• PIOSENKA O STRACONYM CZASIE

• Uczniowie (IIa ) tuż przed wakacjami zapraszają do wysłuchania Piosenki o straconym czasie. Weźcie z nich przykład i spędźcie wakacje aktywnie. Przed komputerami już się w tym roku wystarczająco długo nasiedzieliście, teraz zadbajcie o kontakty na żywo.

• Warsztaty – Cukier krzepi – czy na pewno?

• Warsztaty – Cukier krzepi – czy na pewno? Cukier krzepi - czy na pewno? Pod taką nazwą na zajęciach przyrody odbyły się warsztaty, na których uczniowie klas czwartych obliczali, ile cukru znajduje się w napojach i słodyczach. „Cukier krzepi!” to najsłynniejsze hasło reklamowe przedwojennej Polski, wymyślone przez Melchiora Wańkowicza. Dziś traci ono na swej aktualności. Obecnie wiemy, że nadmierne spożycie cukru zwiększa ryzyko otyłości, zaburza metabolizm, niszczy wątrobę, sprzyja nowotworom. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych jest jednym z głównych działań podejmowanych w naszej szkole przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i Zespół ds. Promocji Zdrowia. Pamiętajmy słowa Hipokratesa: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”.

Zdjęcia: Małgorzata Kaniewska-Pieniak

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

• ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Uroczystość odbędzie się w poszczególnych sektorach na boisku szkolnym w reżimie sanitarnym.

godz. 9.00 – KLASY I – III

SEKTOR A – KLASY III

SEKTOR B – KLASAY II

SEKTOR C – KLASY I

godz. 10.00 - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

SEKTOR A - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0a i 0 b

godz. 11.00  - KLASY IV - VII

SEKTOR A - KLASY VII

SEKTOR B - KLASY VI

SEKTOR C - KLASY IV  i V

godz. 13.00 – KLASA 8A

SEKTOR A

• KONCERT CHARYTATYWNY "JEŻELI MIŁOŚĆ JEST..." - 11.06.2021 R.

• W dniu 11.06.2021 r. w naszej szkole miał miejsce koncert charytatywny "Jeżeli miłość jest...". Został on zorganizowany na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku. Można było posłuchać piosenek i recytacji wierszy w wykonaniu naszych uczennic, uczniów i pracowników szkoły, obejrzeć układ taneczny dzieci i pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary zawodowych tancerzy, wystawę prac plastycznych dzieci (a także je nabyć) oraz zakupić książki i pyszne ciasta.Podczas koncertu na rzecz Hospicjum uzbieraliśmy 5 844,14 zł.

Bardzo wszystkim dziękujemy!

• SPACERKIEM PO SP1 W JÓZEFOWIE

• Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole przygotowanego przez trzecioklasistów.

Narracja: uczniowie z klasy 3c

Zdjęcia, filmy: Beata Mętrak, Marzena Ragus.

• Koło matematyczno-informatyczne z elementami kodowania w klasie 3c

• W tym roku szkolnym na zajęciach koła matematyczno-informatycznego z elementami kodowania w klasie 3c wiele się działo. Zapoznawaliśmy się z programem Scratch i tworzyliśmy krótkie animacje. Byliśmy też uczestnikami ogólnopolskiego programu Uczymy dzieci programować EDU SENSE. Ten cykl zajęć najbardziej podobał się uczniom. Wykorzystywaliśmy pomoce z grantu uzyskanego przez szkołę z ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Maty do kodowania, Ozoboty wraz z dodatkowymi modułami, Lego Technics cieszyły się wśród uczestników koła olbrzymim zainteresowaniem. Zbudowanie z klocków Lego pojazdu, a następnie zakodowanie jego trasy w programie Lego Mindstorms Education było największym wyzwaniem dla trzecioklasistów.

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć koła,

prowadząca:

Beata Mętrak.

• "OLIMPUS" Z PRZYRODY

• JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus”  z przyrody, biologii ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności i wiadomości z wyżej wymienionych  przedmiotów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. Efekt?

Przyrodę, biologię  da się lubić!

Julia Malinowska kl. 6b  zajęła 1  miejsce.

Helena Bartczak zajęła 3 miejsce.

Jagoda Skup zajęła 5 miejsce.

Laura Łączyńska zajęła 8 miejsce.

Franciszek Kołodziejczyk zajął 9 miejsce.

Gratulujemy!!!