Uroczysty apel

"11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze!''

W piątek, 8 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas 0-III z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.  Uczniowie z klas: IIa i IIc zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt.”Barwy ojczyste”. W sugestywnej scence przedstawili pokrótce tło historyczne tego doniosłego wydarzenia. Przypomnieli  o heroizmie i determinacji naszych przodków, którzy 101 lat temu, w 1918 roku, doprowadzili Polskę do niepodległości.

Widownia aktywnie włączyła się w odśpiewanie hymnu Polski oraz recytację „Katechizmu polskiego dziecka”.

Dopełnieniem przedstawienia były pieśni  i wiersze o tematyce patriotycznej oraz taniec z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu uczniów z klasy IIc.

Na pewno słowa piosenki „Co to jest niepodległość?” na długo zostaną w pamięci najmłodszych, bo „każde dziecko dziś woła: niepodległość to polski dom,  polska szkoła…”

Marzena Ragus, Beata Mętrak