• ZABAWY NA ŚNIEGU

• Zima nie jest taka zła.

My się zimy nie boimy,

Nowych rzeczy się uczymy,

Na sankach, nartach i łyżwach jeździmy.

Później takie prace tworzymy

Uczniowie klas 4-7.

• „MŁODZI W AKCJI – POCZYTAJMY” W SP 1 w Józefowie

• Od września 2010 r. do stycznia 2021 r. w naszej szkole uczniowie i nauczyciele realizowali program „Młodzi w Akcji” i jego ścieżkę tematyczną „PoczytajMy”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Młodzi w Akcji” to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. „PoczytajMy” to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. Zaangażowani w niego uczniowie przygotowują pod kierunkiem nauczycieli różnego rodzaju akcje promujące czytanie oraz zachęcające społeczność szkolną do sięgania po książki.

Do projektu zostali zaangażowani uczniowie oddziałów IV – VIII. Opiekowały się nimi i wspierały ich panie: Katarzyna Stachelska, Magdalena Jedlińska, Agnieszka Wojdowicz i Agnieszka Laskowska. W czasie trwania projektu plany pracy zostały zmodyfikowane i dostosowane do realiów nauki zdalnej.

Pod opieką nauczycieli uczniowie wykonali:

- prace plastyczne "Gdyby moja ulubiona książka miała inną okładkę",

- plakaty z cytatami z ulubionej książki,

- krótkie filmy z recytacją fraszek Jana Kochanowskiego,

- lapbooki poświęcone książkom "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" i "Chłopcy z Placu Broni",

- lapbooki oraz gry (planszowe, karciane albo inne), inspirowane treścią i problematyką powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".

Agnieszka Laskowska

• REKRUTACJA

REKRUTACJA DO:

- oddziałów przedszkolnych przy szkołach

- klas I szkół podstawowych

- do kl. VII dwujęzycznej,

trwa od 8 lutego do 19 lutego 2021 roku.

Do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych przy szkołach podstawowych zapisujemy dzieci urodzone w 2015 roku

Do klas I obowiązkowo zapisujemy dzieci urodzone w 2014 roku

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz wnioski i formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja 2021/2022 lub w szkole.