• Centrum Mistrzostwa

• Nagłówek

• W roku szkolnym 2019/20 w naszej szkole będą odbywać się zajęcia dodatkowe w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Partnerami projektu jest  5 najlepszych polskich uczelni technicznych. Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, a także aktywizacja uczniów uzdolnionych informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

W ramach grantu od października 2019 r., do maja 2020 r., będą odbywały się zajęcia koła informatycznego w programie:

• programowanie w Scratch, udział w godzinie kodowania – Dniu Scratcha
            • udział w Europejskim Tygodniu Kodowania
            • praca z zestawami robotycznymi – Ozobotami
            • przygotowanie i udział w konkursach informatycznych
            • wycieczki tematyczne rozwijające kompetencje informatyczne.