• SPRZĄTANIE JÓZEFOWA

• Nie śmiej śmiecić. Sprzątanie Józefowa z Programem Czysta Polska

25 września nasi uczniowie razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez miasto Józefów i Stowarzyszenie Czysta Polska, której celem było sprzątanie terenów miejskich i zielonych. Naszym poczynaniom towarzyszyli reporterzy Polsat News, którzy zdali relację z wystawy prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli  Sławomir i jego żona Kajra. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• JESIEŃ

• Klasy 1a i 3a przywitały jesień zbierając liście, tworząc obrazki graficzne i układając napis z darów jesieni (żołędzi, patyków i szyszek, mchu i liści) uroczy napis Jesień. Zaś klasa 2a nie zapomniała o Dniu Spadającego Liścia i zebrała piękne bukiety z różnokolorowych liści, stworzyła śliczne kompozycje i prace plastyczne kalkując i rysując liście.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15 września klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie włączyli się w różne działania, począwszy od kropkowego stroju poprzez rozmowy o abstrakcjach kropkowych, alfabecie Braille'a, po tworzenie kompozycji z kropek, kropkowe makijaże i poszukiwanie kropek w naturze.

• NARODOWE CZYTANIE 2021 W SP1 - 4.09.2021

• Po raz kolejny spotkaliśmy się w szkolnym ogrodzie, aby wspólnie czytać polską literaturę. W tym roku była to "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Swoje role, z wielkim zaangażowaniem, odtwarzali Państwo:

- Wanda Zagawa, redaktor naczelna pisma samorządowego "Józefów nad Świdrem",

- pracownicy Urzędu Miasta w Józefowie: Piotr Gąszcz, Krystyna Olesińska, Magdalena Oleksiak, Edyta Komińczyk oraz Michalinka Komińczyk,

- członkowie Klubu Artystycznego "Vena", działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie,

- nauczycielki SP1: Małgorzata Kanabus-Zielińska, Małgorzata Wargocka, Kamila Bartczak, Kinga Karpińska-Łączyńska, Agnieszka Wojdowicz, Magdalena Jedlińska, Bożena Wach-Ciszewska, Monika Kurdej, Aneta Łęczycka,

- bibliotekarka Magdalena Rosłoniec z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie (filia Mchalin),

- rodzice uczniów naszej szkoły: Agnieszka Gąsiorowska, Paweł Gąsiorowski, Anna Pawlińska, Adam Drosio.

W czasie trwania wydarzenia można było wpisać się do kroniki szkolnej oraz otrzymać okolicznościowe zakładki, a także odciski pamiątkowej pieczęci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kolejnej edycji Narodowego Czytania w naszej szkole.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie szkoły na Facebooku. Autorka zdjęć: Agnieszka Laskowska.