• Dla dzieci i rodziców

      • Wesołych Świąt!

      • Drodzy!

       W ten nadchodzący świąteczny czas, życzymy mnóstwa dobroci. Zdrowia, spokoju i radości w błogiej, rodzinnej atmosferze. W nowym roku 2024 zadowolenia, spełnienia, wyzwań, które wzbogacą, pozwalając na rozwój.

       Poza tym trafionych prezentów, uśmiechniętego Mikołaja i pyyyyysznego jedzenia! Po świątecznej przerwie widzimy się 2 stycznia 2024 r.

        

      • WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM

      • Nowa galeria WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM została dodana do albumu fotograficznego


       HO, HO, HO 🎅– W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Uczniowie klas siódmych przygotowali piękne kartki bożonarodzeniowe oraz listy z życzeniami w języku niemieckim, które zostały wysłane do Uczniów uczących się również tego języka za granicą oraz w naszym kraju. 📩🏣📬🎄Karteczki i listy są już w drodze do Francji, Litwy, Chorwacji, Holandii i Włoch, a także do wielu miejscowości w Polsce takich jak: Elbląg, Gnojno, Wielichowo, Chorzów, Grzmiąca, Jastrzębie – Zdrój, Kozienice, Świebodzin, Wilkowo. 📨🇫🇷 🇱🇹 🇭🇷 🇳�� 🇮🇹 🇵🇱 🙂

       My również otrzymaliśmy już karteczki i życzenia świąteczne od kilku z wymienionych wyżej szkół, m.in. z Elbląga, Wielichowa, Gnojna, i czekamy na kolejne przesyłki 🤩

       Życzenia przesłane naszym Uczniom sprawiły Im ogromną radość i z zaciekawieniem odczytywali napisane w języku niemieckim teksty oraz podziwiali prace wykonane przez Uczniów z innych szkół. Karteczki i życzenia, które do nas dotarły wywieszone są na gazetce szkolnej na dolnym korytarzu. Na ozdobnych kopertach przy karteczkach napisana jest nazwa miejscowości, z której zostały przysłane dane życzenia. Na gazetce zrobione jest miejsce na dalsze karteczki bożonarodzeniowe, na które z niecierpliwością czekamy od szkół zagranicznych i polskich. Dziękujemy za życzenia, które przesyłane są także od Dyrekcji tych szkół oraz Nauczycieli dla naszej całej Społeczności Szkolnej.

       Wymiana międzynarodowa i krajowa była dla klas siódmych ciekawym doświadczeniem i Uczniowie bardzo chętnie się w nią zaangażowali i wykonali śliczne kartki oraz włożyli starania w napisanie życzeń w języku niemieckim.

       Serdecznie dziękuję klasom siódmym za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość. 👏👏👏 Praca z takimi Uczniami to sama przyjemność 🙂 Całej Społeczności Szkolnej życzymy FROHE WEIHNACHTEN UND EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR! 🎄⭐🎅🎁🎊🕛2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🎊🙂

       Nauczycielka języka niemieckiego.

      • Finał akcji Gwiazdobranie i Dawanie 2023 w SP1

      • Szanowni Państwo! Ogromne brawa za niesamowite zaangażowanie, które przełożyło się na zebrane prawie 10 tys. zł! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - dzieciakom, Radzie Rodziców SP1, nauczycielom, darczyńcom - za aukcje, przedmioty, vouchery. Zaangażowanie w pomoc to ważna lekcja dla najmłodszych - by nie być obojętnym. A pieniądze, które zostały zebrane, poprawią los niejednej osoby. Brawa dla wszystkich!

      • pływacy z Jedynki

      • Nowa galeria pływacy z Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Brawo pływacy z Jedynki!

       Nasza szkolna drużyna pływacka odniosła duży sukces w XX Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Józefowa.

       Startowało 42 uczniów z klas I - VIII, którzy zdobyli łącznie 19 medali w konkurencjach indywidualnych i 6 pucharów w sztafetach.

       Po zawodach mieliśmy spotkanie z Panią Dyrektor, która gratulowała naszym sportowcom i podarowała im słodkie niespodzianki.

       Wielkie brawa dla wszystkich!

      • Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki

      • Nowa galeria Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki została dodana do albumu fotograficznego

       Dzień Świętego Marcina - klasy siódme.

       Uczniowie klas siódmych z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Świętego Marcina (Der Martinstag) w Niemczech przygotowali piękne plakaty i lampiony.

       Prace uczniów można podziwiać na gazetce szkolnej znajdującej się na dolnym korytarzu, a przy okazji można zapoznać się ze słownictwem i symbolami związanymi z obchodami tego Święta. Serdecznie zachęcamy!

       Dziękuję uczniom za zaangażowanie i kreatywność.

       Nauczycielka języka niemieckiego :)

      • Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności

      • Nowa galeria Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności została dodana do albumu fotograficznego

       24 i 25 listopada wolontariusze (uczniowie kl. 7 i 8 wraz z nauczycielami) ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierali produkty żywnościowe w sklepie Stokrotka w Józefowie i w sklepie REMI w Michalinie. Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności we współpracy z Bankiem Żywności jest już niejako tradycją naszej szkoły. W tym roku przez dwa dni wolontariuszom udało się zebrać w sumie 337 kg! Wszystkim mieszkańcom Józefowa, którzy wsparli nas w trakcie trwania zbiórki, serdecznie dziękujemy!

      • 85 lecie Jedynki

      • Nowa galeria 85 lecie Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Cóż to był za wspaniały wieczór. Pełen miłości i czasu. Żeby powspominać 85 lat trzeba by minimum kilku dni. Dziękujemy wszystkim cudownym gościom za piękne historie wywołujące uśmiechy i wyciskające łzy wzruszenia. Za mądre słowa, uściski, piosenki, życzenia i wiersze. Za to że włożyli Państwo w Jedynkę tyle serca.

      • Obchody 85 lecia naszej kochanej Jedynki

      • Drodzy Państwo,  za nami bardzo intensywny czas. 85 lecie wywołało w nas mnóstwo emocji. Chcielibyśmy dzielić się materiałami z tego pięknego wydarzenia powoli, dawkować te wielkie emocje. Na początek materiał, który bardzo mocno chwycił nas za serca. Marysiu - kochamy Cię! 

      • 85 lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie

      • Szanowni Państwo, Droga Rodzino Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       Już w najbliższą środę o 17.30 zapraszamy na niezwykłą podróż w przeszłość. To już 85 lat, od kiedy Jedynka stała się miejscem dla wspaniałych ludzi. Zapraszamy absolwentów, pracowników, wszystkich związanych ze szkolną społecznością. Będzie można spotkać koleżanki i kolegów ze szkolnej ławki, wychowawców, nauczycieli, powspominać. A do tego posłuchać wspaniałej muzyki.

      • Dziadoween 2023

      • Nowa galeria Dziadoween 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Dziadoween staje się już tradycją SP1.

       „Dziady” cz. 2 Adama Mickiewicza stają się żywe - wywołujemy ducha literatury. Jest strasznie przyjemnie, kiedy uczniowie odczytują utwór sprzed dwóch wieków, czując jego przesłanie i atmosferę. Dziękujemy, że przyszliście, wczuliście się. Takie czytanie jest najprzyjemniejsze. Sala 26 stała się na chwilę lochami. Przybyli nawet absolwenci - było nam bardzo miło znów zobaczyć Was w naszych murach! A do tego zadbaliśmy o przysmaczek słodki …

       Były pączki, ciasta, mleczko

       I owoce, i jagodki. 

       Czyścowe duszeczki najedzone, uczniowie najedzeni. Wszyscy szczęśliwi!

      • Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023

      • Nowa galeria Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Bieg z Jedynką 2023  cieszył się dziś olbrzymim zainteresowaniem.

       Biegli mali i duzi, każdy w pięknej koszulce z logo SP1, wszyscy zwyciężyli, każdy dotarł do mety i otrzymał medal i dyplom.

       Przy Pomniku Lotnika na biegaczy czekał ciepły posiłek (grochóweczka i kiełbaska z cebulką) oraz zdrowy deser.

       Wielkie podziękowania dla radosnych uczestników biegu, ich rodziców, sponsorów koszulek, kucharek z SP1, Rady Rodziców SP1, wolontariuszy, pielęgniarki, nauczycieli i wszystkich, którzy się do nas uśmiechali. 

       Do zobaczenia za rok!

      • Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska

      • Nowa galeria Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska została dodana do albumu fotograficznego

       W naszej szkole prawdziwy rollercoaster. Wczoraj przywitaliśmy gości ze szkoły w Kyjovie. Rozpoczęła się międzynarodowa wymiana uczniów. Dziś raniutko powitał nas w Józefowie Wiceburmistrz Piotr Gąszcz w siedzibie Józefów Miasto.

       Potem razem z przyjaciółmi z Město Kyjov - oficiální profil uczyliśmy się angielskiego, pszczelarstwa i wspinaczki. Teraz jedziemy pokazać czeskim znajomym Warszawę. Bardzo dziękujemy wspaniałym nauczycielom za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć. Dzieciakom i rodzicom za opiekę.

       A w dodatku Samorząd Uczniowski zorganizował dziś Dzień Owoców i Warzyw, więc mogliśmy poczęstować gości pyszną dawką witamin. Mniam.