• Dla dzieci i rodziców

      • WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM

      • Nowa galeria WYMIANA MIĘDZYNARODOWA I KRAJOWA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU NIEMIECKIM została dodana do albumu fotograficznego


       HO, HO, HO 🎅– W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Uczniowie klas siódmych przygotowali piękne kartki bożonarodzeniowe oraz listy z życzeniami w języku niemieckim, które zostały wysłane do Uczniów uczących się również tego języka za granicą oraz w naszym kraju. 📩🏣📬🎄Karteczki i listy są już w drodze do Francji, Litwy, Chorwacji, Holandii i Włoch, a także do wielu miejscowości w Polsce takich jak: Elbląg, Gnojno, Wielichowo, Chorzów, Grzmiąca, Jastrzębie – Zdrój, Kozienice, Świebodzin, Wilkowo. 📨🇫🇷 🇱🇹 🇭🇷 🇳�� 🇮🇹 🇵🇱 🙂

       My również otrzymaliśmy już karteczki i życzenia świąteczne od kilku z wymienionych wyżej szkół, m.in. z Elbląga, Wielichowa, Gnojna, i czekamy na kolejne przesyłki 🤩

       Życzenia przesłane naszym Uczniom sprawiły Im ogromną radość i z zaciekawieniem odczytywali napisane w języku niemieckim teksty oraz podziwiali prace wykonane przez Uczniów z innych szkół. Karteczki i życzenia, które do nas dotarły wywieszone są na gazetce szkolnej na dolnym korytarzu. Na ozdobnych kopertach przy karteczkach napisana jest nazwa miejscowości, z której zostały przysłane dane życzenia. Na gazetce zrobione jest miejsce na dalsze karteczki bożonarodzeniowe, na które z niecierpliwością czekamy od szkół zagranicznych i polskich. Dziękujemy za życzenia, które przesyłane są także od Dyrekcji tych szkół oraz Nauczycieli dla naszej całej Społeczności Szkolnej.

       Wymiana międzynarodowa i krajowa była dla klas siódmych ciekawym doświadczeniem i Uczniowie bardzo chętnie się w nią zaangażowali i wykonali śliczne kartki oraz włożyli starania w napisanie życzeń w języku niemieckim.

       Serdecznie dziękuję klasom siódmym za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość. 👏👏👏 Praca z takimi Uczniami to sama przyjemność 🙂 Całej Społeczności Szkolnej życzymy FROHE WEIHNACHTEN UND EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR! 🎄⭐🎅🎁🎊🕛2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🎊🙂

       Nauczycielka języka niemieckiego.

      • Finał akcji Gwiazdobranie i Dawanie 2023 w SP1

      • Szanowni Państwo! Ogromne brawa za niesamowite zaangażowanie, które przełożyło się na zebrane prawie 10 tys. zł! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - dzieciakom, Radzie Rodziców SP1, nauczycielom, darczyńcom - za aukcje, przedmioty, vouchery. Zaangażowanie w pomoc to ważna lekcja dla najmłodszych - by nie być obojętnym. A pieniądze, które zostały zebrane, poprawią los niejednej osoby. Brawa dla wszystkich!

      • pływacy z Jedynki

      • Nowa galeria pływacy z Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Brawo pływacy z Jedynki!

       Nasza szkolna drużyna pływacka odniosła duży sukces w XX Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Józefowa.

       Startowało 42 uczniów z klas I - VIII, którzy zdobyli łącznie 19 medali w konkurencjach indywidualnych i 6 pucharów w sztafetach.

       Po zawodach mieliśmy spotkanie z Panią Dyrektor, która gratulowała naszym sportowcom i podarowała im słodkie niespodzianki.

       Wielkie brawa dla wszystkich!

      • Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki

      • Nowa galeria Dzień św. Marcina - projekt - język niemiecki została dodana do albumu fotograficznego

       Dzień Świętego Marcina - klasy siódme.

       Uczniowie klas siódmych z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Świętego Marcina (Der Martinstag) w Niemczech przygotowali piękne plakaty i lampiony.

       Prace uczniów można podziwiać na gazetce szkolnej znajdującej się na dolnym korytarzu, a przy okazji można zapoznać się ze słownictwem i symbolami związanymi z obchodami tego Święta. Serdecznie zachęcamy!

       Dziękuję uczniom za zaangażowanie i kreatywność.

       Nauczycielka języka niemieckiego :)

      • Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności

      • Nowa galeria Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności została dodana do albumu fotograficznego

       24 i 25 listopada wolontariusze (uczniowie kl. 7 i 8 wraz z nauczycielami) ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierali produkty żywnościowe w sklepie Stokrotka w Józefowie i w sklepie REMI w Michalinie. Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności we współpracy z Bankiem Żywności jest już niejako tradycją naszej szkoły. W tym roku przez dwa dni wolontariuszom udało się zebrać w sumie 337 kg! Wszystkim mieszkańcom Józefowa, którzy wsparli nas w trakcie trwania zbiórki, serdecznie dziękujemy!

      • 85 lecie Jedynki

      • Nowa galeria 85 lecie Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

       Cóż to był za wspaniały wieczór. Pełen miłości i czasu. Żeby powspominać 85 lat trzeba by minimum kilku dni. Dziękujemy wszystkim cudownym gościom za piękne historie wywołujące uśmiechy i wyciskające łzy wzruszenia. Za mądre słowa, uściski, piosenki, życzenia i wiersze. Za to że włożyli Państwo w Jedynkę tyle serca.

      • Obchody 85 lecia naszej kochanej Jedynki

      • Drodzy Państwo,  za nami bardzo intensywny czas. 85 lecie wywołało w nas mnóstwo emocji. Chcielibyśmy dzielić się materiałami z tego pięknego wydarzenia powoli, dawkować te wielkie emocje. Na początek materiał, który bardzo mocno chwycił nas za serca. Marysiu - kochamy Cię! 

      • 85 lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie

      • Szanowni Państwo, Droga Rodzino Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       Już w najbliższą środę o 17.30 zapraszamy na niezwykłą podróż w przeszłość. To już 85 lat, od kiedy Jedynka stała się miejscem dla wspaniałych ludzi. Zapraszamy absolwentów, pracowników, wszystkich związanych ze szkolną społecznością. Będzie można spotkać koleżanki i kolegów ze szkolnej ławki, wychowawców, nauczycieli, powspominać. A do tego posłuchać wspaniałej muzyki.

      • Dziadoween 2023

      • Nowa galeria Dziadoween 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Dziadoween staje się już tradycją SP1.

       „Dziady” cz. 2 Adama Mickiewicza stają się żywe - wywołujemy ducha literatury. Jest strasznie przyjemnie, kiedy uczniowie odczytują utwór sprzed dwóch wieków, czując jego przesłanie i atmosferę. Dziękujemy, że przyszliście, wczuliście się. Takie czytanie jest najprzyjemniejsze. Sala 26 stała się na chwilę lochami. Przybyli nawet absolwenci - było nam bardzo miło znów zobaczyć Was w naszych murach! A do tego zadbaliśmy o przysmaczek słodki …

       Były pączki, ciasta, mleczko

       I owoce, i jagodki. 

       Czyścowe duszeczki najedzone, uczniowie najedzeni. Wszyscy szczęśliwi!

      • Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023

      • Nowa galeria Przełajowy Bieg z Jedynką po Niepodległość 2023 została dodana do albumu fotograficznego

       Bieg z Jedynką 2023  cieszył się dziś olbrzymim zainteresowaniem.

       Biegli mali i duzi, każdy w pięknej koszulce z logo SP1, wszyscy zwyciężyli, każdy dotarł do mety i otrzymał medal i dyplom.

       Przy Pomniku Lotnika na biegaczy czekał ciepły posiłek (grochóweczka i kiełbaska z cebulką) oraz zdrowy deser.

       Wielkie podziękowania dla radosnych uczestników biegu, ich rodziców, sponsorów koszulek, kucharek z SP1, Rady Rodziców SP1, wolontariuszy, pielęgniarki, nauczycieli i wszystkich, którzy się do nas uśmiechali. 

       Do zobaczenia za rok!

      • Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska

      • Nowa galeria Wymiana Międzynarodowa Polsko-Czeska została dodana do albumu fotograficznego

       W naszej szkole prawdziwy rollercoaster. Wczoraj przywitaliśmy gości ze szkoły w Kyjovie. Rozpoczęła się międzynarodowa wymiana uczniów. Dziś raniutko powitał nas w Józefowie Wiceburmistrz Piotr Gąszcz w siedzibie Józefów Miasto.

       Potem razem z przyjaciółmi z Město Kyjov - oficiální profil uczyliśmy się angielskiego, pszczelarstwa i wspinaczki. Teraz jedziemy pokazać czeskim znajomym Warszawę. Bardzo dziękujemy wspaniałym nauczycielom za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć. Dzieciakom i rodzicom za opiekę.

       A w dodatku Samorząd Uczniowski zorganizował dziś Dzień Owoców i Warzyw, więc mogliśmy poczęstować gości pyszną dawką witamin. Mniam.

      • Światowy Dzień Owoców i Warzyw

      • Nowa galeria Światowy Dzień Owoców i Warzyw została dodana do albumu fotograficznego

       20 października to Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

       Samorząd Uczniowski przygotował zdrowe soki pełne witamin. Jest dziś pysznie i zdrowo! A w dodatku po korytarzach przechadzają się banany, marchewki, cytryny i ananasy! Brawa dla wszystkich zaangażowanych!

      • Zajęcia Badmintona

      • Nowa galeria Zajęcia Badmintona została dodana do albumu fotograficznego

       Pogoda już nie rozpieszcza, ale… na jesienne przymrozki najlepszy jest ruch!

       Dziś na lekcjach wychowania fizycznego mieliśmy dla uczniów niespodziankę.

       Spotkanie ze wspaniałymi sportowcami.

       Agnieszka Wojtkowska i Adrian Dziółko to byli reprezentanci Kadry Narodowej. Na swoim koncie mają między innymi duże sukcesy na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Agnieszka jest wielokrotną Mistrzynią Polski w grach podwójnych, złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Europy oraz brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Świta. Adrian natomiast specjalizuje się w grze pojedynczej i w tej kategorii jest wielokrotnym Mistrzem Polski oraz Olimpijczykiem z Rio de Janerio z 2016 r.

       Któż z nas nie grał w badmintona? Ale któż z nas na poziomie olimpijskim?

       A dziś nasi uczniowie mieli szansę spróbować się z najlepszymi! Dali radę! Brawo!