Szkoła 6.0

Od listopada  nasza placówka uczestniczy w  projekcie  SZKOŁA 6.0.

CZYM JEST PROJEKT "SZKOŁA 6.0"?

Jest to projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi. Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.

„Szkoła 6.0” to zachęta do nawiązywania stałych i pogłębionych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości ich nauczania. To również okazja do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim.

PROJEKT ORGANIZOWANY JEST PRZEZ

STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”WE WSPÓŁPRACY Z SENATEM RP.

Pierwszy sukces – mamy partnerstwo

Naszym partnerem w projekcie jest ABC Polska Szkoła Popołudniowa Carrigaline z  Irlandii. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Przewidzianych jest wiele aktywności, rozpoczynając  od korespondencji, poprzez wizyty studyjne kadry, a na mobilności uczniów kończąc. Projekt zakłada, że będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Irlandii. Już nie możemy się doczekać.