Informacje ogólne / Información

23.04.2021 - DZIEŃ JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO w SP1

Wydarzenie odbywa się w naszej szkole pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce.

Poniżej znajdują się skany korespondencji pomiędzy Biurem Radcy i Dyrekcją SP1. Informacja o patronacie została także zamieszczona na stronie ambasady:

Dzień Języka Hiszpańskiego jest wynikiem inicjatywy Departamentu Informacji Publicznej ONZ, ustanawiającej dni językowe dla każdego z sześciu oficjalnych języków Organizacji (angielskiego, arabskiego, chińskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego).

W przypadku języka hiszpańskiego wybrano datę 23 kwietnia w hołdzie Miguelowi de Cervantesowi Saavedrze, zmarłemu 23.04.1616 roku. Był to renesansowy pisarz hiszpański, najbardziej znany jako autor powieści „Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy”.

Cele Dnia Języka Hiszpańskiego w naszej szkole:

• promocja szkoły w środowisku lokalnym,

• promocja języka hiszpańskiego w środowisku szkolnym i lokalnym,

• zaangażowanie uczniów w poznawanie kultury, literatury i kuchni krajów hiszpańskojęzycznych,

• rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz zdolności manualnych uczniów,

• rozwijanie myślenia krytycznego uczniów,

• promocja czytelnictwa.

Tego dnia na stronie internetowej szkoły oraz na stronie szkoły na Facebooku można będzie znaleźć:

• ogłoszenie wyników konkursu „Moja ulubiona potrawa z kuchni hiszpańskiej”,

• wywiad z Martinem Chavesem, nauczycielem języka hiszpańskiego w SP1, przeprowadzony przez członków Klubu Czytelniczego kl. 3c,

• wirtualną wystawę książek z biblioteki szkolnej, przetłumaczonych z języka hiszpańskiego na polski (pozycje z wystawy można będzie oczywiście zamówić i wypożyczyć).

Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel wychowawca świetlicy
    Martin Chaves, nauczyciel języka hiszpańskiego

3.04.2021 - DIA DEL ESPAŃOL en la SP1

La actividad esta realizada bajo el patrocinio de la Embajada espańola en Polonia (Oficina de educacion):

El dia 23.04.2021 en la pagina oficial de la escuela y en la pagina de facebook podra encontrarse la siguiente informacion:

• resultados del concurso „Mi comida espańola favorita",

• entrevista con Martin Chaves, profesor de espańol de la SP1, realizado por los miembros del Club de Lectores de la escuela (3c clase),

• publicacion virtual de libros de la biblioteca escolar traducidos al. Espańol (con posibilidad de prestamo por supuesto).

Estais todos invitados!

Agnieszka Laskowska, bibliotecaria y profesora encargada de la sala común
    Martin Chaves, profesor de espańol