MENU

MENU

  • ZABAWY NA ŚNIEGU

   ZABAWY NA ŚNIEGU

   Zima nie jest taka zła.

   My się zimy nie boimy,

   Nowych rzeczy się uczymy,

   Na sankach, nartach i łyżwach jeździmy.

   Później takie prace tworzymy

   Uczniowie klas 4-7.

  • BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

   BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III
  • „MŁODZI W AKCJI – POCZYTAJMY” W SP 1 w Józefowie

   „MŁODZI W AKCJI – POCZYTAJMY” W SP 1 w Józefowie

   Od września 2010 r. do stycznia 2021 r. w naszej szkole uczniowie i nauczyciele realizowali program „Młodzi w Akcji” i jego ścieżkę tematyczną „PoczytajMy”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

    

   Młodzi w Akcji” to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. „PoczytajMy” to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. Zaangażowani w niego uczniowie przygotowują pod kierunkiem nauczycieli różnego rodzaju akcje promujące czytanie oraz zachęcające społeczność szkolną do sięgania po książki.

    

   Do projektu zostali zaangażowani uczniowie oddziałów IV – VIII. Opiekowały się nimi i wspierały ich panie: Katarzyna Stachelska, Magdalena Jedlińska, Agnieszka Wojdowicz i Agnieszka Laskowska. W czasie trwania projektu plany pracy zostały zmodyfikowane i dostosowane do realiów nauki zdalnej.

    

   Pod opieką nauczycieli uczniowie wykonali:

   - prace plastyczne "Gdyby moja ulubiona książka miała inną okładkę",

   - plakaty z cytatami z ulubionej książki,

   - krótkie filmy z recytacją fraszek Jana Kochanowskiego,

   - lapbooki poświęcone książkom "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" i "Chłopcy z Placu Broni",

   - lapbooki oraz gry (planszowe, karciane albo inne), inspirowane treścią i problematyką powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".

   Agnieszka Laskowska

  • REKRUTACJA

   REKRUTACJA

    

    

    

   UWAGA

   REKRUTACJA DO:

   - oddziałów przedszkolnych przy szkołach

   - klas I szkół podstawowych

   - do kl. VII dwujęzycznej,

    trwa od 8 lutego do 19 lutego 2021 roku.

    Do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych przy szkołach podstawowych zapisujemy dzieci urodzone w 2015 roku

   Do klas I obowiązkowo zapisujemy dzieci urodzone w 2014 roku

   Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz wnioski i formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja 2021/2022 lub w szkole.

  • PUSTY TONER WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

   PUSTY TONER WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

   Nasza szkoła dołączyła do kampanii edukacyjno-charytatywnej "Tusz do paki", której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

   Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

   Karton na kartridże znajdują się w salach lekcyjnych klas I-III i oddziałów przedszkolnych oraz przy wejściu głównym do szkoły.

   Zapraszamy, wszystkich posiadaczy małych, domowych drukarek do włączenia się w tą ekologiczną akcję! Pomóżmy zwierzętom i naszemu środowisku.

   WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  • POMYSŁ NA FERIE ZIMOWE - SPĘDŹ JE TWÓRCZO I KREATYWNIE!

   POMYSŁ NA FERIE ZIMOWE - SPĘDŹ JE TWÓRCZO I KREATYWNIE!

    

    

    

    

   Pomysły na ferie bez urządzeń multimedialnych

   Przygotowane dla Was przez uczniów z Samorządu Szkolnego i dyrekcję szkoły.


    

   GRY PLANSZOWE ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY

   Planszówki są świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu dla dzieci w każdym wieku – wystarczy dobrać poziom trudności. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię.

   Gry znane od pokoleń, dzięki nim poczujesz radość i będziesz świetnie się bawić: Chińczyk, Warcaby, Szachy…

   PUZZLE

   Stare dobre puzzle – uczą cierpliwości, konsekwencji w działaniu, rozwijają kreatywność, a najmłodszym pozwalają ćwiczyć motorykę małą. Uwaga, bo potrafią wciągnąć na długie godziny także dorosłych.

   DOMOWY KURS GOTOWANIA

   Ferie to dobry czas na próbowanie nowych smaków i przy okazji naukę podstaw pracy w kuchni – oczywiście pod opieką dorosłych. Przygotowywanie wspólne posiłków, planowanie zdrowego Menu i przyrządzanie potraw zdrowych, smacznych i pysznych to radość tworzenia i jedzenia.

   SEANS FILMOWY NA KANAPIE

   Nie trzeba wybierać się do kina, aby spędzić ekscytujący wieczór filmowy. Możecie wspólnie z bliskimi wybrać tematykę filmu : fantasy, oscarowe filmy animowane, a może bajki z dzieciństwa rodziców? Koniecznie przygotujcie popcorn, poczujcie się, jak w prawdziwym kinie.

   ZABAWY RUCHOWE Z TAŚMĄ MALARSKĄ

   Gra w klasy, labirynt, kółko i krzyżyk w wersji XXL? Aby zamienić mieszkanie w pole gry, wystarczy kawałek podłogi i … taśma, np. malarska. Ta inwestycja rzędu kilku złotych opłaci się wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się, co jeszcze można robić z dziećmi w domu w czasie ferii.

   Z książką W RĘCE

   Jeżeli jesteś osobą, która wolny czas lubi spędzać w domowym zaciszu – wybierz książki. Ciepła herbata, koc i dobra literatura, to świetny wybór dla osób, które czas wolny wolą spędzać w ciszy i spokoju. Dodatkowo, książki wpłyną nie tylko dobrze na Twoje samopoczucie, ale także rozwiną wyobraźnię i pobudzą umysł do działania, dzięki nim przeniesiesz się w inną rzeczywistość, poznasz bohaterów, ich radości i smutki oraz ich fascynujące przygody.

   KOLOROWANIE  – OBUDŹ W SOBIE DZIECKO

   Sposobem na nudę może okazać się… kolorowanie. Brzmi dziecinnie? Nic bardziej mylnego. Jednym z nich są kolorowanki przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jest to świetna opcja, która rozwinie Twoje umiejętności manualne oraz pozwoli Ci na zabawę w skupieniu. Kolorowanki dla dorosłych to możliwość powrotu do beztroskich chwil dzieciństwa.

   KRZYŻÓWKI I ŁAMIGŁÓWKI, CZYLI ROZRYWKA DLA UMYSŁU

   Obecnie coraz popularniejszą rozrywką jest rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, szarad czy łamigłówek. Jest to nie tylko kreatywny sposób na spędzanie czasu, ale także siłownia dla umysłu. Połącz przyjemne z pożytecznym!


    

   DOMOWE HAND MADE

   Jeśli masz trochę zdolności i chęci, możesz szydełkować, robić na drutach. Filmy instruktażowe do obejrzenia są na youtube dotyczące dziergania na szydełku lub na drutach. Oto kilka propozycji:

   Szydełkowanie dla początkujących | włóczka, szydełka i oczka łańcuszkowe - YouTube

    

   "Zima z Radiem" - ferie z Programem 1 Polskiego Radia

   Uwzględniając oczekiwania swoich Słuchaczy, Polskie Radio przygotowało na czas ferii bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców.

   Więcej szczegółów dotyczących codziennego pasma czekającego na słuchaczy na antenie Jedynki znajduje się na stronie Programu 1 Polskiego Radia.


    

   Ferie on-line 2021 w MOK w Józefowie- szczegóły na stronie internetowej instytucji kulturalnej.

    


    


    

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

   ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    

    

  • KLUB CZYTELNICZY

   KLUB CZYTELNICZY

    

    

    

    

   Klub Czytelniczy klasy 3c poleca książki na zimę i życzy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

  • SZLACHETNA PACZKA 2020

   SZLACHETNA PACZKA 2020

    

   Szanowni Państwo, z ogromną radością informuję, że 12.12.2020 r. o godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne przekazanie naszej Paczki organizatorom akcji.

    

    

   Podsumowanie brzmi następująco:

   - do akcji włączyło się około 80 darczyńców,

   - oceniłam, że przekazaliśmy Rodzinie dary o wartości ponad 10 tys. zł.

   Do ostatniej chwili wszystko zmieniało się dzięki otrzymywanym od Państwa wpłatom. Zakupiliśmy szafę (1309 zł),węgiel (750 zł), 3 okna z nakładkami na parapety i jedną moskitierą (3050 zł), szafki kuchenne (1460 zł), odkurzacz (ok. 300 zł), słuchawki (250 zł), 3 poduszki i 6 poszewek (165 zł), artykuły plastyczne (110 zł), stalowe garnki (ponad 200 zł), talerze, kubki, sztućce (300 zł)...

   Rodzina otrzymała: piękny dębowy, rozkładany stół z czterema krzesłami, przeszkloną witrynkę, szafkę RTV, żywność, chemię domową, wiele ubrań nowych i używanych, wiele zabawek, w tym nową Barbie, dwie kołdry, powłoczki na pościel, ręczniki... Wartości wielu darów nie potrafiłam ocenić, jeśli nie było przy nich stosownej informacji.

   W piątek 11 grudnia, okazało się, że po odłożeniu pieniędzy na opłacenie wymiany okien pozostały do wykorzystania wszystkie fundusze zgromadzone na internetowej zrzutce. Po uzgodnieniu z wolontariuszką podjęliśmy decyzję o zakupieniu dla Rodziny pralki.

   Pisząc list do Państwa wprost nie mogę uwierzyć w skuteczność naszego wspólnego działania.

   Paczka była bardzo SZCZODRA, a Rodzina niesamowicie zszokowana rozmiarem pomocy. Podczas spotkania nie było końca Radości. Wszyscy mieliśmy łzy w oczach, nawet siedemnastolatek...

   Dziękuję WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. Niektórzy pozostali anonimowi i nie sposób podziękować Im indywidualnie. Dziękuję za wpłaty, dary materialne, ciepłe słowa...

   Chciałabym w tym miejscu podziękować jeszcze panu Marcinowi za ogrom pracy, którą włożył i jeszcze włoży w skręcenie dużej szafy i mebli kuchennych.

   Kochani, razem dokonaliśmy czegoś niezwykłego, czegoś, co by nie miało szansy zaistnieć, gdyby nie Nasze wspólne działanie.

   DZIĘKUJĘ i BRAWO MY

   Danuta Dobrońska - koordynatorka akcji Szlachetna Paczka

   Podziękowania dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie za udział w akcji Szlachetna Paczka 2020 - od organizatorów i obdarowanej rodziny.

  • I POWIATOWY KONKURS „Młodzi ekolodzy” POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY OTWOCKIEGO

   I POWIATOWY KONKURS „Młodzi ekolodzy” POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY OTWOCKIEGO

    

   11.12.2020 r. zakończyły się obrady jury Powiatowego Konkursu „Młodzi ekolodzy”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

    

    

   Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z czterech gmin:

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

   Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie

   Szkoła Podstawowa w Kątach

   Szkoła Podstawowa nr 5 w Otwocku

   Zespół Szkolno- Przedszkolny w Starej Wsi

             Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy przyrodniczej, propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz środowiska naturalnego.
             Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności plastycznych oraz aktorskich.

   Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:

   1. I grupa wiekowa – oddział przedszkolny i klasy I - III szkoły podstawowej- praca plastyczna, wykonana dowolną techniką (format maksymalnie A3) – „Młody Ekolog jest w każdym z nas”,
   2. II grupa wiekowa – klasy IV-VI szkoła podstawowa - album (max. 40 kartek, format A5-A3) na temat „Człowiek największym zagrożeniem dla środowiska”,
   3. III grupa wiekowa – klasy VII-VIII szkoła podstawowa - film (w formacie mp3, mp4 nagrany na nośniku CD lub DVD; max czas trwania 3min.) pt.: „Na ratunek Ziemi”, ukazujący działania jakie każdy z nas może podjąć dla ochrony przyrody.

   W wyznaczonym terminie do organizatora wpłynęło 15 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych.

   Jury w składzie:

   Przewodnicząca

   Ewa Ziemińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie,

   Członkowie:

   Róża Brytan – specjalista SL ds. edukacji leśnej, Nadleśnictwo Celestynów,

   Elżbieta Strumidło – wicedyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Józefowie, doświadczony nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, organizator wielu konkursów o zasięgu powiatowym,

   Aneta Kunert – nauczyciel przyrody, biologii,

   Kamila Bartczak – nauczyciel plastyki,

   dokonało oceny przesłanych prac biorąc pod uwagę następujące kryteria:

   • zgodność pracy z tematem wiodącym konkursu,
   • staranność wykonania pracy oraz samodzielność,
   • oryginalność i czytelność przekazu treści ekologicznej zawartej w haśle konkursowym,
   • kreatywność,
   • wrażenia artystyczne.

   Jury przyznało następujące nagrody:

   I grupa wiekowa - oddział przedszkolny i klasy I - III szkoły podstawowe

   1 miejsce – ex aequo Rozalia Bartczak, Julian Korman

   2 miejsce – Alicja Dominiak, Jagoda Florek

   3 miejsce - Julia Fijołek, Zofia Sobolewska

   II grupa wiekowa – klasy IV-VI szkoła podstawowa

   1. miejsce – Helena Bartczak

   2. miejsce - ex aequo Jędrzej Jedliński, Olaf Nielepko

   3. miejsce – ex aequo Nikola Korpysz, Jagoda Skup

   III grupa wiekowa – klasy VII-VIII szkoła podstawowa

   1. miejsce - Maja Wielgołaska, Aleksandra Wasążnik, Julia Barcikowska

   2. miejsce - Wiktor Baranowski, Jakub Pielak, Maksymilian Siekaczyński

   3. miejsce – Gabriela Kaczmarczyk, Amelia Kaczmarczyk

   wyróżnienie – Gabriela Rosłoniec

   Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

   Konkurs został dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego. Dziękujemy Starostwu Otwockiemu za objęcie konkursu Honorowym Patronatem i ufundowanie nagród.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom uzyskanych sukcesów i zachęcamy do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska

   Nagrody są do odebrania w SP 1 w Józefowie od 21.12.2020 r. Zapraszamy!

                                                                            Organizatorzy Konkursu

                                                                                 Emilia Nielepko

                                                                       Małgorzata Kaniewska-Pieniak

  • OBCHODY ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

   OBCHODY ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

   Uczniowie klas I-III w dniach 16.11.2020 r. – 22.11.2020 r. wzięli udział w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zaproszeni zostali przez wychowawców klas do kreatywnego działania. Zadaniem dzieci było przedstawienie dowolną techniką plastyczną świetlicy ze swojej wyobraźni. Uczniowie wyróżnili się pomysłowością i mogli zaprezentować swoje talenty plastyczne. 

   W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy II a zaprojektowali jesienne ubrania – wcielili się w projektantów mody. Ich kolekcja z pewnością zachwyci oglądających.

                                                                            Brawo dla nich!!!

   Ewa Ziemińska

  • ŚWIETLICA MOICH MARZEŃ

   ŚWIETLICA MOICH MARZEŃ

   Nauczyciele- wychowawcy świetlicy spośród prac uczniów wybrali 3 prace plastyczne. Prace dzieci zostały przekazane organizatorowi akcji „Się gra się ma” zgodnie z Regulaminem przedsięwzięcia pod hasłem „Playroom z wyobraźni”. 

   Za zgłoszenie szkoły do akcji nasza świetlica otrzymała materiały edukacyjne w wersji elektronicznej – zestaw scenariuszy gier planszowych i integracyjnych.

   Ewa Ziemińska

  • Pokaż, jak czytasz swojemu misiowi

   Pokaż, jak czytasz swojemu misiowi

   Zapraszam do obejrzenia prezentacji ze zdjęciami nadesłanymi na konkurs "Pokaż, jak czytasz swojemu misiowi".

   Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom.

   Efekt końcowy zdecydowanie przerósł moje oczekiwania :)

   Proszę kliknąć w link lub skopiować go do okna przeglądarki:

   https://www.canva.com/design/DAEO59iHCh4/kMD9j3MvXApYjdBAGSIA2w/view?utm_content=DAEO59iHCh4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=viewer

   Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz SP1

  • III POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

   III POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

   „Wszystko co nasze, Polsce oddamy”

   POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY OTWOCKIEGO

   29.11.2020 r. zakończyły się przesłuchania online do Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wszystko co nasze, Polsce oddamy”. Było to kolejne, trzecie wydarzenie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

   Do konkursu zgłosiło się 8 szkół z czterech gmin:

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Józefowie

   Szkoła Podstawowa nr 3 w Józefowie

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Karczewie

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie

   Szkoła Podstawowa nr 3 w Otwocku

   Szkoła Podstawowa nr 6 w Otwocku

   Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Wiązownie

   Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw i pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tej tematyce wśród społeczności szkolnej.
   Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych.
   Wsłuchując się w prezentowane utwory, można było odkryć historię, która tworzy naszą tożsamość. Wspólnie przeżywaliśmy historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych, lżejszych i popularnych, których zadaniem jest malowanie dawnego obyczaju, folkloru i historii. Inne piosenki, miały charakter dokumentu epoki, były obrazkiem rodzajowym czy wzruszającym świadectwem czasu.

   Młodzi wykonawcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

   Wysłuchano solistów, duety i zespoły, łącznie 37 wykonawców zaprezentowało się w 15 utworach.

   Jury w składzie:

   Przewodnicząca

   Marcelina Woźna - wokalistka, pedagog, muzyk, właścicielka Studium Wokalnego "Vocalmania" w Otwocku.

   Członkowie:

   Ewa Gapon – wokalistka z międzynarodowym doświadczeniem, aktorka, autorka piosenek.

   Michał Roman - doświadczony nauczyciel muzyki, instruktor gry na gitarze, opiekun laureatów konkursów muzycznych.

   dokonało oceny  przesłanych prezentacji wokalnych biorąc pod uwagę następujące kryteria:

   • dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu;
   • muzykalność i warunki głosowe wykonawców;
   • oryginalność interpretacji;
   • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa);
   • ogólny wyraz artystyczny.

   Jury przyznało następujące nagrody:

   Kategoria I - soliści z oddziałów przedszkolnych

   Brak zgłoszeń

   Kategoria II – soliści klas I – III

   1. miejsce - Antonina Tobiasz - SP 3 Otwock

   2. miejsce - Antonina Kowala – SP 3 Józefów

   3. miejsce - Joanna Grudzień – SP 3 Otwock

    

   Kategoria III – soliści z klas IV – VI

   1. miejsce - Helena Bartczak – SP 1 Józefów

   2. miejsce - Emilia Kaczorek – SP 2 Józefów

   3. miejsce - Stanisław Czajkowski SP z Oddziałami Integracyjnymi w

    Wiązownej

   Kategoria IV – soliści z klas VII –VIII

   1. miejce - nie przyznano

   2. miejsce - nie przyznano

   3. miejsce - Filip Małaszuk – SP 6 Otwock

   Kategoria V – duety i zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne

   1. miejsce - trio "Andromeda" – SP 6 Otwock

   2. miejsce - Zespół wokalny SP 1 w Karczewie

   3. miejsce - Barbara i Stanisław Boguszowie – SP 3 Józefów

   wyróżnienie – zespół „Śpiewające gwiazdeczki” – SP 2 Karczew

    

   Wszyscy laureaci  otrzymali dyplomy oraz  statuetki i nagrody rzeczowe.

   Konkurs został dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego. Dziękujemy Starostwu Otwockiemu za objęcie konkursu Honorowym Patronatem i ufundowanie nagród.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom uzyskanych sukcesów i zachęcamy serdecznie do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

   Nagrody są do odebrania w SP 1 w Józefowie  od 9.12.2020 r. Zapraszamy!

                                                                         Organizatorzy Konkursu

                                                               Elżbieta Strumidło i Aneta Kaczmarczyk

  • PODZIĘKOWANIA DLA P.MARIANNY JAKUBOWSKIEJ

   PODZIĘKOWANIA DLA P.MARIANNY JAKUBOWSKIEJ

   __

    

    

    

    

    

  • TYDZIEŃ PRZEDSIEBIORCZOŚCI

   TYDZIEŃ PRZEDSIEBIORCZOŚCI

   Uczniowie klas VI -VIII w dniach 16.11.2020 r. – 22.11.2020 r. wzięli udział  w Ogólnopolskim Programie  Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i  Młodzieży BAKCYL.  Lekcje Bakcyla były prowadzone przez wolontariuszy, na co dzień pracowników banków, w formule online na platformie webinarowej. 

   Tematem zajęć dla klas VI były „Twoje pieniądze”, natomiast klasy VII – VIII obejrzały i wysłuchały  lekcji „Od oszczędzania do inwestowania”.

   Podczas lekcji uczniowie poznali takie pojęcia, jak: odsetki, przelewy bankowe, lokaty, inwestowanie.  Dużą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas korzystania z karty płatniczej czy bankowości internetowej oraz korzyści płynących z oszczędzania.Przeprowadzone lekcje bankowości zostały wysoko ocenione przez uczniów. Tego typu zajęcia na pewno wprowadzą dzieci w podstawy codziennych finansów oraz ułatwią im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

   Elżbieta Strumidło

    

    

    

   W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie z klasy 3c wzięli udział w 

   Akcji SIĘ GRA SIĘ MA...- STWÓRZ ŚWIETLICĘ MARZEŃ.

   Dzieciaki wykazały się kreatywnością wykonując nie tylko projekty na papierze, ale także uaktywniły swoją wyobraźnię przestrzenną. Powstały fantastyczne budowle z klocków i kartonów.

   GRATULUJEMY TWÓRCZEJ WYOBRAŹNI !!!

   Beata Mętrak

  • KONKURS CZYTELNICZY

   KONKURS CZYTELNICZY
  • CUDAKI Z WARZYW

   CUDAKI Z WARZYW

    

    

    

    

    

   W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w czasie edukacji zdalnej dzieci z klasy I b wykazały się swoją kreatywnością wykonując cudaki z warzyw

  • SZKOŁA DO HYMNU!

   SZKOŁA DO HYMNU!

   W dniu 10.11.2020 r. o godzinie 11.11 uczniowie z oddziałów zerowych i ich wychowawczynie, dyrekcja szkoły, wicedyrektor szkoły, inni nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni odśpiewali Hymn Polski.

   Następnie wszyscy mogli obejrzeć wystawę poświęconą odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918, a także wykonane przez starszych uczniów wizerunki polskiego orła, którego wygląd zmieniał się na przestrzeni naszych dziejów.

   W dniu 10.11.2020 r. o godz. 11.11, podczas lekcji zdalnej, uczniowie klasy 3 B wzięli udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12
   (22) 789-14-95
   (22) 789-18-23

  Mapa