ROK SZKOLNY 2020/2021

W bieżącym roku szkolnym kontynuuję własną innowację pedagogiczną Klub Czytelniczy "Łączy nas czytanie".

W związku z epidemią Covid-19, aby uniknąć gromadzenia się uczniów z różnych klas, udział w zajęciach biorą tylko dzieci z klasy 3c. Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów.

Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

ZABAWA SŁOWNA - STWÓRZ WŁASNY TEKST

Podczas zajęć uczniowie układali własne teksty z wykorzystaniem wyciętych z gazet słów.

Zadanie to rozwijało u dzieci pomysłowość, kreatywność i sprawność manualną. Każda praca jest inna, każda jest wyjątkowa, każda ma inną formę i treść.

Zapraszam do oglądania :)

Praca Leny Kamińskiej - opowiadanie:

Praca Dominiki Sierpińskiej - gazetka:

Praca Karoliny Orackiej - dobre rady:

Praca Leny Burzymowskiej - gazetka:

Praca Nikoli Pszczoły - pamiętnik:

KSIĄŻKI NA ZIMĘ

Klub Czytelniczy klasy 3c poleca książki na zimę i życzy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

KSIĄŻKI NA JESIEŃ

Klub Czytelniczy „Łączy nas czytanie” poleca ciekawe książki na jesień.
    Przy każdym zdjęciu znajduje się krótki opis książki. Zapraszamy do czytania i dyskusji!

Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

Janek Brodowicz
    Polecam serię książek p.t. „Dziennik Cwaniaczka”, którą napisał Jeff Kinney. Jest ona śmieszna, jest wciągająca i szybko się ją czyta. Przeczytałem wszystkie części. Moja ulubiona część to „No to lecimy”.

Dominika Sierpińska
    Polecam serię komiksów „Thorgal”, bo jest fajna i ciekawa. Stworzyli ją Jean Van Hamme i Grzegorz Rosiński. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Thorgal, który spadł z nieba w takiej jakby tratwie i znaleźli go Wikingowie. Nie wiadomo, czy był kosmitą. Moją ulubioną częścią jest „Wyspa Lodowych Mórz”.

Emilka Fijołek
    Polecam serię książek p.t. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Napisała ją Agnieszka Mielech. Moja ulubiona część nosi tytuł „Psy czy koty?”. Jest to trochę książka, a trochę komiks. Polecam ją, bo jest tam dużo o przyrodzie, o zwierzętach i roślinach. Do Tajnego Klubu należy Emi, która ma około 8 lat i jej koleżanki ze szkoły. Książki są wesołe, dużo się w nich dzieje i dlatego warto je czytać.

Lena Kamińska
    Chciałam polecić książkę „Harry Potter i więzień Azkabanu”, którą napisała Joanne Rowling. Jest to jedna z ośmiu części serii. Książka jest bardzo fajna i wciągająca, ma dość dużo stron, ale jest bardzo ciekawa. Jest trochę straszna, występuje w niej osoba, która była w Azkabanie, ale nie powinna tam być.

Karolina Oracka
    Chciałam polecić serię książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, ich autorem jest Martin Widmark. Seria jest wciągająca i fajna. Moja ulubiona część to „Tajemnica urodzin”. Podczas konkursu na najlepszy tort ginie cenny diament. Lasse i Maja pomagają w jego odnalezieniu.

ROK SZKOLNY 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 w bibliotece odbywają się zajęcia innowacji pedagogicznej Klub Czytelniczy "Łączy nas czytanie".

Głównym celem spotkań jest zaangażowanie uczniów w promocję czytelnictwa, stąd aktywny udział dzieci w organizowaniu akcji czytelniczych, spotkań autorskich, wystaw książek. Dzieci nabywaja także umiejętności pracy w grupie, rozwijają analityczne
    i logiczne myślenie oraz sprawności manualne.

Zapraszam do biblioteki chętnych uczniów - we czwartki w godz. 13.40 - 14.25.

Agnieszka Laskowska

UWAGA!

Nasza szkoła nawiązała współpracę z ABC Polską Szkołą Popołudniową w Carrigaline w Irlandii. Uczniowie z Klub Czytelniczego przygotowali prace plastyczne o sobie, a następnie własnoręcznie je zeskanowali. Przygotowałam prezentację w Power Point: zawiera ona informacje o tym, czym się zajmujemy i jakie działania wykonaliśmy oraz skany prac uczniów.

Plik przekazałam do szkolnych koordynatorów projektu w celu wysłania do irlandzkiej szkoły.

Zachęcam do obejrzenia prezentacji.

Agnieszka Laskowska

Klub_czyt_prezentacja.pptx