MENU

MENU

  Biblioteka

   

  ROK SZKOLNY 2020/2021

  W bieżącym roku szkolnym kontynuuję własną innowację pedagogiczną Klub Czytelniczy "Łączy nas czytanie".

  W związku z epidemią Covid-19, aby uniknąć gromadzenia się uczniów z różnych klas, udział w zajęciach biorą tylko dzieci z klasy 3c. Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów.

  Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz

   

  ZABAWA SŁOWNA - STWÓRZ WŁASNY TEKST

   

  Podczas zajęć uczniowie układali własne teksty z wykorzystaniem wyciętych z gazet słów.

  Zadanie to rozwijało u dzieci pomysłowość, kreatywność i sprawność manualną. Każda praca jest inna, każda jest wyjątkowa, każda ma inną formę i treść.

  Zapraszam do oglądania :)

  Praca Leny Kamińskiej - opowiadanie:

  Praca Dominiki Sierpińskiej - gazetka:

  Praca Karoliny Orackiej - dobre rady:

  Praca Leny Burzymowskiej - gazetka:

  Praca Nikoli Pszczoły - pamiętnik:

   

  KSIĄŻKI NA ZIMĘ

  Klub Czytelniczy klasy 3c poleca książki na zimę i życzy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

   

  KSIĄŻKI NA JESIEŃ

  Klub Czytelniczy „Łączy nas czytanie” poleca ciekawe książki na jesień.
  Przy każdym zdjęciu znajduje się krótki opis książki. Zapraszamy do czytania i dyskusji!
   
  Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz
   
   
  Janek Brodowicz
  Polecam serię książek p.t. „Dziennik Cwaniaczka”, którą napisał Jeff Kinney. Jest ona śmieszna, jest wciągająca i szybko się ją czyta. Przeczytałem wszystkie części. Moja ulubiona część to „No to lecimy”.
   
  Dominika Sierpińska
  Polecam serię komiksów „Thorgal”, bo jest fajna i ciekawa. Stworzyli ją Jean Van Hamme i Grzegorz Rosiński. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Thorgal, który spadł z nieba w takiej jakby tratwie i znaleźli go Wikingowie. Nie wiadomo, czy był kosmitą. Moją ulubioną częścią jest „Wyspa Lodowych Mórz”.
   
  Emilka Fijołek
  Polecam serię książek p.t. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Napisała ją Agnieszka Mielech. Moja ulubiona część nosi tytuł „Psy czy koty?”. Jest to trochę książka, a trochę komiks. Polecam ją, bo jest tam dużo o przyrodzie, o zwierzętach i roślinach. Do Tajnego Klubu należy Emi, która ma około 8 lat i jej koleżanki ze szkoły. Książki są wesołe, dużo się w nich dzieje i dlatego warto je czytać.
   
  Lena Kamińska
  Chciałam polecić książkę „Harry Potter i więzień Azkabanu”, którą napisała Joanne Rowling. Jest to jedna z ośmiu części serii. Książka jest bardzo fajna i wciągająca, ma dość dużo stron, ale jest bardzo ciekawa. Jest trochę straszna, występuje w niej osoba, która była w Azkabanie, ale nie powinna tam być.
   
  Karolina Oracka
  Chciałam polecić serię książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, ich autorem jest Martin Widmark. Seria jest wciągająca i fajna. Moja ulubiona część to „Tajemnica urodzin”. Podczas konkursu na najlepszy tort ginie cenny diament. Lasse i Maja pomagają w jego odnalezieniu.

   

   

   

  ROK SZKOLNY 2019/2020

  W roku szkolnym 2019/2020 w bibliotece odbywają się zajęcia innowacji pedagogicznej Klub Czytelniczy "Łączy nas czytanie".

  Głównym celem spotkań jest zaangażowanie uczniów w promocję czytelnictwa, stąd aktywny udział dzieci w organizowaniu akcji czytelniczych, spotkań autorskich, wystaw książek. Dzieci nabywaja także umiejętności pracy w grupie, rozwijają analityczne
  i logiczne myślenie oraz sprawności manualne.

  Zapraszam do biblioteki chętnych uczniów - we czwartki w godz. 13.40 - 14.25.

  Agnieszka Laskowska

   

  UWAGA!

  Nasza szkoła nawiązała współpracę z ABC Polską Szkołą Popołudniową w Carrigaline w Irlandii. Uczniowie z Klub Czytelniczego przygotowali prace plastyczne o sobie, a następnie własnoręcznie je zeskanowali. Przygotowałam prezentację w Power Point: zawiera ona informacje o tym, czym się zajmujemy i jakie działania wykonaliśmy oraz skany prac uczniów.

  Plik przekazałam do szkolnych koordynatorów projektu w celu wysłania do irlandzkiej szkoły.

  Zachęcam do obejrzenia prezentacji.

  Agnieszka Laskowska

  Klub_czyt_prezentacja.pptx

   

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12
   (22) 789-14-95
   (22) 789-18-23

  Mapa