• DZIADOWEEN

• Drodzy Uczniowie klas 7 i 8!

Serdecznie zapraszamy na wspólne czytanie drugiej części „Dziadów”. Czas i miejsce: 28 października, godz. 17.00, hol górny. Aby stworzyć odpowiedni klimat, przebierzcie się za zjawę, ducha, upiora lub innego bohatera dramatu Adama Mickiewicza. Jeśli chcesz przyjść, zapisz się u swojego nauczyciela języka polskiego. Liczba miejsc ograniczona. Do zobaczenia

Zespół Polonistyczny

• GWIAZDOBRANIE I DAWANIE 2022

• Drodzy Rodzice!

Kolejny raz zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Gwiazdobranie i Dawanie. Rada Rodziców naszej szkoły prowadzić będzie aukcje internetowe poprzez licytacje na Facebooku.

Potrzebujemy Waszej pomocy, a wsparcia możecie udzielić na dwa sposoby:

1. Jeśli posiadacie w domu przedmioty, które Wam się nie przydadzą, a mogą ucieszyć innych, przekażcie je za pośrednictwem dzieci do szkoły w dniach od 24.10 do 8.11. do sali nr 26 (najlepiej podpisać je - imię, nazwisko, klasa), a my przeznaczymy je na tegoroczną licytację. Oczywiście będzie to okazja do zdobycia dodatkowych punktów z zachowania.

Mogą to być:

-nieużywane przedmioty (zabawki, gry, puzzle, książki dla dzieci i dorosłych, elementy wyposażenia pokoju, dekoracje);

-ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, biżuteria (nowe lub rękodzieło, może sam wykonujesz przedmioty z ceramiki, malujesz obrazy, rysujesz, tworzysz dekoracje, szyjesz, szydełkujesz lub robi to ktoś z twoich najbliższych);

-własne wytwory kulinarne (przetwory, pierniki, ciasto/ciastka, chleb itp., które przygotujesz w domu, a termin realizacji ustalimy indywidualnie);

-bon prezentowy/voucher (może masz jakiś do odsprzedania lub jesteś związany z kimś, kto mógłby go ofiarować).

2. W dniach od 15 listopada do 15 grudnia możecie śledzić licytacje na grupie publicznej na Facebooku Gwiazdobrania i Dawania (zaproście profil Olof Radzi do znajomych , aby widzieć wszystkie nasze posty). Pamiętajcie, że możecie znaleźć tam ciekawe prezenty dla Waszych najbliższych!!!

Cały dochód z akcji przeznaczony jest na niepełnosprawne dzieci z Józefowa.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w Jarmarku Gwiazdobrania i Dawania, który odbędzie się stacjonarnie 11 grudnia 2022 r.

Do udziału zapraszają Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców

• Rozgrzewka do Rodzinnego Biegu z Jedynką

• Oto fotograficzna relacja z rozgrzewki i startu podczas Rodzinnego Biegu Przełajowego, krtóry odbył się 22 października 2022 r. Autorką zdjęć jest p. Dominika Nowak-Kajtowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom biegu!

• RODZINNY BIEG PRZEŁAJOWY

• upamiętniający 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

22.10.2022 r., godz. 10.00-13.00

Organizatorzy:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie,
              • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

Cele biegu:

• upamiętnienie 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
              • kształtowanie postaw patriotycznych,
              • propagowanie zdrowego trybu życia,
              • popularyzacja biegania jako formy sportu i rekreacji.

Termin biegu – sobota, 22.10.2022 r., godz. 10.00-13.00.
              Start – róg ulicy Jana Matejki i ulicy Różanej w Józefowie.
              Meta – Pomnik Lotnika w Józefowie.
              Bieg odbędzie się w dwóch turach:

• I tura - klasy 0-III: zbiórka o godz. 9.45, start o godz. 10.00,
              • II tura - klasy IV-VIII: zbiórka o godz. 10.00, start godz. 10.20.

Zapraszamy!

• Zachwycający świat zwierząt - innowacja pedagogiczna

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/23 realizuje ogólnopolską innowację „Zachwycający świat zwierząt”. Na lekcjach biologii w klasach szóstych uczniowie ze swoimi nauczycielkami p. Emilią Nielepko (klasa 6a) i p. Małgorzatą Kaniewską-Pieniak (klasa 6b) odkrywają i rozwijają swoje zainteresowania oraz umiejętności, a także pogłębiają swoją wiedzę z zakresu zoologii. Innowacja będzie realizowana poprzez korzystanie z materiałów udostępnianych przez nauczyciela oraz samodzielnie znalezionych w internecie, konsultacje indywidualne, obserwacje terenowe oraz selekcjonowanie, przetwarzanie i prezentowanie zdobytych materiałów. Zapraszamy do śledzenia na stronie szkoły i Facebooku SP1 efektów naszych prac.