• Zebrania z rodzicami

• Szanowni Państwo,

informujemy, że został zmieniony termin zebrań z rodzicami.

Zebrania – informujące o postępach w nauce i zachowaniu uczniów odbędą się według następującego harmonogramu:

5 kwietnia 2022 r. (wtorek) w godzinach 18:00 – 19:30 dla klas I-III

6 kwietnia 2022 r. (środa) w godzinach 17:30-19:00 dla klas IV-VIII

• „SZKOŁA PEŁNA KWIATÓW – WYMIANA SADZONEK”

• Dziś w SP 1 w Józefowie, z inicjatywy biblioteki szkolnej i nauczycielek przyrody, odbyła się akcja „Szkoła pełna kwiatów – wymiana sadzonek”.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele przynieśli kilkadziesiąt sadzonek roślin doniczkowych.

Wymiany dokonywano na zasadzie: weź jedną, zostaw jedną. Wybór nie był łatwy, bo pojawiły się (zgodnie z prośbą organizatorek) przede wszystkim rośliny oczyszczające powietrze z toksycznych związków: sansewierie, trzykrotki, zielistki, skrzydłokwiaty, epiremnia, aloesy i bluszcze. Przyniesiono też sadzonki grudników oraz owadożernej rosiczki. Każda doniczka zaopatrzona była w metryczkę, w której podano nazwę rośliny, jej właściwości i zasady pielęgnacji.

Wszystkie sadzonki bardzo szybko znalazły nowych właścicieli. Życzymy wszystkim udanej uprawy!

Agnieszka Laskowska

Zdjęcia: Agnieszka Laskowska, Małgorzata Kaniewska-Pieniak

• CHARYTATYWNA WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

• W sobotę 26 marca 2022 r. dzielnie wspieraliśmy wielkanocną zbiórkę żywności, organizowaną przez józefowską Caritas.

Szesnastu wolontariuszy z klas ósmych, dwie mamy i cztery nauczycielki, tyle osób z SP1 pełniło dyżury w Lidlu i Biedronce.

Z zebranej żywności przygotowane zostaną świąteczne paczki dla podopiecznych Caritas - starszych, samotnych, schorowanych ludzi, których w naszym mieście jest wielu.

Tekst i zdjęcia: Danuta Dobrońska.