanitariuszka Małgorzatka”
      3. miejsce - nie przyznano

      wyróżnienie: Zespół klasy 2 – ZSP Sobiekursk, „Co to jest niepodległość”

       

      W kategorii V – DUETY I ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO –INSTRUMENTALNE klas IV-VIII

      1. miejsce - Zespół „Andromeda” – SP6 Otwock, „Hymn III Tysiąclecia”
      2. miejsce  - Zespół „Gama” – SP Osieck, „Taki kraj”
      3. miejsce - Zespół „Moruski” – SP3 Otwock, „Niepodległa, niepokorna”

      wyróżnienia ex aequo:

      - Duet z ZSP Sobiekursk – „O Barbaro, o Barbaro”

      - Zespół z SP św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”

       

          GRAND PRIX konkursu Jury przyznało

      Amelii Kaczmarczyk - SP1 Józefów za wykonanie piosenki „Skrzydła”

      Podczas przerwy na obrady Jury, nauczycielka z SP 1 Dorota Wiśniewska poprowadziła dla uczestników konkursu warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały jesienne lampiony.

      Konkurs swoją obecnością zaszczycili: dyrektor SP 1 w Józefowie Ewa Ziemińska, zastępca burmistrza Piotr Gąszcz, rzecznik prasowy Krystyna Olesińska oraz lokalna publiczność,  która gorąco oklaskiwała wykonawców.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne gadżety, a nagrodzeni statuetki i nagrody.

       

      Nagrody ufundowali:

      SP 1 z  Józefowa, Starostwo Powiatowe Otwock, Muzeum II Korpusu z  Józefowa, Urząd Miasta Józefów,  SECUTION – firma doradcza zajmująca  się bezpieczeństwem biznesu i zarządzaniem kryzysowym oraz józefowskie firmy, szkoła,  sklepy i hurtownie:  Salon Mody BIREX,  MAGIC SCHOOL- szkoła językowa, Agencja Ubezpieczeniowa - Adam Hardej, Zakład produkcji obuwia ANN MEX, MądryP. , Kwiaciarnia Marty Suskiej, kawiarnia POCZUJ MIĘTĘ, STUDIO PIĘKNA- Salon kosmetyczny Małgorzaty Barabasz, KAJET- artykuły szkolne i biurowe Maria Hornowska – Kink,  sala zabaw OLOLE, F.H.U.ART.- BOs.c.- hurtownia i detaliczna sprzedaż artykułów biurowych i szkolnych, Hurtownia JB w Otwocku oraz dwóch anonimowych darczyńców.

       

      Poczęstunek ufundowali: Cukiernia BABCIA HELA, Piekarnia OSKROBA- SKLEP FIRMOWY przy ul. Skłodowskiej w Józefowie oraz panie kucharki z SP 1.

       

      Wszystkim sponsorom  dziękujemy. W Ich sercach  gra  muzyka, lubią wspierać uzdolnionych młodych ludzi, dlatego też dołączyli do organizacji naszego  konkursu.

       

      Serdecznie dziękujemy pani Danucie Wojciechowskiej - dyrektor MOK-u za udostępnienie sali widowiskowej i wsparcie w organizację wydarzenia oraz panu akustykowi  Pawłowi Wojtasikowi.

      Dziękujemy Annie Wojtkowicz, Marzenie Ragus i Beacie Ciarskiej za wykonanie patriotycznej dekoracji.

      Podczas koncertu  "odczarowaliśmy" pieśń patriotyczną.

      Bowiem w tych pieśniach drzemie niesamowity potencjał. Są one jak zakurzone diamenty. Zawsze było tak, że pieśni te kreśliły ścieżki naszej historii, podążały tuż za wydarzeniami. Są to przepiękne utwory, z porywającymi tekstami. Mamy nadzieję, że koncert ten rozbudził patriotyzm i słuchacze mogli wynieść z tego wydarzenia coś więcej niż tylko muzykę.

      Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.

      Elżbieta Strumidło

       

       

    • Wykopki w Bullerbyn
     • Wykopki w Bullerbyn

     • Proste radości=pogoda, zabawa, przyjaciele, wieś. Sielanka jak w Bullerbyn.

      Zapraszamy do fotorelacji z wyjazdu na wykopki klasy 5d.

      To była najlepsza wycieczka w moim życiu.

      Krzysztof Ślesicki

       

       

    • Finał konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego każdy od ciebie wymaga”
     • Finał konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego każdy od ciebie wymaga”

     •                      

       

       

       

       

       

      Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu i gratulują rodzicom talentów ich dzieciom.

       

      Finał gminnego konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego każdy od ciebie wymaga” odbędzie się 07.11.2019 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 – na górnym holu.

       

      Nagrody będą wręczane przez Policję i Straż Miejską w Józefowie.

       

                                      Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.

       

       Wyniki gminnego konkursu plastycznego

                     „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego każdy od ciebie wymaga”

                              pod patronatem Burmistrza Miasta Józefowa

      Kategoria wiekowa – oddziały przedszkolne

       od 3 – 5 lat

      L.p.

      Imię i nazwisko

      Wyniki konkursu

      Nazwa placówki

      1.

      Weronika Golińska

      I miejsce

      Miejskie Przedszkole nr 1 w Józefowie

      Nauczyciel- Małgorzata Szczęsna

      2.

      Bartek Gaca

      I miejsce

      Publiczne Przedszkole „Dębowe Ludki” w Józefowie

      3.

      Antoni i Alicja Hyla

      II miejsce

      Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie

      4.

      Eliza Reilly

      III miejsce

      Mini Przedszkolak w Józefowie

      5.

      Antoni Sikorski

      Bruno Jurasz

      Leon Niziałek

      Wyróżnienia – praca zespołowa

      Mini Przedszkolak w Józefowie

      6.

      Amelka Matuszewska

      Wyróżnienie

      Mini Przedszkolak w Józefowie

      7.

      Alan Przęczka

      Karol Farmus

      Aleksander Szpringer

      Anna Gorganyuk

      Wyróżnienia – praca zespołowa

      Mini Przedszkolak w Józefowie

      8.

      Błażej Zarzycki

      Wyróżnienie

      Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie

      9.

       

       

       

      10.

      Robert Saduś

       

       

       

      Maksymilian Duryś

      Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu

       

      Wyróżnienie

      Publiczne Przedszkole „Dębowe Ludki” w Józefowie

       

      Publiczne Przedszkole”Dębowe Ludki”w Józefowie

       

      Kategoria wiekowa – oddziały przedszkolne dzieci sześcioletnie

      L.p.

      Imię i nazwisko

      Wyniki konkursu

      Nazwa placówki

      1.

      Gabriela Rupniewska

      I miejsce

      Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie

      2.

      Michał Kula

      II miejsce

      Przedszkole „Willa Jakubówka”

      3.

      Varvara Biletska

      III miejsce

      Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie

      4.

      Marcel Maciejewski

      Wyróżnienie

      Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2

      5.

      Zuzanna Błazucka

      Wyróżnienie

      Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie

      6.

      Daniel Zabłocki

      Wyróżnienie

      Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie

       

      Kategoria wiekowa – klasy I –III szkoła podstawowa

      L.p.

      Imię i nazwisko

      Wyniki konkursu

      Nazwa placówki

      1.

      Martyna Nowak-

      kl. IIIa

      I miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      2.

      Rozalia Bartczak –

      kl. II c

      I miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      3.

      Aleksander Szwed – kl. II c

      II miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      4.

      Wiktor Niziałek –

      kl. I b

      III miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      5.

      Nikola Pisarska –

      kl. IIIa

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      6.

      Ignacy Kuśmirek –

      kl. III a

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      7.

      Maja Ostrowska –

      Kl. III a

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      8.

      Aleksandra Car – kl. I a

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

       

       

      Kategoria wiekowa – klasy IV – VIII szkoła podstawowa

      L.p.

      Imię i nazwisko

      Wyniki konkursu

      Nazwa placówki

      1.

      Karolina Sawczuk

      I miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Józefowie

      2.

      Dominika Wojtunik – kl. V b

      I miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      Nauczyciel – Beata Ciarska

      3.

      Helena Bartczak –

      kl. IV b

      II miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      4.

      Wojciech Szewczyk

      kl. VII a

      II miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      5.

      Magda Popieluch

      III miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie

      6.

      Daniel Pacholec

      Kl. V a

      III miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      7.

      Daria Kruszyńska –

      kl. VI c

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      8.

      Gabriela Kaczmarczyk – kl. VI e

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      9.

      Natalia Rogucka –

      kl. VI d

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      10.

      Emilia Citkowska –

       kl. VII A

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      11.

      Amelia Kaczmarczyk –

      Kl. VII a

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      12.

      Maks Siekaczyński –

      Kl. VI b

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

      13.

      Kinga Bielak

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Józefowie

      Nauczyciel – Anetta Myszkorowska

      14.

      Julia Król

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie

      Nauczyciel plastyki – Lidia Sitek

      15.

      Leon Maciejewicz

      Wyróżnienie

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie

      Nauczyciel – Lidia Sitek

       

       

       

    • II SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
     • II SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     • 25.10.2019 r. odbył się szkolny etap Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wszystko co mamy, Polsce oddamy”.
      Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw i pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tej tematyce wśród społeczności szkolnej.
      Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.
      Wsłuchując się w prezentowane utwory, można było odkryć historię, która tworzy naszą
      tożsamość.
      Konkurs poprowadziła wicedyrektor szkoły – Elżbieta Strumidło.
      W przeglądzie wzięli udział soliści oraz zespoły w czterech kategoriach: oddziały przedszkolne i klasy I-III, klasy IV - VI i klasa VII.
      Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.
      Jury wysłuchało 19 utworów.
      Skład jury:
      przewodniczący – Michał Roman, doświadczony nauczyciel muzyki, instruktor gry na gitarze, opiekun laureatów konkursów muzycznych,
      członek – Kinga Karpińska -Łączyńska, nauczyciel wspomagający, absolwentka szkoły muzycznej, członek – Elżbieta Strumidło, wicedyrektor SP 1, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, organizator szkolnych i powiatowych konkursów wokalnych,
      członek – Robert Wroński, szkolny konserwator, człowiek „orkiestra”, gra na pianinie, gitarze, akordeonie i saksofonie.
      Oceniając utwory, komisja brała pod uwagę:

      • dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu;

      • muzykalność i warunki głosowe wykonawców;

      • oryginalność interpretacji;

      • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa);

      • ogólny wyraz artystyczny

      Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały
      odpowiednie stroje i rekwizyty.
      Jury bardzo wysoko oceniło poziom artystyczny wykonawców. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.


      Wyniki konkursu:
      I kategoria - oddziały przedszkolne i klasy I-III

      I miejsce – Lena Burzymowska (2c), „Białe róże”
      II miejsce – Martyna Nowak (3a), „Niepodległość”
      III miejsce - ex aequo: Rozalia Bartczak (2c), Pałacyk Michla” i Zofia Rogowska (2b), „Dziś idę walczyć mamo”

      wyróżnienie - ex aequo: Nikola Pszczoła (2c), „Dziewczyna z granatem w ręce” i Maria Parzyńska (3a), „Dnia pierwszego września”

      wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki – Antonina Pawlak (0b), „Pierwsza kadrowa”


       

      II kategoria - duety i zespoły wokalne - oddziały przedszkolne i klasy I-III

      I miejsce – nie przyznano
      II miejsce – zespół klasy 3a, „Pałacyk Michla”
      III miejsce - ex aequo: duet z oddziału przedszkolnego 0b - Zofia Drąg i Magdalena Zając, „Przybyli ułani” oraz zespół z oddziału przedszkolnego 0a - Zuanna Błazucka, Nela Dymińska, Zuzanna Kordys i Kinga Malec, „Co to jest niepodległość”.


       

      III kategoria - klasy IV- VI
      I miejsce – Małgorzata Kuźma (5c), „Powrócisz tu”
      II miejsce – Zofia Parzyńska (5b), „Warszawo ma”
      III miejsce – Wiktoria Gawrońska (4b), „Dziewczyna z granatem w ręce”


       

      IV kategoria - klasa VII
      I miejsce – Amelia Kaczmarczyk (7a), „Taki kraj”
      II miejsce – Bartosz Serafina (7a), „Niepodległość”

      Na zakończenie cała publiczność zaśpiewała piosenkę „Pałacyk Michla”.
      Nagrody dla uczestników ufundowała Dyrekcja SP 1 w Józefowie.

      Wytypowano spośród uczestników przedstawicieli do etapu powiatowego tego konkursu: Lenę Burzymowską, Małgorzatę Kuźmę i Amelię Kaczmarczyk. Dodatkowo jury wyróżniło Bartosza Serafina, który również będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, laureatom uzyskanych sukcesów i zachęcamy serdecznie do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

      Elżbieta Strumidło