• Dla dzieci i rodziców

      • Wyjazd do Berlina 2024

      • Nowa galeria Wyjazd do Berlina 2024 została dodana do albumu fotograficznego

       TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO BERLINA I POCZDAMU - część 1 galerii zdjęć

       W dniach 24-26 kwietnia 2024 r. Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką Pani Dyrektor, P. Emilii Jurek oraz P. Agnieszki Rusek brali udział w trzydniowej wycieczce do Berlina i Poczdamu.

       Był to niezwykle intensywny czas. Uczniowie poznali zabytki i kulturę stolicy Niemiec oraz miasta Poczdamu. Pani przewodnik oprowadziła nas po najważniejszych miejscach Berlina (Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska, Muzeum Pergamońskie, Plac Aleksandra, Plac Poczdamski, wieża telewizyjna, Brama Brandenburska, Żydowski Cmentarz w centrum Berlina, Uniwersytet Humboldtów, Humboldt Forum – odbudowany Pałac Berliński, przejście graniczne Checkpoint Charlie).

       Uczniowie poznali historię podziału Niemiec na Wschodnie i Zachodnie. W związku z tym zobaczyliśmy również pozostałości Muru Berlińskiego pokryte różnymi malunkami. Ekscytującym punktem zwiedzania, który dał Uczniom wiele radości, była możliwość podziwiania panoramy Berlina z tarasu Pałacu Berlińskiego oraz kopuły i tarasu Reichstagu – parlamentu niemieckiego. W planie była również wizyta w Muzeum Techniki, w którym można było podziwiać kolekcję techniki, eksponaty związane z lotnictwem, żeglugą, kolejnictwem, transportem drogowym oraz działy poświęcone chemii, farmacji, informatyce, technice fotograficznej, filmowej, produkcji biżuterii itp.

       Po intensywnym zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek oraz spróbowanie niemieckiego kebaba, który zyskał wysokie noty u naszych Uczniów i Nauczycieli.

       W Poczdamie główną atrakcją czekającą na Uczniów był Pałac Sansoucci (dawna rezydencja Fryderyka II) oraz park otaczający pałac, z wieloma pięknymi eksponatami, roślinami, zielenią oraz herbaciarnią. Następnie udaliśmy się do Nowego Pałacu w parku Sansoucci, w którym mogliśmy podziwiać wystrój komnat, sal oraz posłuchać związanych z nimi historii. Naprzeciwko Pałacu mogliśmy zobaczyć okazały Uniwersytet Poczdamski.

       Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w kraju niemieckojęzycznym, w którym mogli również wypróbować swoich sił w używaniu języka niemieckiego w praktyce.

       Pogoda i humor wszystkim dopisały i szkoda było, że wycieczka tak szybko się skończyła.

       Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólnie mile i wesoło spędzony czas i czekamy na kolejne wyjazdy.

       Zapraszamy Wszystkich do obejrzenia obszernej z trzech dni wycieczki galerii zdjęć.

      • II Zawody Gimnastyczne

      • Nowa galeria II Zawody Gimnastyczne została dodana do albumu fotograficznego

       II zawody gimnastyczne o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       I miejsce drużynowo Laura Łączyńska, Martyna Tyrakowska, Antonina Pawlak i Monika Czosnyka

       Indywidualnie

       I Laura Łączyńska

       II Martyna Tyrakowska

      • Domowi Detektywi - program profilaktyczny

      • Nowa galeria Domowi Detektywi - program profilaktyczny została dodana do albumu fotograficznego

                   Od lutego wśród wszystkich uczniów klas V realizowany był rekomendowany program profilaktyczny "Domowi Detektywi", którego podstawowym założeniem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej u młodzieży. Uczniowie pracowali zarówno podczas zajęć, jak i w domu z rodzicami, zdobywając wiedzę na temat szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie młodego człowieka i tego, jak media i środki masowego przekazu wpływają na przekonania młodego człowieka na  temat alkoholu. Piątoklasiści  pogłębiali także relacje z bliskimi.     

                 Zwieńczeniem programu był zorganizowany 26 marca tzw. "Wieczorek Jasia i Małgosi". Podczas spotkania uczniowie prezentowali sobie nawzajem i rodzicom efekty swojej pracy w postaci plakatów i pokazów - prezentacji. Organizowane były także zabawy integrujące rodziców i dzieci, aby uczniowie mogli sami doświadczyć tego, że można się doskonale bawić bez sięgania po używki.

       Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizacje programu, serdecznie dziękujemy.

        

       Aneta Łęczycka

       Pedagog Szkolny

      • "Zmaluj coś w Jedynce"

      • 🤩Rozwiązanie konkursu "Zmaluj coś w Jedynce" 👨‍🎨👩‍🎨

       Komisja w składzie:

       😎 Magdalena Car - mieszkanka Józefowa, mama dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie, ilustratorka i malarka, instruktorka zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

       😎Emilia Nielepko - Dyrektorka Jedynki, znawca fauny i flory

       😎 M. Jedlińska, M. Kaniewska-Pieniak - opiekunki Samorządu Uczniowskiego, energetyczne wulkany kreatywnej działalności

       👉wyłoniła zwycięską pracę Nikodema z 6B🤩

       Będzie ona inspiracją do stworzenia projektu malowidła ściennego przedstawiającego patrona SP1 Olofa Palmego. 🏆🎨

       👉Magdalena Car: Chciałabym bardzo docenić pomysł Nikodema: wybrał ciekawe zdjęcie pokazujące polityka w swobodnej, przyjacielskiej pozie. Widzimy tu także elementy nawiązujące do klimatu Józefowa. Przy projektowaniu malowidła wezmę pod uwagę podobne założenia.

       Wyróżnienie: Ula Pawlak z klasy 7a 🥳🤩

       Serdecznie gratulujemy 🥳🥳🥳

      • Stypendium "Młodzież poznaje Europę"

      • Dziś w Józefów Miasto odbyła się komisja, która przyznała naszym uczniom stypendium w ramach programu "Młodzież poznaje Europę". Dzięki temu będzie możliwość dofinansowania wymiany Polsko-Czeskiej - a do Cech nasi uczniowie wyjeżdżają już w kwietniu!

      • REKRUTACJA - DO 15 MARCA

      • Przypominamy, że do 15 marca trwa rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych (zerówek). Szczegóły w zakładce REKRUTACJA/ZAPISY

      • Dyskoteki dla wszystkich!!!

      • Cześć dzieciaki! Wiemy, że jeszcze wypoczywacie, ale przypominamy, że 8 lutego odbędzie się szkolna dyskoteka walentynkowo-karnawałowa. Szykujcie stroje! A 9 lutego impreza dla rodziców!!! Czy zapisali się już Państwo?

      • Wesołych Świąt!

      • Drodzy!

       W ten nadchodzący świąteczny czas, życzymy mnóstwa dobroci. Zdrowia, spokoju i radości w błogiej, rodzinnej atmosferze. W nowym roku 2024 zadowolenia, spełnienia, wyzwań, które wzbogacą, pozwalając na rozwój.

       Poza tym trafionych prezentów, uśmiechniętego Mikołaja i pyyyyysznego jedzenia! Po świątecznej przerwie widzimy się 2 stycznia 2024 r.

        

      • WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM

      • Nowa galeria WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM została dodana do albumu fotograficznego


       HO, HO, HO 🎅– W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Uczniowie klas siódmych przygotowali piękne kartki bożonarodzeniowe oraz listy z życzeniami w języku niemieckim, które zostały wysłane do Uczniów uczących się również tego języka za granicą oraz w naszym kraju. 📩🏣📬🎄Karteczki i listy są już w drodze do Francji, Litwy, Chorwacji, Holandii i Włoch, a także do wielu miejscowości w Polsce takich jak: Elbląg, Gnojno, Wielichowo, Chorzów, Grzmiąca, Jastrzębie – Zdrój, Kozienice, Świebodzin, Wilkowo. 📨🇫🇷 🇱🇹 🇭🇷 🇳�� 🇮🇹 🇵🇱 🙂

       My również otrzymaliśmy już karteczki i życzenia świąteczne od kilku z wymienionych wyżej szkół, m.in. z Elbląga, Wielichowa, Gnojna, i czekamy na kolejne przesyłki 🤩

       Życzenia przesłane naszym Uczniom sprawiły Im ogromną radość i z zaciekawieniem odczytywali napisane w języku niemieckim teksty oraz podziwiali prace wykonane przez Uczniów z innych szkół. Karteczki i życzenia, które do nas dotarły wywieszone są na gazetce szkolnej na dolnym korytarzu. Na ozdobnych kopertach przy karteczkach napisana jest nazwa miejscowości, z której zostały przysłane dane życzenia. Na gazetce zrobione jest miejsce na dalsze karteczki bożonarodzeniowe, na które z niecierpliwością czekamy od szkół zagranicznych i polskich. Dziękujemy za życzenia, które przesyłane są także od Dyrekcji tych szkół oraz Nauczycieli dla naszej całej Społeczności Szkolnej.

       Wymiana międzynarodowa i krajowa była dla klas siódmych ciekawym doświadczeniem i Uczniowie bardzo chętnie się w nią zaangażowali i wykonali śliczne kartki oraz włożyli starania w napisanie życzeń w języku niemieckim.

       Serdecznie dziękuję klasom siódmym za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość. 👏👏👏 Praca z takimi Uczniami to sama przyjemność 🙂 Całej Społeczności Szkolnej życzymy FROHE WEIHNACHTEN UND EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR! 🎄⭐🎅🎁🎊🕛2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🎊🙂

       Nauczycielka języka niemieckiego.

      • Finał akcji Gwiazdobranie i Dawanie 2023 w SP1

      • Szanowni Państwo! Ogromne brawa za niesamowite zaangażowanie, które przełożyło się na zebrane prawie 10 tys. zł! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - dzieciakom, Radzie Rodziców SP1, nauczycielom, darczyńcom - za aukcje, przedmioty, vouchery. Zaangażowanie w pomoc to ważna lekcja dla najmłodszych - by nie być obojętnym. A pieniądze, które zostały zebrane, poprawią los niejednej osoby. Brawa dla wszystkich!