Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 30.09.2019

W akcji uczestniczyły dzieci z młodszych i starszych klas oraz świetlica szkolna.

Celem  spotkania było propagowanie czytania, które m.in.: uczy myślenia, rozwija słownictwo, wyobraźnię, stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy koncentrację, rozbudza chęć poznania świata.

Dzieci czytały utwory autorstwa uczniów naszej szkoły z tomiku „Wiersze na zdrowie".

Głośne czytanie w świetlicy

Nauczyciele wychowawcy świetlicy codziennie rano czytają uczniom książki nawiązujące do bieżących świąt państwowych, pór roku, ale także te wywołujące uśmiech.

Podczas zajęć powstają prace plastyczne uczniów, będące uzupełnieniem wysłuchanej lektury.

Nietypowy Kalendarz

Przynajmniej raz w miesiącu w świetlicy ma miejsce wydarzenie z Nietypowego Kalendarza, np. Dzień Postaci z Bajek, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Kolorowych Skarpet Nie Do Pary, Niebieski Poniedziałek. Uczniowie mogą włączyć się do zabawy poprzez np. tematyczne przebranie, przyniesienie maskotki, założenie odpowiednich skarpet, posiadanie elementu ubrania we właściwym kolorze.

Atmosferę obchodzonego dnia uświetniają zajęcia czytelnicze, podczas których nauczyciele wychowawcy świetlicy czytają fragmenty tematycznie związanych książek.