• Dla dzieci i rodziców

     • PUSTY TONER WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!
      • PUSTY TONER WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

      • Nasza szkoła dołączyła do kampanii edukacyjno-charytatywnej "Tusz do paki", której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

       Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

       Karton na kartridże znajdują się w salach lekcyjnych klas I-III i oddziałów przedszkolnych oraz przy wejściu głównym do szkoły.

       Zapraszamy, wszystkich posiadaczy małych, domowych drukarek do włączenia się w tą ekologiczną akcję! Pomóżmy zwierzętom i naszemu środowisku.

       WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

     • POMYSŁ NA FERIE ZIMOWE - SPĘDŹ JE TWÓRCZO I KREATYWNIE!
      • POMYSŁ NA FERIE ZIMOWE - SPĘDŹ JE TWÓRCZO I KREATYWNIE!

      •  

        

        

        

       Pomysły na ferie bez urządzeń multimedialnych

       Przygotowane dla Was przez uczniów z Samorządu Szkolnego i dyrekcję szkoły.


        

       GRY PLANSZOWE ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY

       Planszówki są świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu dla dzieci w każdym wieku – wystarczy dobrać poziom trudności. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię.

       Gry znane od pokoleń, dzięki nim poczujesz radość i będziesz świetnie się bawić: Chińczyk, Warcaby, Szachy…

       PUZZLE

       Stare dobre puzzle – uczą cierpliwości, konsekwencji w działaniu, rozwijają kreatywność, a najmłodszym pozwalają ćwiczyć motorykę małą. Uwaga, bo potrafią wciągnąć na długie godziny także dorosłych.

       DOMOWY KURS GOTOWANIA

       Ferie to dobry czas na próbowanie nowych smaków i przy okazji naukę podstaw pracy w kuchni – oczywiście pod opieką dorosłych. Przygotowywanie wspólne posiłków, planowanie zdrowego Menu i przyrządzanie potraw zdrowych, smacznych i pysznych to radość tworzenia i jedzenia.

       SEANS FILMOWY NA KANAPIE

       Nie trzeba wybierać się do kina, aby spędzić ekscytujący wieczór filmowy. Możecie wspólnie z bliskimi wybrać tematykę filmu : fantasy, oscarowe filmy animowane, a może bajki z dzieciństwa rodziców? Koniecznie przygotujcie popcorn, poczujcie się, jak w prawdziwym kinie.

       ZABAWY RUCHOWE Z TAŚMĄ MALARSKĄ

       Gra w klasy, labirynt, kółko i krzyżyk w wersji XXL? Aby zamienić mieszkanie w pole gry, wystarczy kawałek podłogi i … taśma, np. malarska. Ta inwestycja rzędu kilku złotych opłaci się wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się, co jeszcze można robić z dziećmi w domu w czasie ferii.

       Z książką W RĘCE

       Jeżeli jesteś osobą, która wolny czas lubi spędzać w domowym zaciszu – wybierz książki. Ciepła herbata, koc i dobra literatura, to świetny wybór dla osób, które czas wolny wolą spędzać w ciszy i spokoju. Dodatkowo, książki wpłyną nie tylko dobrze na Twoje samopoczucie, ale także rozwiną wyobraźnię i pobudzą umysł do działania, dzięki nim przeniesiesz się w inną rzeczywistość, poznasz bohaterów, ich radości i smutki oraz ich fascynujące przygody.

       KOLOROWANIE  – OBUDŹ W SOBIE DZIECKO

       Sposobem na nudę może okazać się… kolorowanie. Brzmi dziecinnie? Nic bardziej mylnego. Jednym z nich są kolorowanki przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jest to świetna opcja, która rozwinie Twoje umiejętności manualne oraz pozwoli Ci na zabawę w skupieniu. Kolorowanki dla dorosłych to możliwość powrotu do beztroskich chwil dzieciństwa.

       KRZYŻÓWKI I ŁAMIGŁÓWKI, CZYLI ROZRYWKA DLA UMYSŁU

       Obecnie coraz popularniejszą rozrywką jest rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, szarad czy łamigłówek. Jest to nie tylko kreatywny sposób na spędzanie czasu, ale także siłownia dla umysłu. Połącz przyjemne z pożytecznym!


        

       DOMOWE HAND MADE

       Jeśli masz trochę zdolności i chęci, możesz szydełkować, robić na drutach. Filmy instruktażowe do obejrzenia są na youtube dotyczące dziergania na szydełku lub na drutach. Oto kilka propozycji:

       Szydełkowanie dla początkujących | włóczka, szydełka i oczka łańcuszkowe - YouTube

        

       "Zima z Radiem" - ferie z Programem 1 Polskiego Radia

       Uwzględniając oczekiwania swoich Słuchaczy, Polskie Radio przygotowało na czas ferii bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców.

       Więcej szczegółów dotyczących codziennego pasma czekającego na słuchaczy na antenie Jedynki znajduje się na stronie Programu 1 Polskiego Radia.


        

       Ferie on-line 2021 w MOK w Józefowie- szczegóły na stronie internetowej instytucji kulturalnej.