• NARODOWY DZIEŃ SPORTU

•

W piątek 18.09.2020 roku nauczyciele WF wraz z uczniami klas 7a i 7c postanowili uczcić w nietypowy sposób Narodowy Dzień Sportu. Wspólnie odbyliśmy wycieczkę na Górę Lotnika, gdzie w otoczeniu jeszcze letniego lasu rozmawialiśmy o sporcie i jego wybitnych przedstawicielach z Polski. Była to ciekawa i zupełnie inna lekcja. Zapraszamy na nasze zajęcia.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci z klas 2b i 2c oraz oddziału przedszkolnego 0b po wysłuchaniu inspirującej książki o Vasthi, przystąpiły do działań plastycznych, których motywem przewodnim była oczywiście kropka.

Często rozmawiamy o zdrowiu, zapominając nieco o swoim samopoczuciu. A to właśnie zdrowie psychiczne, szczególnie w tych trudnych dla nas czasach, jest niezwykle ważne. Pamiętajmy o wyjątkowym przesłaniu „Kropki”. Do wszystkiego dochodzimy krok po kroku. Warto doceniać drobne postępy, bo właśnie one procentują i w przyszłości przeradzają się w wielkie sukcesy.

Najważniejsza jest wiara we własne możliwości oraz wsparcie życzliwych nam osób.

• NARODOWE CZYTANIE

• Narodowe Czytanie – „Balladyna” Juliusza Słowackiego

5 września 2020 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wydarzenie, któremu patronuje Para Prezydencka,  nie mogło odbyć się, jak zazwyczaj, w skąpanym w słońcu ogrodzie naszej szkoły, dlatego wykorzystaliśmy narzędzia TIK i całość można było śledzić na szkolnym FB (>>TUTAJ<<).

Relację rozpoczął list od Dyrekcji SP1, a do lektury zaprosił sam Juliusz Słowacki. W dalszej części pojawiły się filmy przygotowane przez uczniów i przyjaciół naszej szkoły, przedstawiające wybrane fragmenty dzieła. W Akcie I mogliśmy obejrzeć uczniów klasy 7b  a także  Justynę Sieńczyłło, Emiliana Kamińskiego i Adama Turniaka z Teatru Kamienica, Sławomira Koźlaka ze Szkoły Rzemiosł Artystycznych KamArti oraz Rodziców uczniów  kl. 8a. Akt II został przygotowany przez grupę artystyczną VENA działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, zaś pracownicy Urzędu Miasta Józefowa przeczytali Akt III. O Akt V zadbali uczniowie kl. 7b i 8a wraz z nauczycielami języka polskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczne Narodowe Czytanie  w naszej szkole. Po raz kolejny udowodniliście, że możemy na Was liczyć.

Na pamiątkę można pobrać zamieszczoną poniżej zakładkę:

Magdalena Jedlińska

Katarzyna Stachelska